فرودگاه رامسر، برنامه هفتگی و لیست پروازها

فرودگاه رامسر

فرودگاه ساحلی رامسر حدود 100 سال پیش یعنی در سال 1309 ساخته شد. فرودگاهی که در یکی از زیباترین شهرهای شمالی با وجود طبیعت بی‌نظیر و جذاب قرار گرفته است.رضا شاه که متولد شمال کشور بود، دستور ساخت و احداث این فرودگاه را داد که در نهایت به دست مهندسان آلمانی تکمیل و افتتاح شد. تا سال‌ها هم کاربرد تشریفاتی داشت و برای پروازهای خانواده سلطنتی مورد استفاده قرار می‌گرفت.

پس از انقلاب، فرودگاه رامسر شکل دیگری به خود گرفت و با گسترش پیدا کردن در باندهای خود، تغییر کاربری داد و پروازهای عمومی در آن انجام شد. باند بتنی این فرودگاه که اخیراً افتتاح شده است، اولین باند بتنی در فرودگاه‌های ایران به‌شمار می‌رود.در حال حاضر از این فرودگاه پروازهای داخلی زیادی انجام می‌شود که در تعطیلات عید و مناسبت‌های مختلف به ۱۶ پرواز در روز هم می‌رسد.

دو باند پروازی در فرودگاه رامسر وجود دارند که ‌شامل یک باند آسفالت قدیمی به‌ طول 1500 متر و به‌ عرض 45 متر است. و دیگری باند جدید بتنی که در سال 1389 برای هواپیمای ایرباس 320 برنامه ریزی شده است که از 2700 متر مورد نیاز ساخت 2400 متر آن به‌ عرض 60 متر (با احتساب شانه) پایان یافته است. وسعت ترمینال فرودگاه رامسر با اجرای طرح توسعه در فاز اول به 11000 مترمربع و در مرحله دوم با 11000 متر مربع دیگر به 22000 متر مربع افزایش خواهد یافت.

 

دسترسی به فرودگاه رامسر

دسترسی به فرودگاه رامسر بسیار ساده است. برای رفتن به فرودگاه باید در مسیر شرق شهر قرار بگیرید و وارد جاده تنکابن – رامسر شوید. سپس مسیر خود را تا میدان خلعتبری ادامه داده و وارد بلوار رزاقی شوید تا به میدان فرودگاه برسید.البته این فرودگاه به شهرهای شمالی دیگر مثل تنکابن، چابکسر، رودسر و نشتارود نزدیک است و برای سفر به این شهرهای هم می‌توانید روی این فرودگاه حساب کنید.

 

آیا رامسر فرودگاه بین المللی دارد؟

خیر، فرودگاه رامسر تنها به شهرهای تهران، مشهد، اصفهان و بالعکس پرواز دارد.

 

لیست پروازهای فرودگاه رامسر

لیست پروازهای خروجی فرودگاه رامسر

پرواز رامسر تهران

پرواز رامسر مشهد 

پرواز رامسر اصفهان

 

لیست پروازهای ورودی فرودگاه رامسر

پرواز تهران رامسر

پرواز مشهد رامسر

پرواز اصفهان رامسر

 

 

امکانات فرودگاه رامسر

اهمیت و تعداد حمل و نقل بالا در فرودگاه رامسر موجب توجه مسئولان به این فرودگاه شده و از این رو امکانات مختلفی برای آن تعبیه شده است. مهم‌ترین امکان تازه تاسیس در این فرودگاه اضافه شدن یک باند بتنی جدید با طول 2700 متر در کنار باند قدیمی است که باعث شده تعداد پروازهای روزانه و هفتگی این فرودگاه افزایش یافته و امکان نشستن هواپیماهایی مانند بویینگ، فوکر، ام دی و ایرباس نیز بر روی باند این فرودگاه ایجاد شود.

همچنین این فرودگاه از نوع کنترل شده(Controlled Aerodrome) می‌باشد و کلاس کنترل D را دارد که در آن علاوه بر اطلاعات ترافیک هوایی خدمات کنترل ترافیک هوایی به پروازها ارائه می شود. فرودگاه دارای سیستم روشنایی باند، تاکسی وی، اپروچ و سه برج نورافکن بزرگ در محوطه فرودگاهی است که مزایای دیگر این فرودگاه محلی محسوب می‌شود. از امکانات ترمینال فرودگاه برای مسافران نیز می‌توان به کافی شاپ، پارکینگ، دستگاه ATM، دفتر فروش بلیط هواپیما، تاکسی سرویس و غرفه‌های تجاری اشاره کرد.

 

پارکینگ فرودگاه رامسر

فرودگاه رامسر دارای یک پارکینگ خودرو به صورت روباز می باشد و ظریفیت پارک 110 خودرو را دارد.

 

اطلاعات فرودگاه رامسر

نام فرودگاه : Ramsar International airport

کد یاتا : RZR

کد ایکائو : OINR

وب سایت رسمی فرودگاه :ramsar.airport.ir

آدرس : استان مازندران، رامسر، انتهای بلوار رزاقی، میدان شهید خلعتبری

شماره تلفن : 8-55226377 – 011