خرید بلیط هواپیما تهران به ماکو

خرید بلیط هواپیما تهران به ماکو

منطقه آزاد ماکو یکی از شهرستان‌های آذربایجان غربی در شمال غرب ایران و در همسایگی کشورهای ترکیه، ارمنستان و آذربایجان است. شهرستان ماکو، درون دره‌ای قرار دارد که رودخانه زنگمار از آن می‌گذرد و شهر را به دو بخش شمالی و جنوبی تقسیم می‌کند. قسمت جنوبی شهر در دامنه کوه سبد قرار گرفته و بخش شمالی در دامنه کوه قیه است. این شهر دارای دو بخش مرکزی و بازرگان است که شهرهای ماکو و بازرگان به ترتیب مرکز هر کدام از این بخش‌ها هستند. ماکو همچون بهشتی پنهان در شمال غربی ایران است که با مناظر بکرش هر طبیعت‌گردی را شیفته‌ی خود می‌کند. اما آنچه که ماکو را از دیگر شهرها متمایز می‌کند، علاوه بر طبیعت آن، کلیساهای باشکوه این دیار است. کلیساهایی که ریشه در فرهنگ و گذشته‌ی این سرزمین دارند و با تاریخچه و معماری خارق‌العاده‌ی خود، روایت‌گر داستان مسیحیانی است که از دیر باز در ماکو زندگی کرده‌ و تاکنون فرهنگ خود را حفظ کرده‌اند. دیدنی های شهر ماکو مانند کلیسای مریم مقدس، پل قلعه جوق، کاخ موزه باغچه جوق ماکو، تالاب آق گل و دخمه سنگی فرهاد و.. می باشد.

 اگر قصد سفر به ماکو را دارید ، برای خرید بلیط هواپیما از تهران به ماکو از فلایت گیت در همین صفحه می توانید با انتخاب تاریخ پرواز و مشاهده برنامه پروازی ایرلاین های مختلف، پرواز خود را رزرو کنید.درصورتی که قصد خرید بلیط برای مسیر برگشت را دارید می توانید بلیط هواپیما ماکو به تهران را نیز از سایت فلایت گیت رزرو نمایید.

 

قیمت بلیط هواپیما تهران ماکو

قیمت بلیط هواپیما تهران ماکو بر اساس سیستمی یا چارتری بودن، بازه زمانی سفر، شرکت هواپیمایی و کلاس پروازی متفاوت خواهد بود. با جستجوی تاریخ پرواز خود می توانید قیمت بلیط هواپیما تهران به ماکو را مشاهده نمایید.

 

قیمت بلیط تهران ماکو ایران ایر، ماهان و …

قیمت بلیط هواپیما برای ایرلاین های مختلف از قبیل ایران ایر، ماهان و … با توجه به ساعت و کلاس پروازی متفاوت می باشد که می توانید با جستجو در لیست پروازها، قیمت بلیط را مشاهده نمایید.

 

قیمت بلیط هواپیما تهران به ماکو برای کودکان

شرکت‌های هواپیمایی افراد ۰ تا ۲ سال را نوزاد و ۲ تا ۱۲ سال را کودک در نظر می‌گیرند و بسته به این شرایط سنی قیمت بلیط متفاوت خواهد بود. مبلغ بلیط نوزادان 10 درصد بهای بلیط بزرگسال است. قیمت بلیط کودک 50 درصد و در بعضی موارد  75 درصد بهای بلیط بزرگسال است.

ارزانترین بلیط هواپیما تهران به ماکو

ارزانترین بلیط هواپیما تهران به ماکو

اگر قصد خرید بلیط هواپیمای ارزان از تهران به ماکو را دارید فلایت گیت این اطمینان را به شما می دهد که بلیط هواپیما تهران به ماکو را با بهترین قیمت خریداری نمایید. تمامی پروازهای رفت و برگشتی تهران به ماکو در فلایت گیت موجود می باشد و با مقایسه قیمت ها می توانید ارزان ترین پرواز را رزرو کنید.

 

بلیط لحظه آخری و چارتر تهران به ماکو

تمامی بلیط های سیستمی، چارتری و لحظه آخری تهران به ماکو در لیست پروازها با برچسب مشخص می شوند که در صورت وجود پرواز لحظه آخری یا چارتر آن را رزرو نمایید.

 

پرواز تهران به ماکو چه روزهایی است؟

پروازهای تهران ماکو تمامی روزهای هفته به جز روزهای جمعه انجام می‌شود.

 

چه ایرلاین‌هایی از تهران به ماکو پرواز دارند؟

در حال حاضر هواپیمایی پارس ایر پرواز از تهران به ماکو دارد.

 

اطلاعات پرواز تهران ماکو

اطلاعات پروازهای امروز و فردا را می توانید با جستجو در  لیست پروازها مشاهده نمایید.

فاصله هوایی تهران تا ماکو با هواپیما 732 کیلومتر میباشد.

مدت زمان پرواز تهران به ماکو به طور متوسط 1 ساعت و 40 دقیقه میباشد.

 

بهترین فصل خرید بلیط هواپیما تهران به ماکو چه  زمانی است؟

ماکو تابستان هایی گرم و خشک و زمستان هایی سرد دارد. از همین رو بهترین زمان برای خرید بلیط هواپیما ماکو و سفر به این شهر فصل بهار است که می توانید از طبیعت این منطقه نیز لذت کافی ببرید.

 

بهترین زمان خرید بلیط تهران به ماکو

معمولا ارزانترین فصل برای خرید بلیط هواپیما تهران ماکو فصل زمستان است.

پرواز تهران ماکو

معرفی فرودگاه ماکو

فرودگاه ماکو که با نام فرودگاه بین‌المللی ماکو نیز شناخته می‌شود، سومین فرودگاه استان آذربایجان غربی است که در منطقه آزاد تجاری-صنعتی ماکو، در محدوده شهرستان شوط قرار دارد. در سال 1396، فرودگاه ماکو در زمینی به مساحت 400 هکتار احداث شد و از آن زمان به بعد تنها پروازهای ماکو به تهران و بالعکس را پوشش داد.فرودگاه ماکو در ۱۱ کیلومتری شوط، ۲۶ کیلومتری پلدشت و ۴۷ کیلومتری ماکو قرار دارد و مسافران برای رفتن به شهر از این فرودگاه و یا برعکس می‌توانند هم از تاکسی و هم از اتوبوس استفاده کنند.

 

فاصله فرودگاه ماکو تا مرکز شهر ماکو چقدر است؟

این فرودگاه فاصله ای 35 کیلومتری با مرکز شهر دارد.

 

مقاصد پروازی فرودگاه ماکو

در حال حاضر در فرودگاه ماکو فقط مسیر پروازی ماکو به تهران و و مسیر برگشت آن برقرار است.

 

اطلاعات فرودگاه ماکو

آدرس : استان آذربایجان غربی – شهرستان پلدشت – جاده پل دشت – فرودگاه ماکو
مرکز تلفن: 04433434270

 خرید بلیط تهران به ماکو

معرفی فرودگاه مهرآباد تهران

فرودگاه مهرآباد تهران یکی از مهم‌ترین پایانه‌های حمل و نقل کشور است که تا پیش از تاسیس فرودگاه امام خمینی کلیه پروازهای داخلی و خارجی پایتخت از طریق انجام می‌گرفت. در حال حاضر، مهرآباد با پذیرش قریب به دوازده میلیون مسافر در سال اولین فرودگاه کشور است. طبق آمار، تعداد مسافرانی که از طریق این فرودگاه جابجا شده‌اند بیش از دو برابر تعداد مسافر جابه‎جا شده در فرودگاه بین المللی امام خمینی است.

فرودگاه بین المللی مهرآباد دارای ۶ ترمینال است. پیش از این ترمینال‌های 1 و 2 به پروازهای خارجی و حجاج اختصاص داشت، ولی با انتقال کلیه پروازهای خارجی به فرودگاه امام برنامه ترمینال‌های فرودگاه مهرآباد دستخوش تغییر شدند؛ به این ترتیب که ترمینال یک به پروازهای خروجی شرکت هواپیمایی تهران ایر و زاگرس، ترمینال دو به پروازهای ورودی و خروجی شرکت‌های هواپیمایی آتا، تهران ایر، معراج، نفت، ایران ایر و ایران ایر تور، ترمینال 3 و ترمینال 5 (تازه تاسیس) ورود و خروج پروازهای حج تمتع و عمره، ترمینال چهار برای پروازهای خروجی شرکت‌های هواپیمایی آسمان، ماهان، تابان، کاسپین و اترک و در نهایت، ترمینال شش به پروازهای ورودی شرکت‌های هوایی آسمان، ماهان، تابان، کاسپین و اترک اختصاص دارد.

فرودگاه مهرآباد در میدان آزادی، خیابان معراج قرار دارد؛ این فرودگاه از شمال با بزرگراه ۶۵ متری فتح‌، از غرب با بزرگراه آیت‌الله سعیدی و از جنوب با جاده مخصوص کرج همجوار است.

 

مقاصد پروازی فرودگاه مهرآباد تهران

این فرودگاه  دارای ترمینال های متعدد است که در حال حاضر فقط مختص پروازهای داخلی می باشد .

 

اطلاعات فرودگاه مهرآباد تهران

 آدرس: استان تهران ، شهر تهران ، میدان آزادی، خیابان معراج، فرودگاه بین المللی مهراباد تهران

مرکز تلفن: 02161021

اطلاعات پرواز ترمینال یک: 61023183 021

اطلاعات پرواز ترمینال دو: 61023189 021

اطلاعات پرواز ترمینال چهار: 61023187 021

اطلاعات پروازترمینال شش: 61023196 021

اطلاعات پرواز کشوری 199