خرید بلیط هواپیما لحظه آخری

در زمان مسافرت‌های هوایی و رزرو بلیط ممکن است با عباراتی مثل بلیط‌های سیستمی، پروازهای چارتری، بلیط‌های لحظه آخری، بلیط‌های ارزان قیمت و غیره مواجه شوید که هر یک دارای مفاهیم متفاوتی است و می‌تواند امکانات خاصی را در اختیار شما قرار دهد.

به طور کلی بلیط‌های لحظه آخری بلیط‌هایی هستند که بر روی پروازهای چارتر به مسافران ارائه می‌شود و معمولاً آژانس‌های مسافربری با هدف کسب سود بیشتر بخشی از صندلی‌های یک پرواز را از قبل رزرو می‌کنند و آن را به عنوان بلیط‌های پرواز‌های چارتری در وبسایت خود به نمایش می‌گذارند در ادامه با ما همراه باشید تا به بررسی چگونگی خرید بلیط هواپیما لحظه آخری و مزایا و معایب آن بپردازیم.

 

خرید بلیط هواپیما لحظه آخری

خرید بلیط لحظه آخری

خرید بلیط لحظه آخری زمانی امکان‌پذیر است که شرکت‌های مسافربری نتوانند تمام صندلی‌های چارتر شده را با قیمت دلخواه به فروش برسانند و موعد پرواز سر رسیده باشد. در این لحظه با اعمال تخفیف‌های بیشتر سعی در جذب مشتری دارند تا بتوانند در ساعات پایانی نزدیک به پرواز صندلی‌های باقی مانده را تحت عنوان بلیط‌های لحظه آخری به فروش برسانند. توجه داشته باشید چنانچه آژانس هواپیمایی نتواند این اقدامات را انجام دهد هزینه صندلی‌هایی که از پیش پرداخت شده به هیچ عنوان استرداد پیدا نمی‌کند و آژانس مسافربری با خسارات زیادی مواجه خواهد شد.

 

خرید بلیط ارزان لحظه آخری

یکی از مهمترین مواردی که در زمان خرید بلیط هواپیما لحظه آخری مورد توجه قرار می‌گیرد قیمت بسیار مناسب آن است در واقع با توجه به اینکه فروش لحظه آخری بلیط صندلی‌های هواپیما تیر آخری است که آژانس‌های هواپیمایی برای برگرداندن پول پرداخت شده انجام می‌دهند پس قیمت آن را به حداقل می‌رساند تا مشتریان بیشتری را جذب کند.

قیمت بلیط لحظه آخری به نسبت بلیط‌های سیستمی و حتی بلیط‌های چارتری نیز ارزان‌تر خواهد بود و شما می‌توانید با سرچ کردن کلمه خرید بلیط هواپیما ارزان لحظه آخری با لیستی از این بلیط‌ها مواجه شوید و در صورت نیاز با توجه به مقصدی که قصد مسافرت به آن را دارید یکی از بلیط‌ها را خریداری نمایید.

ممکن است تصور کنید که در زمان خرید بلیط لحظه آخری به دلیل پایین بودن قیمت‌ها حتما جایگاه‌های نامناسب با صندلی و امکانات و کیفیت در اختیار شما قرار داده می شود، این تصور اشتباه را کنار بگذارید چرا که تمامی صندلی‌های بلیط‌های سیستمی، بلیط‌های چارتری و بلیط‌های لحظه آخری به یک شکل هستند و تنها دلیل پایین بودن قیمت این فروش نرفتن یا نبودن مسافر به مقصد مورد نظر است.

 

خرید بلیط هواپیما ارزان لحظه آخری

مهمترین مواردی که در زمان رزرو بلیط‌های لحظه آخری باید مورد توجه قرار بگیرد این است که این بلیط‌ها دقیقاً روز آخر و ساعات پایانی نزدیک به پرواز صادر می‌شوند و دلیل قیمت پایین آن هم فروش نرفتن بلیط صندلی‌ها است، پس نمی‌توان روی این بلیتطها برنامه‌ریزی‌های کاری یا شخصی انجام داد. معمولاً این بلیط‌ها مناسب افرادی هستند که برنامه ریزی دقیقی برای مسافرت ندارند و تنها به دلیل قیمت پایین بلیط آن را رزرو می‌کند.

معمولاً کمترین قیمت بلیط هواپیما مربوط به فصولی از سال است که تعداد مسافرت و سفرهای تفریحی بسیار کم است و شما می‌توانید با صرف هزینه خیلی کم بلیط مورد نظر خود را خریداری کنید. لازم به ذکر است که بدانید بلیط‌های لحظه آخری در ایام تعطیلات تابستان یا روزهای عید نوروز یا سایر اعیاد در سال بیشتر از بلیط‌های سیستمی است و به نوعی می‌توان گفت که چنین بلیط‌های به محض درج شدن بر روی سایت‌ها رزرو خواهند شد.

 

چرا بلیط لحظه آخری هواپیما ارزان هستند؟

همانطور که عنوان شد بلیط‌های لحظه آخری همان بلیط‌های چارتری هستند که توسط آژانس‌های هواپیمایی از پیش خریداری شده و حالا در ساعات نزدیک به پرواز برخی از صندلی‌های آن به فروش نرفته و شرکت‌های مسافربری با هدف جذب مشتری و فروش بلیت‌های صندلی مجبور به کاهش قیمت و به حداقل رساندن آن هستند که این امر خود یکی از مهمترین دلایل ارزان بودن قیمت پروازهای لحظه آخری است.

معمولا بلیط‌های لحظه آخری چارتر در مسیر‌ها و مقاصد پر تقاضا می‌شود و هرچه به ساعات پایانی پرواز نزدیک می‌شویم قیمت آنها به حداقل مبلغ مورد نظر سایت‌های فروش بلیط آنلاین خواهد رسید.

 

چطور بلیط لحظه آخری هواپیما را با بهترین قیمت بخریم؟

به دلیل پیشرفت علم و تکنولوژی و فراهم شدن بستر فضای مجازی و اینترنت امکان دسترسی به لیست قیمت بلیط‌های سیستمی، چارتری و لحظه آخری برای افراد به سادگی امکانپذیر است، شما می‌توانید تمامی بلیط های لحظه های را از سایت فلایت گیت تهیه کنید.

معمولا برای اینکه بتوانند بلیط‌های هواپیما لحظه آخری را با بهترین قیمت خریداری کرد باید به صورت مداوم وب سایت‌های مورد نظر را چک کنید، در این وبسایت‌ها هر لحظه آپدیت‌های جدیدی از قیمت بارگذاری می‌شود و هر چه به روز پرواز و ساعت پایانی آن نزدیک می‌شویم قیمت بلیط‌های لحظه آخری کاهش پیدا میکند.

توجه داشته باشید که ممکن است در آخرین لحظات تمامی صندلی‌های چارتری به فروش رسیده و نوبت به بلیط‌های لحظه آخری نرسد در این حالت نمی‌تواند هیچ برنامه ریزی دقیقی برای خرید بلیط لحظه آخری با قیمت مناسب داشته باشید به همین دلیل پیشنهاد می‌کنیم در صورت آماده بودن برای مسافرت در لحظه پایانی و با رسیدن قیمت بلیط به مبلغ مورد نظر آن را رزرو نمایید، چرا که ممکن است در لحظات بعدی فرد دیگری این کار را انجام دهد. در بستر سایت‌ها امکان دسترسی همه افراد و کاربران به رزرو کردن بلیط فراهم است و نمی‌توانید همچون مراجعه حضوری از مزیت انحصاری خرید بلیط هواپیما بهره‌مند شوید.

 

بهترین روش خرید بلیط لحظه آخری

همانطور که عنوان شد شرکت های مسافربری با هدف جذب مشتریان بیشتر کسب و کار خود را در قالب وب سایت‌های طراحی نموده و در با قرار دادن آن‌ها در فضای اینترنت امکان دسترسی به تمامی اطلاعات را برای کاربران فراهم کرده اند و آن‌ها می‌توانند با چند کلیک ساده از تمامی اطلاعات سفر، قیمت‌ها، نحوه دریافت و رزرو بلیط مطلع شوند.

برای اینکه بتوانید بلیط‌های لحظه آخری را با بهترین قیمت خریداری کنید لازم است که در لحظات نزدیک به پرواز مدام سایت را چک کنید تا در زمان به حداقل رسیدن قیمت بلیط آن را خریداری نمایید. توجه داشته باشید که بلیط‌های لحظه آخری همیشه سودآور نیستند و گاهی در شرایطی مانند تعطیلات نوروز و تابستان و سایر اعیاد دیگر این قیمت به حداکثر خواهد رسید و برای رزرو کردن آن باید مبلغی بیشتر از بلیط‌های سیستمی و چارتری پرداخت کنید.

دقت داشته باشید که خرید بلیط لحظه آخری از سایت ریسک بالایی دارد چرا که زمانی که شما منتظر پایین آمدن قیمت هستید ممکن است افراد دیگری آن بلیط را رزرو کنند و در کل برنامه ریزی شما به هم بریزد.

 

سایت خرید بلیط هواپیما لحظه آخری

همانطور که عنوان شد شرکت‌های مسافربری زیادی در زمینه خرید بلیط‌های چارتری فعالیت می‌کنند تا با این کار بتوانند انحصار فروش برخی از پروازها را به خود اختصاص دهند. البته این کار در برخی زمان‌های سال به دلیل کم شدن مسافرین ممکن است با ضررهای زیادی همراه باشد و شرکت‌های مسافربری برای پیشگیری از این ضررها بلیط‌های باقی مانده را به صورت بلیط لحظه آخری بر روی سایت خود بارگذاری خواهند کرد تا افرادی که تصمیم خاصی برای مسافرت ندارند با دیدن قیمت‌های ارزان این بلیط آن‌ها را رزرو و خریداری کنند.