خرید بلیط هواپیما چارتر

خرید بلیط هواپیما چارتر سفری مقرون به صرفه را برای شما به همراه دارد، کافی است کمی اهل سفر و تفریح باشید تا بدانید خرید این نوع از بلیط های هواپیمایی چه مزایایی را برای شما به همراه دارد. مسافرت‌های یکهویی همیشه هیجان‌های خاص خود را به همراه دارد و معمولا افرادی که برای تمام مراحل زندگی خود برنامه ریزی دارند به سراغ این مسافرت‌ها نمی‌روند. 

 

همه چیز درباره بلیط چارتر

خرید بلیط چارتر و لحظه آخری دقیقا همان چیزی است که افرادی بدون برنامه ریزی می‌خواهند، گشتن در سایت‌های گردشگری و دیدن تخفیفات یکباره یا وجود چند جای خالی در یک پرواز با مقصدی که اصلا قصد مسافرت به آنجا را نداشته‌اید باید هیجان‌انگیز و جالب باشد. در ادامه با ما همراه باشید تا به معرفی بلیط چارتر و نحوه خرید آن از سایت‌های مسافربری هوایی بپردازیم. 

 

خرید بلیط هواپیما چارتر

 

خرید بلیط چارتر

بلیط چارتر یکی از انواع بلیط‌های هواپیمایی است که برای خرید آن به گذراندن سلسله مراتب خاصی نیاز ندارد، اجازه دهید از ابتدا شروع کنیم. چارتر واژه‌ای با معنی دربست اجاره کردن است و بلیط چارتر یعنی یک شرکت مسافربری تعدادی از صندلی‌های یک هواپیما را برای مدت خاصی چارتر یا اجاره کرده است. چارتر کردن صندلی‌های هواپیما به نسبت تک به تک اجاره کردن هزینه کمتری دارد و همین امر سبب شده که شرکت‌های مسافربری بدون داشتن مسافر‌های از پیش تعیین شده صندلی‌های یک هواپیما را چارتر کنند. 

داشتن تعداد مشخص از صندلی‌های یک هواپیما برای یک دوره خاص به ما این اجازه را می‌دهد تا بتوانید بر اساس داشته‌های خود تبلیغات گسترده را آغاز نمایید. در این تبلیغات ابتدا فروش بلیط بر اساس عادی و به صورت سیستمی است و در صورت باقی ماندن تعداد صندلی در روز پایانی از متد بلیط چارتر با قیمت کمتر استفاده می‌شود. 

استرداد بلیط چارتر یکی از مهم‌ترین سوالاتی که در زمان خرید بلیط هواپیما بسیار مورد توجه قرار میگیرد این است که آیا در صورت پشیمان شدن از مسافرت یا تغیر برنامه‌ها می‌توان بلیط را پس داد در پاسخ به این سوال باید توجه داشته باشید که با خرید بلیط هواپیما چارتر به هیچ عنوان امکان پس دادن آن را ندارید. این مورد یکی از تفاوت‌های اصلی بلیط چارتر و بلیط سیستمی است، پس در صورتی که از سفر خود مطمئن نیستید و احتمال کنسلی یا تغییر مقصد وجود دارد بهتر است به هیچ عنوان به سراغ خرید بلیط هواپیما چارتر نروید. 

 

قیمت خرید بلیط هواپیما چارتر

از دیگر مواردی که در زمان خرید بلیط هواپیما چارتر باید مورد توجه قرار بگیرد این است که انواع بلیط چارتری در هر زمان دارای قیمت‌های متفاوتی است و برای خرید آن باید مبالغ متفاوتی پرداخت کنید. دلیل این تفاوت قیمت تعداد چارترهای شرکت‌های مسافربری است. 

بدون شک این تعداد در ماه‌های مختلف سال متفاوت خواهد بود و معمولاً شرکت‌های مسافربری در زمانهای متفاوت از سال تعداد مختلفی از صندلی‌ها را چارتر می‌کند. یکی دیگر از عامل‌های تاثیر گذار در قیمت بلیط چارتر هواپیما مسیرهایی است که مسیر و مقصد‌های مسافرت شما خواهد بود. از آن جایی که برخی مسیرها همیشه مسافر خاص خود را دارند به همین دلیل قیمت بلیط چارتر در این پروازها بیشتر خواهد بود. این در حالی است که در مسیر‌های کم رفت و آمد می‌توانید بلیط چارتر در روزهای پایانی مانده به پرواز صادر می‌شوند و در صورت‌عدم رزرو بلیط، هواپیما باید به صورت خالی پرواز کند به همین دلیل شرکت‌های مسافربری قیمت بلیط چارتری را در لحظات آخر پیش از پرواز به کمترین میزان تخفیف می‌رسانند و در صورتی که سفر شما غیرضروری است می‌توانید با خرید لحظه آخری قیمت بلیط را به حداقل برسانید

 

مهمترین مزایای خرید بلیط چارتری چیست؟

این که می‌تواند بلیط چارتر را با قیمت‌های مختلفی خریداری کنید و در صورت خرید از پیش تخفیفات شامل حال شما می‌شود، به خودی خود یک مزیت بسیار مهم و قابل توجه به شمار می‌آید، این در حالی است که چنین شرایطی برای خرید بلیط‌های سیستمی به هیچ عنوان امکان‌پذیر نیست البته خرید این بلیط‌ها مزایای زیادی را به همراه دارد که شامل موارد زیر هستند: 

 

قیمت ارزان

همانطور که در موارد فوق عنوان کردیم قیمت ارزان بلیط چارتر هواپیما یکی از مهم‌ترین مزایای آن به شما می‌رسد چرا که شما می‌توانید این بلیط‌ها را نسبت به بلیط‌های سیستمی با قیمت کمتری خریداری کنید مخصوصا اگر در فصول مختلف سال که حجم گردشگری و پروازها کمتر است سفر کنید می‌توانید حداقل قیمت را پرداخت نمایید. 

البته خرید بلیط چارتر هواپیما تنها در زمانی که حجم مسافرت و تعداد گردشگران کمتر هستند نسبت به بلیط‌های سیستمی قیمت کمتری دارد، این در حالی است که قیمت این بلیط‌ها در زمان‌های متفاوتی از سال مخصوصاً در ایام تعطیلات و روزهای عید نوروز که حجم مسافرت‌ها به حداکثر می‌رسد قیمت بلیط چارتری نسبت به بلیط‌های معمولی خیلی بیشتر خواهد بود. 

 

تاریخ پرواز

همانطور که عنوان شده پروازهای چارتر توسط شرکت‌های مسافربری به صورت عمده تعیین می‌شود و پس از تعیین شدن این پرواز به دنبال مشتری هستند. مشخص بودن تاریخ و زمان پرواز یک مزیت به شمار می‌آید تا افراد بتوانند درست برنامه‌ریزی کند در واقع این افراد می‌توانند پیش از ساعت پرواز تمامی کارهای عقب افتاده خود را انجام دهند و در ساعت مقرر به پرواز برسند و نیازی به معطل شدن نیست. 

 

سایت خرید بلیط هواپیما چارتر

همانطور که عنوان کردیم بخش عمده‌ای از صندلی‌های یک پرواز به صورت موقت و دائمی به چارترکننده‌ها اجاره داده می‌شود و هزینه آن پیش از هر پرواز از آن‌ها دریافت خواهد شد. معمولا چارتر کننده‌ها آژانس‌های مسافربری هستند، اما گاهی اوقات برخی افراد به صورت شخصی این کار را انجام می‌دهند تا به کسب سود و درآمد کنند. 

البته توجه داشته باشید که برخی افراد خود طرف اصلی قرارداد نیستند و از سمت وب سایت‌ها و شرکت‌های مسافربری این اقدامات را انجام می‌دهند. 

توجه داشته باشید که برای خرید بلیط هواپیمای چارتری حتما به سایت‌های معتبر مراجعه کنید تا در صورت بروز هر مشکل بتوانید مسائل را پیگیری نمایید، چرا که خرید از افراد شخصی یا کسانی که به صورت اصلی چارتر کننده نیستند ناهماهنگی و آشفتگی زیادی را به همراه دارد. در واقع خرید از سایت‌ها به شما این امکان را می‌دهد تا با خیال راحت برای مسافرت خود برنامه ریزی کنید. در فلایت گیت می توانید با خیالی آسوده بلیط چارتر را با بهترین قیمت تهیه نمایید.

 

خرید بلیط هواپیما چارتر ارزان

در ماه‌های اخیر به دلیل تحولات اقتصادی و وضعیت غیرقابل‌ پیش‌بینی اقتصادی در جامعه خرید و فروش بلیط‌های چارتری با مشکلاتی همراه بوده و چارتر کننده‌ها به دلیل‌عدم ثبات اقتصادی اقدام به خرید بلیط‌های چارتری ندارد با این وجود ایرلاین‌های مختلف بخشی از صندلی‌های پرواز را به بلیط‌های چارتری اختصاص می‌دهد.

پیش از هر اقدامی توجه داشته باشید که به هیچ عنوان نمی‌توان بلیط‌های چارتری را مرجوع کرد، در واقع این یک عیب بزرگ به شمار می‌آید که انواع بلیط چارتری قابل استرداد نیستند حتی اگر این امکان در شرایطی وجود داشته باشد مبلغ جریمه استرداد آن به حدی بالا است که می‌توان آن را معادل هزینه خرید خود بلیط عنوان کرد پس حتماً پیش از رزرو انواع بلیط چارتری هواپیما از سفر خود اطمینان حاصل کنید.

 

خرید آنلاین بلیط هواپیما ارزان تا 50 درصد تخفیف در پرواز چارتر

خرید بلیط هواپیما چارتر امکان سفر‌های ارزان قیمت را برای شما فراهم نموده و می‌توانید با استفاده از این روش هزینه سفر خود را به حداقل برسانید، در واقع این اقدامات به شما کمک می‌کند تا بتوانید در لحظات مناسب برای مسافرت خود برنامه ریزی کنید. گاهی بسیاری از افراد بدون مشخص بودن مقصد به دنبال رفتن به مسافرت هستند که برای این کار می‌توانند با مراجعه به سایت فلایت گیت و در میان مقاصد متعدد بلیط‌های چارتری، بهترین انتخاب را داشته باشند.