فرودگاه تبریز، برنامه هفتگی و لیست پروازها

خرید بلیط قشم تبریز

فرودگاه بین‌المللی تبریز بزرگ‌ترین فرودگاه‌ها شمال غرب ایران است؛ علاوه بر این به دلیل واقع شدن در نزدیکی مرز و قرار داشتن در مسیر هوایی آسیا، اروپا و آسیای میانه، یکی از پل‌های ارتباطی مهم بین این سه است. قدمت فرودگاه تبریز به سال 1329 بر می گردد. ین فرودگاه یکی از چهار فرودگاه اصلی ایران می باشد که جزو فرودگاه‌های آسمان باز است.

این فرودگاه دارای استاندارد مدیریت کیفیت (ISO 9001:2008) است. این فرودگاه از تمامی قوانین و مقررات سازمان هواپیمائی ایکائو پیروی می کند. طرح های توسعه ای مختلفی در این فرودگاه در حال انجام است. احداث ترمینال بین المللی فرودگاه تبریز، احداث ترمینال بار کارگو، احداث پارکینگ طبقاتی ( افتتاح شد)، احداث مرکز تعمیر و نگهداری هواپیما و توسعه اپرون از جمله این طرح‌ها می باشند.

فرودگاه بین المللی تبریز از شمال و شرق به پایگاه دوم شکاری و از جنوب به بلوار بابائی و از غرب به جاده تبریز – صوفیان منتهی می شود. این فرودگاه در ارتفاع هزار و چهارصد و نود و دو متری از سطح دریا قرار گرفته است. مساحت آن برابر با 420 هکتار است. فرودگاه تبریز به منظور ارائه خدماتی همچون خدمات فرودگاهی، ناوبری و هوانوردی جهت پذیرش پرواز های داخلی و خارجی خروجی و ورودی تاسیس شده است. این فرودگاه به صورت 24 ساعته خدمات هوائی خود را ارائه می دهد.

 

ترمینال‌های فرودگاه تبریز

این فرودگاه دارای سه ترمینال مسافربری داخلی، بین المللی و حجاج می‌باشد. ترمینال داخلی شامل قسمت‌ها و امکانات مختلفی می‌باشد. پروازهای داخلی از این ترمینال انجام می گیرد. که سالن‌های عمومی و ترانزیت را شامل می شود. رستوران ها و کافی شاپ فرودگاه در این ترمینال قرار گرفته است.

ترمینال بین المللی نیز دارای امکانات مخصوصی می باشد. پرواز های خارجی از این ترمینال صورت می گیرد. همچنین پرواز حجاج از ترمینال حجاج این فرودگاه انجام می گیرد. این ترمینال نیز دارای امکاناتی مخصوص حجاج می باشد.

 

برنامه هفتگی پروازهای فرودگاه تبریز

برنامه هفتگی پروازهای فرودگاه تبریز را از اینجا دانلود کنید.

 

اطلاعات پرواز فرودگاه تبریز امروز

برای مشاهده اطلاعات پرواز فرودگاه تبریز اینجا را کلیک کنید.

 

تابلوی اطلاعات پروازهای ورودی فرودگاه تبریز

برای مشاهده تابلوی اطلاعات پروازهای ورودی فرودگاه تبریز اینجا را کلیک کنید.

 

پروازهای ورودی خارجی فرودگاه تبریز

از این لینک می توانید لیست پروازهای ورودی خارجی فرودگاه تبریز را مشاهده کنید.

 

شرکت های هواپیمایی فعال داخلی و خارجی فرودگاه تبریز

روزانه ۴۴ پرواز داخلی و شش پرواز خارجی در فرودگاه تبریز انجام می‌شود. شرکت‌های هواپیمایی مختلف این پروازها را انجام می‌دهند. فهرستی از این شرکت‌های هواپیمایی را برای شما آورده‌ایم:

 

شرکت های داخلی:

شرکت هواپیمائی جمهوری اسلامی ایران (هما)، شرکت هواپیمائی ایرتور، شرکت هواپیمائی آتا، شرکت هواپیمائی آسمان، شرکت هواپیمائی کیش، شرکت هواپیمائی ماهان، شرکت هواپیمائی قشم ایر، شرکت هواپیمائی کاسپین، شرکت هواپیمائی زاگرس، شرکت هواپیمائی معراج.

 

شرکت های خارجی:

هواپیمایی ترکیش

هواپیمایی اطلس گلوبال : فرودگاه آدانا

فلای دبی : فرودگاه بین المللی دبی

هواپیمایی سعودی : فرودگاه بین المللی ملک عبدالعزیز، فرودگاه شاهزاده محمد بن عبدالعزیز.

انور ایر : فصلی : فرودگاه آدانا.

 

فرودگاه تبریز به چه شهرهایی پرواز دارد؟

لیست پروازهای فرودگاه تبریز

لیست پروازهای خروجی فرودگاه تبریز

پرواز تبریز تهران

پرواز تبریز مشهد

پرواز تبریز اصفهان

پرواز تبریز شیراز

پرواز تبریز اهواز

پرواز تبریز بندرعباس

پرواز تبریز کیش

پرواز تبریز قشم

پرواز تبریز عسلویه

پرواز تبریز رشت

پرواز تبریز ساری

پرواز تبریز کرمانشاه

 

لیست پروازهای ورودی فرودگاه تبریز

پرواز تهران تبریز

پرواز مشهد تبریز

پرواز اصفهان تبریز

پرواز شیراز تبریز

پرواز اهواز تبریز

پرواز بندرعباس تبریز

پرواز کیش تبریز

پرواز قشم تبریز

پرواز عسلویه تبریز

پرواز کرمان تبریز

پرواز کرمانشاه تبریز

پرواز رشت تبریز

پرواز ساری تبریز

 

 

پروازهای خارجی فرودگاه تبریز

پرواز تبریز استانبول

پرواز تبریز نجف

پرواز تبریز بغداد

پرواز تبریز ایروان

پرواز تبریز باکو

پرواز تبریز ازمیر

پرواز تبریز آدانا

پرواز تبریز قیصریه

پرواز باکو تبریز

پرواز استانبول تبریز

پرواز بغداد تبریز

 

آیا تبریز فرودگاه بین المللی دارد؟

فرودگاه تبریز به عنوان فرودگاه بین المللی می باشد و پرواز های خارجی آن برای حجاج ، عتبات عالیات و … انجام می شود.

 

امکانات فرودگاه تبریز

این فرودگاه دارای امکانات رفاهی متنوع و بسیاری است. این امکانات جهت آسایش و رفاه مسافرین و بر اساس نیاز آن‌ها طراحی و تعبیه شده است. این امکانات شامل موارد مختلفی از جمله برندهای مستقر در فرودگاه و غرفه‌های تجاری، شعبات بانک‌ها، دستگاه‌های خودپرداز، اتاق مادر و کودک، رستوران‌ها، خدمات ویژه معلولین و افراد توانخواه، اتاق سیگار، هتل‌ها و رستوران‌های شهر تبریز، دفاتر فروش شرکت‌های هواپیمایی مستقر در فرودگاه می باشد.

وجود غرفه‌های مختلف از برندهای معتبر و نام آشنای استان تبریز باعث می‌شود شما بتوانید در فرودگاه اقدام به خرید سوغاتی نمائید. همچنین خود پردازها و شعبات بانک‌های مختلف موجود باعث راحتی مسافران می شود. اتاق مادر و کودک برای آسایش مادران تعبیه شده است.

از جمله از خدمات ویژه‌ای که برای معلولین به وجود آمده است می توان به مسیر عبور ناشنوایان، مسیر عبور ویلچر، محل پارک معلولین نزدیک به درب ورودی ترمینال، خدمات ویلچر و باربری ویژه معلولین، تلفن عمومی ویژه معلولین و دستشویی ویژه معلولین اشاره کرد. اتاق سیگار با تجیهزات مدرن و به روز برای افراد سیگاری در نظر گرفته شده است تا دود سیگار موجب آزار افراد دیگر نشود.

رستوران‌های مجهز و مختلف در این فرودگاه وجود دارد که هم فست و فود و هم غذاهای سنتی را ارائه می دهند. از بین آن ها می توانید غذای مورد علاقه تان را انتخاب کنید. کافی شاپ مخصوص مسافران نیز در سالن ترانزیت وجود دارد. از پارکینگ طبقاتی این فرودگاه می‌توانید برای قرار دادن خودرو خود استفاده کنید. این پارکینگ با ظرفیت بالائی که دارد باعث شده است مشکلی برای گذاشتن خودرو خود به مدت طولانی نداشته باشید.

 

نحوه پیگیری اشیاء گمشده در فرودگاه تبریز

برای پیگیری اشیاء گمشده در صورتی که چیزی را در ترمینال ها جا گذاشته اید با واحد اشیاء گمشده پلیس با داخلی 1524 تماس بگیرید و در صورت جا گذاشتن اشیاء در سالن ترانزیت با داخلی 1623 تماس حاصل نمایید. اگر چیزی را در داخل کابین هواپیما جا گذاشته اید با دفتر شرکت هواپیمایی مربوطه در فرودگاه تماس بگیرید و یا به صورت حضوری مراجعه نمایید.

 

اطلاعات فرودگاه تبریز

نام انگلیسی فرودگاه تبریز: Tabriz International Airport

نوع فرودگاه: غیرنظامی و نظامی

کد ایکائو: OITT

کد یاتا: TBZ

 

سایت فرودگاه شهید مدنی تبریز

وب‌سایت رسمی فرودگاه بین المللی تبریز: tabriz.airport.ir

آدرس فرودگاه تبریز : آذربایجان شرقی، تبریز، فرودگاه بین المللی شهید مدنی تبریز

کد پستی : ۵۱۸۹۶۱۳۱۳۱

 

تلفن اطلاعات پرواز فرودگاه تبریز

اطلاعات پرواز : 4 – 35234701 – 041 و 199

مرکز تلفن : 35260405 – 41990000 – 041

شماره سامانه پیام کوتاه : 30000199