فرودگاه کرج، برنامه هفتگی و لیست پروازها

خرید بلیط تهران به کرج

فرودگاه پیام کرج در جنوب غربی شهر کرج، و در منطقه مهرشهر با فاصله ی 35 کیلومتری از شهر تهران است و به عنوان یکی از ترمینال های هوایی ایران محسوب می شود. فرودگاه پیام کرج برای کسانی که آموزش خلبانی می بینند، یک مرکز آموزش خلبانی اختصاصی نیز دایر کرده است.

فرودگاه پیام تنها فرودگاه حمل بار و کارگو و بزرگترین مرکز آموزش خلبانی در میان فرودگاه‌ های ایران محسوب می شود که در منطقه ی ویژه ی اقتصادی استان البرز نیز واقع شده است. فرودگاه پیام توسط شرکت خدمات بین ‌المللی هوایی پیام اداره می ‌شود و متعلق به وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات کشور است.

فرودگاه پیام کرج از سال 1369 شروع به کار کرده است. این فرودگاه فعالیت خود را با عنوان مرکز خدمات هوایی به منظور ارائه ی خدمات هوایی، حمل و نقل، توزیع بار، کالا های پستی و ارائه ی خدمات هلی ‌کوپتری به نقاط صعب ‌العبور در شرایط آب و هوایی متفاوت و پشتیبانی از عملیات توسعه و تجهیز و نگهداری مراکز، دستگاه‌ ها و امکانات مخابراتی و پستی کشور را آغاز نمود.

از خصوصیاتی که باند های فرودگاه پیام دارند می توان به توانایی پذیرش انواع هواپیماهای عظیم بوئینگ و ایرباس اشاره کرد. این باند ها از جمله ی باند های پروای نرمال کشور به حساب میایند. از دیگر خصوصیات فرودگاه پیام این است که مجموعه ی این فرودگاه این قابلیت را در خود دارند این است که در مواقع اضطراری جایگزین فرودگاه بین المللی مهرآباد و فرودگاه بین المللی امام خمینی شود و از این رو این فرودگاه به عنوان یکی از مهم ترین فرودگاه های ایران به حساب میاید. از سایر امکانات دیگر فرودگاه پیام می ‌توان به دستگاه‌ های کمک ناوبری، دستگاه ‌های رادیویی، واحد سوخت‌ گیری، سه باب آشیانه که دارای فضای اداری، انبار، و ایستگاه آتش ‌نشانی می باشد.

 

لیست پروازهای فرودگاه کرج

مقاصد پروازی فرودگاه کرج

لیست پروازهای خروجی فرودگاه کرج

پرواز کرج کیش

پرواز کرج اهواز

پرواز کرج مشهد

پرواز کرج یزد

پرواز کرج نجف

 

 

لیست پروازهای ورودی فرودگاه کرج

پرواز کیش کرج

پرواز اهواز کرج

پرواز تهران کرج

پرواز مشهد کرج

پرواز یزد کرج

پرواز نجف کرج

 

آیا کرج فرودگاه بین المللی دارد؟

فرودگاه پیام کرج به عنوان فرودگاه بین المللی می باشد و پرواز های خارجی آن به نجف انجام می شود.همچنین پروازهای باربری این فرودگاه نیز به نقاط مختلفی مانند روسیه، امارات (دوبی) و … صورت می گیرد. در برنامه های این فرودگاه پرواز فرودگاه پیام کرج – چین نیز ذکر شده است.

 

امکانات فرودگاه کرج

۱. فرودگاه پیام به کمک شرکت هایی همچون هوانوردی پرسان، بوتیا ماهان، اطلس خمین، شرکت آرتا کیش و … به آموزش خلبانی می پردازد.

۲. در این فرودگاه، از دستگاه های ناوبری پیشرفته ای همانند DVOR/DME و NDB استفاده می شود. که به سیستم هایی مانند ILS/DME مجهز شده اند.

۳. خدمات هوایی همچون حمل و نقل، انتقال بار و جابه جایی مرسولات پستی از دیگر امکانات این فرودگاه است.

۴. امکاناتی همچون سیستم های سوئیچینگ، ضبط مکالمات و سیستم های ارتباطی و رادیویی نیز برای این فرودگاه فراهم شده است.

۵. این فرودگاه به هواپیماهای حرفه ای و بزرگی از جمله هواپیمای کارگو از نوع امبرائو و بالگرد ۲۱۲ مجهز شده است.

۶. این فرودگاه به مرکز سوختگیری مجزا مجهز شده است و این مرکز سوخت، ظرفیتی معادل 540 هزار لیتر دارد.

۷. این مرکز به ارائه خدماتی همچون پشتیبانی، نگهداری، توسعه تجهیزات و همچنین خدمات هلی کوپتری نیز می پردازد.

۸. تعمیر، ساخت و نگهداری هلی کوپتر و انواع هواپیما در داخل این فرودگاه صورت می گیرد.

۹. سیستم ایمنی و آتش نشانی این فرودگاه در رده ۷ قرار گرفته است. این واحد در حال ارتقا و توسعه است.

۱۰. فرودگاه پیام یکی از بزرگترین مراکز پشتیبانی اورژانس هوایی در ایران است. این فرودگاه به نگهداری و تعمیر بالگردهای اورژانس می پردازد.

 

مسیر دسترسی به فرودگاه پیام کرج

خودروی شخصی: برای دسترسی به فرودگاه پیام با خودروی شخصی ابتدا به‌سمت شهر کرج، سپس منطقه مهرشهر حرکت کنید. فرودگاه در انتهای بلوار ارم مهرشهر قرار دارد.

مترو: در حال حاضر هیچ خط مترویی به‌طور مستقیم تا فرودگاه پیام وجود ندارد؛ اما می‌توانید خود را به ایستگاه صادقیه یا ارم سبز در خط پنج متروی تهران (صادقیه-گلشهر) برسانید. زمانی که به ایستگاه آخر (گلشهر) رسیدید، از قطار پیاده شوید و از تاکسی برای رسیدن به فرودگاه استفاده کنید.

تاکسی: می‌توانید از تاکسی‌های فرودگاه پیام استفاده کنید. تعداد پروازهای فرودگاه کرج محدود است؛ به همین دلیل حدود ۱۰۰ تاکسی مخصوص فرودگاه در محوطه فرودگاه وجود دارد.

 

اطلاعات پرواز فرودگاه پیام کرج

کد یاتا: PYK

کد ایکائو: OIIP

باند های پروازی: دارای دو باند به طول ۴۰۰۰ متر و ۳۶۵۹ متر

زمینه فعالیت: خدمات باربری و مسافربری

آدرس : کرج، مهرشهر، انتهای بلوار ارم، فرودگاه بین المللی و منطقه ویژه اقتصادی پیام

شماره تماس فرودگاه (مدیریت ترمینال): ۳۳۲۶۶۰۱۱-۰۲۶ الی ۱۵

اطلاعات پرواز: ۳۳۲۶۶۱۸۵-۰۲۶

وبسایت رسمی فرودگاه پیام: www.payamaviation.ir