فرودگاه لارستان (لار)، برنامه هفتگی و لیست پروازها

خرید بلیط مسقط به لار

در بین تمام فرودگاه هایی که در نیمه جنوبی کشور وجود دارد، فرودگاه لارستان (لار) یکی از مهمترین ارکان ورود و خروج مسافر و گردشگری در منطقه جنوب ایران است. تاریخچه احداث فرودگاه لارستان به سال ۱۳۳۹ باز می گردد، همزمان با زلزله بزرگی که در این منطقه رخ داده بود. هدف احداث نیز کمک رسانی به مردم زلزله زده و امداد رسانی بود.در سال های بعد از انقلاب با توجه به افزایش کسب و کار های موجود در منطقه و کشورهای حاشیه خلیج فارس، فرودگاه لارستان اهمیت و کاربرد بیشتری پیدا کرد. از ابتدای تاسیس فرودگاه بین المللی لارستان پروازهای داخلی و خارجی درحال اجرا بودند و بلاخره در سال ۱۳۷۲، این فرودگاه نیز به عنوان یک مرز هوایی شناخته شد.

فرودگاه لارستان با اینکه در یکی از شهرستان های استان فارس قرار دارد، اما درحال حاضر یکی از مهمترین فرودگاه جنوبی کشور است. براساس اطلاعات موجود در سال ۲۰۱۶ بالغ بر ۱۵۴۲ فرود و پرواز در این فرودگاه انجام شد. همچنین بالغ بر ۱۵۷ هزار کیلوگرم بار و ۳٫۸ میلیون نفر در این فرودگاه پروازهای خود را به سرانجام رسانده اند.

پس از وقوع زلزله در سال 1339 و احداث فرودگاه لارستان به منظور امداد رسانی، این فرودگاه با کمترین امکانات و تجهیزات پروازی فعالیت خود را آغاز کرد و شرکت هواپیمایی کیش ایر، اولین شرکت هواپیمایی بود که خدمت رسانی به مسافران و مردم زلزله زده در این منطقه را آغاز کرد.

اما در سال های بعد از انقلاب با توجه به افزایش کسب و کار های موجود در منطقه و کشورهای حاشیه خلیج فارس، فرودگاه لارستان اهمیت و کاربرد بیشتری پیدا کرد. در طول سال های 1360 تا 1371، فرودگاه لارستان به عنوان یک فرودگاه داخلی به رسمیت شناخته شد و سر انجام از سال ۱۳۷۲ به بعد، با انجام پرواز به مقصد دوبی، فرودگاه لارستان به عنوان یک فرودگاه بین المللی فعالیت جدی خود را آغاز کرد.

 

شرکت های هواپیمایی فعال در فرودگاه لارستان

همانطور که گفته شد اولین شرکت فعال در فرودگاه بین المللی لارستان، شرکت هواپمایی کیش بود. پس از گذشت سال ها و تکمیل احداث و تحویل پروژه این فرودگاه، امروزه شرکت های هواپیمایی بسیاری مشغول به ارائه خدمات در این فرودگاه هستند.فعالیت شرکت های هواپیمایی فرودگاه لارستان تنها محدود به جابجایی افراد و مسافران نیست، بلکه با توجه به نزدیکی این فرودگاه به کشورهای حاشیه خلیج فارس، خدمات باربری گسترده ای نیز در این فرودگاه انجام می شود.

از جمله شرکت های هواپیمایی فعال در فرودگاه بین المللی لارستان، می توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:

شرکت هواپیمایی ایران ایر

شرکت هواپیمایی کیش ایر

شرکت هواپیمایی فلای دبی

شرکت هواپیمایی ایر عربیا

شرکت هواپیمایی ایران ایر خدمات هلدینگ فرودگاه لارستان را نیز در دستور کار دارد و در راستای ایجاد فضایی رقابتی به افزایش بهبود سطح خدمات می پردازند.

 

آیا لار فرودگاه بین المللی دارد؟

فرودگاه لارستان به عنوان فرودگاه بین المللی می باشد و پرواز های خارجی آن به دبی،دوحه،شارجه و کویت و مسقط انجام می شود.

 

لیست پروازهای فرودگاه لارستان

مسیرهای پروازی فرودگاه لارستان

لیست پروازهای خروجی فرودگاه لارستان

پرواز لار شارجه

پرواز لار مسقط

پرواز لار دوحه

پرواز لار کویت

پرواز لار تهران

پرواز لار دوبی

 

لیست پروازهای ورودی فرودگاه لارستان

پرواز دوبی لار

پرواز تهران لار 

پرواز شارجه لار

پرواز مسقط لار

پرواز دوحه لار

پرواز کویت لار

 

 

پارکینگ فرودگاه لارستان

پارکینگ در ضلع غربی ترمینال 2 و با ظرفیت 230 دستگاه خودرو در جهت سرویس دهی به مراجعه کنندگان محترم آماده گردیده است.

 

اطلاعات فرودگاه لارستان

نام : فرودگاه آیت الله آیت الهی لارستان

فاصله فرودگاه تا مرکز شهر: در حدود 4 کیلومتر

نوع فرودگاه: عمومی

کد یاتا: LRR

تلفن : ۵۲۳۳۸۴۲۰-۰۷۱

آدرس : استان فارس، شهرستان لارستان، بلوار هاشمی زاده.

سایت رسمی : larestan.airport.ir