فرودگاه سنندج، برنامه هفتگی و لیست پروازها

خرید بلیط تهران به سنندج

شهر سنندج تنها یک فرودگاه دارد که آن نیز جزء یکی از قدیمی ترین فرودگاه های ایران و بخش غربی ایران محسوب می گردد. این فرودگاه قدیمی در اوایل دهه ی ۱۳۳۰ ساخته شده است. فرودگاه سنندج در مکانی به نام سرنه وه که امروزه انتهای پادگان لشکر ۲۸ است، ساخته شد. در ابتدا این فرودگاه تنها دارای یک باند خاکی بود که البته در حال حاضر از این باند خاکی تنها بقایایی به جای مانده است.

با توجه به این که مهم ترین ایرلاین ایرانی در آن سال ها شرکت هواپیمایی ایران ایر بوده است، تنها این ایرلاین با هواپیمای داگلاس ۴۷ خود به این فرودگاه پرواز داشته است و شرکت های هواپیمایی دیگر نسبت به این شرکت هواپیمایی کمتر به این مسیر پرواز می کرده اند. شروع عملیات ساختمانی اولیه ی فرودگاه سنندج در سال ۱۳۴۷ آغاز گشت و بعد از ۳ سال، در سال ۱۳۵۰ عملیات ساخت عمرانی آن پایان یافت. فرودگاه سنندج از همان سال به عنوان تنها فرودگاه عملیاتی استان کردستان و با امکانات بسیار کم حتی نسبت به آن زمان، شروع به کار نمود.

این فرودگاه، روزانه تنها ۱ پرواز و در هر هفته ۱۶ پرواز رفت و برگشت سنندج به تهران، و در مجموع سالانه، حدود ۷۰۰ پرواز رفت‌ و برگشت از طریق فرودگاه سنندج را دارد.

 

ترمینال های فرودگاه سنندج

فرودگاه سنندج دارای یک ترمینال واحد است که هم برای انجام پروازهای ورودی است و هم پروازهای خروجی. دراین ترمینال امکانات مختلف و اساسی برای مسافران وجود دارد. 

 

شرکت‌های هواپیمایی فعال در فرودگاه سنندج

شرکت‌ هواپیمایی کاسپین، شرکت‌ هواپیمایی ماهان، شرکت‌ هواپیمایی قشم، شرکت‌ هواپیمایی آسمان

 

راه های دسترسی به فرودگاه سنندج

بیرون از تنها ترمینال فرودگاه سنندج، تاکسی های فراوانی برای رساندن مسافران این فرودگاه به مرکز شهر و یا هر نقطه ای دیگر که مد نظر مسافر باشند وجود دارد. این تاکسی ها هم شخصی هستند و هم سازماندهی شده از طرف خود فرودگاه هستند. برای رفتن به شهرهای اطراف سنندج همچون بانه، سقز و یا روستاهای دیدنی همچون اورامان و پالنگان می توانید اول از طریق فرودگاه سنندج به این شهر رفته و سپس به این مناطق سفر کنید.

 

امکانات فرودگاه سنندج

تاکسیرانی – چرخ دستی –  ATM –  بوفه و رستوران و خدمات غذایی خرید سوغاتی اورژانس همچنین غرفه های در خصوص ارائه اطلاعات اقامتی و گردشگری و همراه اول در زمان پرواز در ترمینال مستقر است.

 

لیست پروازهای فرودگاه سنندج

مقاصد پروازی فرودگاه سنندج

لیست پروازهای خروجی فرودگاه سنندج

پرواز سنندج تهران

پرواز سنندج کیش

 

لیست پروازهای ورودی فرودگاه سنندج

پرواز تهران سنندج

 

 

آیا سنندج فرودگاه بین المللی دارد؟

خیر، فرودگاه سنندج تنها به شهر تهران و بالعکس پرواز دارد.

 

اطلاعات فرودگاه سنندج

کد یاتا : SDG

کد ایکائو : OICS

نوع فرودگاه : همگانی

ترمینال ها : ۱

ترمینال اطلاعات پرواز : ۱۹۹

سایت فرودگاه : sanandaj.airport.ir

آدرس : ایران، استان کردستان، ابتدای جاده سنندج-کرمانشاه

شماره تلفن اطلاعات پرواز : 199 و 33774051 – 087 و 33774052 – 087