فرودگاه بم، برنامه هفتگی و لیست پروازها

خرید بلیط بم به تهران

فرودگاه بم در استان کرمان و شرق شهر بم قرار گرفته است. این فرودگاه از سال 1995 پروازهایش را آغاز کرده است. در سال 2016، این فرودگاه 212 پرواز، 83.379 مسافر و 110212 کیلوگرم بار داشته است.فرودگاه بم یکی از فرودگاهای است که پروازهای داخلی در آن انجام می شود. این فرودگاه به عنوان مرز هوایی کشور نیز محسوب می شود.

اولین بار که هواپیمایی در خاک بم به زمین نشست مربوط به بهمن‌ماه سال ۱۳۳۶ است که منوچهر اقبال نخست وزیر وقت ایران به همراه برخی از وزرا و اعضای کابینه خود وارد بم شد. این هواپیما از مدل تک موتوره بود که در زمینی خاکی واقع در جنوب بم به زمین نشست و تا سال‌ها بعد بعنوان فرودگاه خاکی بم مورد استفاده قرار می‌گرفت. امروزه جای این فرودگاه خاکی (در حوالی بلوار دانشگاه آزاد) ترمینال مسافربری ساخته شده است.

سال ۱۳۷۲ پروژه احداث فرودگاه شهرستان‌بم آغاز شد. در آن‌ ایام منطقه ویژه اقتصادی ارگ جدید در حال ساخت بود و یکی از نیاز‌های مهم این منطقه اقتصادی وجود فرودگاه بود و به همین جهت فرودگاه شهرستان‌بم ساخته شد. محل احداث این فرودگاه به‌گونه‌ای انتخاب شد که هم فاصله آن از شهر زیاد دور نباشد و هم به منطقه اقتصادی ارگ جدید نزدیک باشد.

 

ترمینال ها و امکانات فرودگاه بم

این فرودگاه تنها یک ترمینال دارد. در این ترمینال، انواع خدمات رفاهی مختلفی برای مسافرانی که به این فرودگاه می‌آیند فراهم شده است که به شرح زیر است:

بخش چک این: بخش چک این: بخش چک این (Check-in) به بخشی گفته می‌شود که به بررسی مدارک پرواز مثل پاسپورت، ویزا و بلیط هواپیما توسط مسئولین ایرلاین می‌پردازد.

بخش بسته‌بندی بار

بخش قسمت اشیا گمشده

فروشگاه‌های سوغاتی و پوشاک

رستوران و کافی شاپ های مختلف

دستگاه خودپرداز

 

آیا بم فرودگاه بین المللی دارد؟

خیر، فرودگاه بم تنها به شهر تهران و بالعکس پرواز دارد.

 

لیست پروازهای فرودگاه بم

لیست پروازهای خروجی فرودگاه خارک

پرواز بم تهران

لیست پروازهای ورودی فرودگاه خارک

پرواز تهران بم

 

برنامه هفتگی فرودگاه بم

پروازهای فرودگاه بم به سمت تهران و برگشت آن توسط هواپیمایی ماهان و قشم‌ایر؛ طی روزهای شنبه، دوشنبه و پنج‌شنبه صورت می‌گیرد.

 

اطلاعات فرودگاه بم

نام فرودگاه بم: Bam Airport
کد یاتا: BXR
کد ایکائو: OIKM
نوع فرودگاه : عمومی (مسافری)
شماره تلفن : ۰۳۴۴۳۴۶۲۶۴۴
وب سایت رسمی فرودگاه بم: bam.airport.ir
آدرس : بم – جاده بروات به سمت ارگ جدید – نرسیده به پلیس‌راه (جنب بهشت‌زهرا بروات) – انتهای بلوار ستاری