فرودگاه ارومیه، برنامه هفتگی و لیست پروازها

پرواز کرمانشاه ارومیه

فرودگاه ارومیه به عنوان یکی از فرودگاه های مهم در غرب کشور، میزبان پروازهای متعددی از شهرهای داخلی و خارجی است. این فرودگاه که شهید باکری نام دارد در سال 1345 به بهره برداری رسید که در فاصله 15 کیلومتری مرکز این شهر قرار دارد.

این فرودگاه یک فرودگاه بین المللی مهم است که در شهر ارومیه، مرکز استان آذربایجان غربی قرار دارد. با توجه به موقعیت استراتژیک استان آذربایجان، فرودگاه ارومیه به عنوان یک مرز هوایی ضروری در ایران محسوب می شود. این فرودگاه دارای باند پروازی به طول 3250 متر و سیستم روشنایی مناسب برای پروازهای شبانه می باشد. همچنین فرودگاه ارومیه مجهز به سیستم ILS است که از این دستگاه برای دید کم، طوفان و آب و هوای نامساعد استفاده می شود.

 

ترمینال فرودگاه ارومیه

فرودگاه ارومیه دارای دو ترمینال داخلی به مساحت 4200 متر مربع و ترمینال خارجی به مساحت 4400 متر مربع می باشد و هر دو ترمینال مجهز به دستگاههای تفتیش بار و مسافر هستند.در حال حاضر نزدیک به 30000 مسافر از ترمینال داخلی این فرودگاه تردد می نمایند.

 

نحوه پیگیری اشیاء گمشده در فرودگاه ارومیه

در مورد پیگیری اشیا گمشده مسافرین عزیز می توانند در صورت گم کردن اشیاء در محوطه فرودگاه و گیت ورودی با واحد پلیس فرودگاه با داخلی 249 و در صورت گم شدن اشیاء در سالن پرواز و ترانزیت با واحد مدیریت ترمینال با داخلی 232 و در صورتی که اشیاء در داخل هواپیما به جا مانده باشند با دفتر شرکت هواپیمایی مربوطه در فرودگاه تماس یا به صورت حضوری مراجعه فرمایند.

همچنین جهت دریافت اطلاعات بیشتر و هرگونه راهنمایی در این خصوص مسافرین عزیز می توانند با واحد مدیریت ترمینال با شماره تلفن 044-32777766 داخلی 232تماس حاصل بفرمایند.

 

امکانات رفاهی فرودگاه ارومیه

امکانات رفاهی این فرودگاه شامل غرفه‌ های تجاری، شعبات بانک‌ها، رستوران و بوفه می شود. غرفه های تجاری این فرودگاه شامل کافی شاپ و بوفه ها و مغازه های سوغاتی می باشد. برای خرید انواع نوشیدنی و قهوه و خوراکی های مختلف می توانید به این مراکز مراجعه کنید.

چندین شعبه از بانک های مختلف و همینطور دستگاه های خود پرداز برای برداشت وجه نقد وجود دارد. این دستگاه ها و شعب هم در قسمت سالن عمومی فرودگاه و هم در سالن ترانزیت ایجاد شده است. اگر نیاز به خوردن غذا داشته باشید می توانید در سالن عمومی آن اقدام به خرید غذا نماید. همچنین در سالن ترانزیت نیز بوفه ای جهت خرید این اقلام خوراکی تعبیه شده است که این موضوع برای آسایش بیشتر مسافران می باشد.

 

پارکینگ فرودگاه ارومیه

یکی دیگر از امکانات رفاهی فرودگاه ارومیه پارکینگ آن می باشد. برای افرادی که تصمیم دارند خودرو خود را تا زمان بازگشت در فرودگاه قرار دهند پارکینگ مسقفی در ظلع غربی ایجاد شده است. برای افرادی که ترجیح می دهند با خودرو شخصی به فرودگاه بیایند این گزینه در نظر گرفته شده است که همراهان مسافران نیز می توانند از آن استفاده کنند. در رو به روی ترمینال فضای سبز بزرگی برای استفاده مسافران به وجود آمده است.

 

لیست پروازهای فرودگاه ارومیه

فرودگاه ارومیه به کجاها پرواز دارد

لیست پروازهای خروجی فرودگاه ارومیه

پرواز ارومیه تهران

پرواز ارومیه مشهد

پرواز ارومیه استانبول

پرواز ارومیه بغداد

پرواز ارومیه نجف

پرواز ارومیه کیش

 

لیست پروازهای ورودی فرودگاه ارومیه

پرواز کرمانشاه ارومیه

پرواز کیش ارومیه

پرواز مشهد ارومیه

پرواز استانبول ارومیه

پرواز تهران ارومیه

 

 

آیا ارومیه فرودگاه بین المللی دارد؟

فرودگاه ارومیه به عنوان فرودگاه بین المللی می باشد و علاوه بر استانبول ، فرودگاه بین المللی ملک عبدالعزیز جده (فصلی)، فرودگاه بین المللی شاهزاده محمد بن عبدالعزیز مدینه (فصلی)، نیز از جمله مقاصد خارجی این فرودگاه می باشد.

 

 

شرکت های هواپیمایی فعال فرودگاه ارومیه

از میان شرکت های هوایی، شرکت های آتا، ایران ایر، آسمان و قشم ایر از تهران به مقصد ارومیه پرواز می کند.

 

دسترسی به فرودگاه ارومیه

راه های ارتباطی مختلفی از این فرودگاه به سمت شهر و بر عکس وجود دارد. مسافران برای رفتن به شهر از این فرودگاه و یا برعکس می‌توانند هم از تاکسی و هم از اتوبوس استفاده کنند.

تاکسی های بی سیم در این فرودگاه وجود دارد که در ساعات پرواز و به صورت شبانه روزی آماده خدمت رسانی به مسافرین هستند. برای استفاده از این تاکسی ها فقط کافی است که 133 را شماره گیری کنید تا بتوانید از خدمات آن‌ها استفاده کنید.

مسافرانی که ترجیح می دهند از اتوبوس جهت رفتن به شهر استفاده کنند می توانند از اتوبوس هائی که در سطح فرودگاه هستند استفاده نمایند. مسیر این اتوبوس ها از فرودگاه به سمت مرکز شهر یعنی خیابان عطائی و بلعکس می باشد. استفاده از اتوبوس هزینه خیلی کمتری نسبت به تاکسی دارد. به همین دلیل بسیاری از مسافران ترجیح می دهند برای رفت و آمد از این وسیله نقلیه استفاده نمایند.

 

اطلاعات فرودگاه ارومیه

نام انگلیسی فرودگاه ارومیه : Urmia International Airport

نوع فرودگاه: عمومی / نظامی

کد ایکائو: OITR

کد یاتا: OMH

وب‌سایت رسمی فرودگاه بین المللی فرودگاه ارومیه: uromieh.airport.ir

 

آدرس فرودگاه ارومیه

استان آذربایجان غربی، ارومیه – سلماس – خوی، بلوار فرودگاه

 

تلفن شبانه روزی اطلاعات پرواز : 199 داخلی 2199 – 2220

تلفن گویای فرودگاه : 31802000 – 044