فرودگاه کرمانشاه، برنامه هفتگی و لیست پروازها

خرید بلیط کیش به کرمانشاه

فرودگاه بین‌المللی کرمانشاه که نام اصلی آن فرودگاه اشرفی اصفهانی است، در شمال شرقی شهر کرمانشاه و در کنار بزرگراه کرمانشاه به تهران قرار گرفته است. طرح اولیه ساخت این فرودگاه به سال ۱۳۵۰ باز می‌گردد، اما در ۱۳۷۴ پس از سال‌ها ساخت‌وساز بخش‌های مختلف آن، این فرودگاه آماده بهره‌برداری شد و در طی ده سال به یکی از فرودگاه‌های مهم ایران تبدیل شد.

طول باند این فرودگاه ۳۴۰۰ متر و وسعت پارکینگ هواپیمایی آن ۳۸۲۰۰ مترمربع است. فرودگاه اشرفی اصفهانی به‌عنوان مهم‌ترین فرودگاه منطقه با مرکزیت غرب کشور علاوه بر استان، خود قسمت اعظم نیازهای حمل‌ونقل هوایی مردم استان‌های هم‌جوار و همچنین زائرین عتبات عالیات در کشور عراق را برآورده می‌کند. انجام ۱۴۰ پرواز در هفته از این فرودگاه، آن را در رده ۱۰ فرودگاه برتر کشور قرار داده است.

همچنین مسافران عتبات عالیات، از این فرودگاه استفاده می‌کنند تا به شهرهای مرزی برسند، زیرا فرودگاه شهید اشرفی، نزدیک‌ترین فرودگاه به شهرهای هم‌مرز با عراق به‌شمار می‌رود. این فرودگاه، هشتمین فرودگاه پر رفت‌وآمد کشور محسوب می‌شود. در سال‌های ۹۵ و ۹۶، میزان مسافران‌های ورودی و خروجی این فرودگاه تا حد زیادی افزایش یافت.

این افزایش باعث شد فرودگاه شهید اشرفی اصفهانی به یکی از مهم‌ترین فرودگاه‌های غرب کشور انتخاب شود.طی چند سال گذشته، ساختمان این مکان بازسازی شده و به‌دلیل افزایش مسافرها، بخش‌های مختلفی به آن اضافه شده است. فرودگاه کرمانشاه، در موقعیت بسیار خوبی واقع شده است و به ‌همین‌ خاطر در هفته ۱۴۰ پرواز در آن انجام می‌شود. طی محاسبات انجام شده در سال ۲۰۱۶، می‌توان گفت ۵۴۰۶ پرواز در این فرودگاه صورت گرفته است.

 

ترمینال های فرودگاه کرمانشاه

فرودگاه کرمانشاه دو ترمینال مجزا دارد که پروازهای این فرودگاه از آن‌ها صورت می‌گیرد. یکی از این ترمینال‌ها به پروازهای داخلی، و ترمینال دیگر به مسیر پروازهای بین‌المللی اختصاص داده شده است. مانند دیگر فرودگاه‌ها، در ترمینال‌های این فرودگاه هم فضایی برای چک کردن بلیط، ویزا و پاسپورت وجود دارد و به‌طبع اگر مدارک یکی از مسافران مشکل داشته باشد، از پرواز منع خواهد شد.

 

 

لیست پروازهای فرودگاه کرمانشاه

مقاصد پروازی فرودگاه کرمانشاه

لیست پروازهای خروجی فرودگاه کرمانشاه

پرواز کرمانشاه تهران

پرواز کرمانشاه اصفهان

پرواز کرمانشاه تبریز

پرواز کرمانشاه اهواز

پرواز کرمانشاه شیراز

پرواز کرمانشاه کرمان

پرواز کرمانشاه گرگان

پرواز کرمانشاه بندرعباس

پرواز کرمانشاه عسلویه

پرواز کرمانشاه ارومیه

پرواز کرمانشاه دزفول

پرواز کرمانشاه سیرجان

پرواز کرمانشاه ایلام

پرواز کرمانشاه بوشهر

پرواز کرمانشاه چابهار

پرواز کرمانشاه زاهدان

پرواز کرمانشاه کیش

پرواز کرمانشاه مشهد

پرواز کرمانشاه آبادان

پرواز کرمانشاه قشم

 

لیست پروازهای ورودی فرودگاه کرمانشاه

پرواز تهران کرمانشاه

پرواز اصفهان کرمانشاه

پرواز مشهد کرمانشاه

پرواز گرگان کرمانشاه

پرواز  اهواز کرمانشاه

پرواز شیراز کرمانشاه

پرواز کرمان کرمانشاه

پرواز آبادان کرمانشاه

پرواز  بندرعباس کرمانشاه

پرواز عسلویه کرمانشاه

پرواز تبریز کرمانشاه

پرواز کیش کرمانشاه

 

 

آیا کرمانشاه فرودگاه بین المللی دارد؟

فرودگاه کرمانشاه به عنوان فرودگاه بین المللی می باشد و پرواز های خارجی آن برای حجاج ، عتبات عالیات و … انجام می شود.

 

 

امکانات رفاهی فرودگاه کرمانشاه

این فرودگاه دارای امکانات رفاهی بسیاری برای آسایش و راحتی مسافران است. شما در مدت زمانی که در انتظار سوار شدن به هواپیما هستید می‌توانید از این امکانات استفاده کنید. از این امکانات می‌توان به غرفه‌های، تجاری، شعبات بانک‌ها، رستوران و بوفه، پارکینگ و وسایل حمل و نقل اشاره کرد. از غرفه های تجاری می توان غرفه های خرید سوغاتی های را نام برد. غرفه های متعدد فروش سوغاتی اعم از نان برنجی ،روغن کرمانشاهی و نیز صنایع دستی مربوط به استان، در سالن پروازهای داخلی موجود است. اگر در طول سفر موفق به خرید سوغاتی نشده اید می‌توانید از این غرفه ها، سوغاتی مورد نظرتان را خریداری کنید.شعبه بانک ملی در محوطه فرودگاه قرار دارد که جهت انجام امور بانکی می‌توانید به آن مراجعه کنید. برای خرید ارز و یا پرداخت عوارض خروج از کشور نیز می توانید از باجه ارزی بانک ملت در سالن عمومی ترمینال خارجی استفاده کنید. کافی شاپ موجود در سالن ترمینال داخلی آماده ارائه خدمات به مسافران و همراهان آنها است.

 

شرکت‌های هواپیمایی در فرودگاه کرمانشاه

به لیست شرکت های هواپیمایی مستقر در فرودگاه کرمانشاه خواهیم پرداخت که تاکنون 12 شرکت هواپیمایی فعال در فرودگاه بین‌المللی کرمانشاه قرار دارند که پروازهای این فرودگاه توسط آن‌ها صورت می‌گیرد.

این شرکت‌های هواپیمایی شامل موارد زیر می‌باشند: شرکت هواپیمایی ایران‌ایر، هواپیمایی کاسپین، هواپیمایی ماهان، هواپیمایی آسمان، هواپیمایی آتا، هواپیمایی تابان، هواپیمایی هسا، هواپیمایی نفت، هواپیمایی معراج، هواپیمایی ایران‌ایر تور، هواپیمایی کیش‌ایر، هواپیمایی قشم‌ایر و هواپیمایی ترکیش ایرلاینز.

 

راه‌های دسترسی به فرودگاه کرمانشاه

یکی از مزایای قرار گرفتن فرودگاه در نزدیکی شهر سهولت در دسترسی به آن است. این فرودگاه نیز به خاطر قرار گرفتن در نزدیکی شهر دسترسی به آن به آسانی انجام می‌شود. برای رفت آمد بین شهر و فرودگاه می‌توانید از تاکسی‌های موجود در فرودگاه استفاده کنید. دفتر و محل استقرار این تاکسی ها جنب ترمینال داخلی می باشد و شرکت به صورت 24ساعته خدمات خود را ارائه می‌دهد.

 

اطلاعات فرودگاه کرمانشاه

نام فرودگاه: بین‌المللی کرمانشاه

نوع فرودگاه: همگانی

فاصله فرودگاه تا مرکز شهر: ۶ کیلومتر

کد یاتا: KSH

کد ایکائو: OICC

ترمینال: ۲ ترمینال

مجزا اطلاعات پرواز: ۱۹۹

تماس با اطلاعات پرواز فرودگاه: ۳۱۴۹۲۱۹۹- ۰۸۳

آدرس فرودگاه: کرمانشاه، بلوار شهیدکشوری، فرودگاه بین‌المللی کرمانشاه

نشانی اینترنتی فرودگاه: kermanshah.airport.ir