بلیط هواپیما یزد

شهر یزد، شهری کهن با مکان های تاریخی بسیار زیبا. در سفر به یزد خانه های خشتی، کوچه های تنگ و قدیمی، بادگیرها و آب انبارها، سوغاتی های خوشمزه مانند باقلوا و مردمی مهمان نواز و با لهجه ی شیرین یزدی در انتظار شما خواهند بود. با قدم زدن در کوچه های قدیمی و خشتی حس و حال فراموش نشدنی پیدا خواهید کرد، کافی است تا بلیط هواپیما یزد را رزرو کرده و لذت گشت و گذار در بناهای تاریخی را تجربه کنید.

 

پرواز به یزد

شهر یزد مرکز استان یزد اولین شهر خشتی و دومین شهر تاریخی جهان است. واژه ی یزد در لغت به معنای مقدس و پاک بوده و وجه‌ تسمیه این شهر، سرزمین مقدس و شهر خدا است که برخی از تاریخ نویسان معتقدند، در دوره ساسانیان، یزدگرد دستور داده تا در این محل شهری به نام یزدان گرد بنا کنند که نام یزد نیز از همین عنوان گرفته شده است. جمعیت شهر یزد حدود 600 هزار نفر است که اقلیت های مختلفی همچون: زرتشتیان و یهودیان نیز در آن ساکن هستند.شهر یزد را زادگاه معماری آب و باد و قنات می نامند . یزد به عنوان اولین شهر ایران ثبت جهانی شد .بلندترین مناره های ایران متعلق به مسجد جامع یزد است. القابی همچون: شهر بادگیرها، شهر دوچرخه ها، دارالعباده، شهر بادگیرها و قطب پزشکی ایران شناخته می شود.

قیمت بلیط هواپیما کیش به یزد

قیمت بلیط هواپیما یزد

قیمت بلیط هواپیما یزد بر اساس سیستمی یا چارتری بودن، بازه زمانی سفر، شرکت هواپیمایی و کلاس پروازی متفاوت خواهد بود.

 

خرید بلیط یزد

شما با خرید بلیط هواپیما یزد به شهری سفر می‌کنید که مارکوپولو آن را «شهر اصیل یزد» توصیف کرده است. یزد در دشتی پوشیده از شن و ماسه در ارتفاع حدود ۴هزار فوت (۱۲۰۰ متر) از سطح دریا قرار دارد. آب و هوا کاملاً بیابانی است. شبکه‌ای از قنات‌ها (تونل‌هایی که برای حمل آب حفر شده‌اند) یزد را به حاشیه کوه شیرکوه نزدیک می‌کند. یزد از لحاظ تاریخی رابط بین فارس و خراسان و عراق ایرانی و کرمان بوده و در محل تلاقی راه‌های تجاری آسیای مرکزی و هند قرار داشته است. این شهر به‌عنوان مرکز استانی عمل می‌کرد و به دلیل بسیاری از بناهای مذهبی، لقب دارالعباده (محل تقوا) را به خود اختصاص داد.

 

بلیط رفت و برگشت یزد

اگر تاریخ سفر مشخصی دارید بلیط رفت و برگشت هواپیما یزد را خریداری نمایید، زیرا قیمت بلیط هواپیما رفت و برگشت یزد از قیمت دو بلیط یکطرفه یزد ارزان‌تر خواهد شد.

خرید بلیط هواپیما تهران به یزد

بلیط ارزان و چارتر یزد

برای پیدا کردن ارزان‌ترین بلیط هواپیما یزد توجه ویژه‌ای به فصل و زمان سفرتان داشته باشید که فصل اوج سفر نباشد. همچنین کلاس پروازی هم نقش مهمی در قیمت بلیط هواپیما یزد دارد. طبیعتا کلاس پروازی اکونومی ارزان ترین بلیط هواپیما یزد است.برای پیدا کردن بهترین قیمت برای بلیط هواپیمای یزد باید خوب در بین گزینه‌های مختلف جستجو کنید تا بتوانید بهترین گزینه را پیدا کنید.

 

بلیط هواپیما لحظه آخری یزد

بلیط های لحظه آخری در اکثر مواقع از قیمت کمتری نسبت به بلیط های سیستمی برخوردارند. این بلیط ها معمولا توسط برخی از شرکت های هواپیمایی به صورت یکجا خریداری شده و با نرخ کمتری در اختیار مسافران قرار داده می‌شوند. فقط این نکته را مورد نظر قرار دهید که اگر قصد کنسل کردن این بلیط را داشته باشید؛ هزینه ای به شما برگشت داده نخواهد شد.

 

پروازها به یزد 

مهم ترین پروازهای ورودی به فرودگاه یزد از شهرهای تهران، مشهد، کیش، بندرعباس، تبریز، اهواز و زاهدان انجام می شود.

کدام شرکت‌های هواپیمایی به یزد پرواز دارند؟

شرکت های هواپیمایی ایران ایر تور، ایران ایر، آسمان، هواپیمایی زاگرس، کیش ایر، نفت و تابان در فرودگاه یزد فعالیت می کنند.

 

بهترین زمان سفر به یزد

از نظر آب و هوایی بهترین زمان سفر به یزد فصل بهار و اوایل پاییز است.

 

جاذبه‌ های گردشگری یزد

آتشکده بهرام، باغ دولت‌آباد، خانه رسولیان، خانه عرب‌ها، خانه لاری‌ها، خانه ملک‌التجار، مدرسه خان و مدرسه شهاب‌الدین، بقعه سیدخلیل، بقعه دوازده‌امام، بقعه سیدرضا، بقعه فهادان، بقعه شیخ‌داد، مقبره علی‌خاموش، بقعه سیدپنهون، بقعه سید رکن‌الدین، آب‌انبار شش‌بادگیری، امامزاده زید، امامزاده میرحسن، بقعه زرندیان و بقعه سادات

پرواز کرج یزد

فرودگاه بین المللی یزد 

فرودگاه بین المللی شهید آیت الله صدوقی یزد در غرب شهر یزد واقع شده است و با مرکز شهر یزد 10 کیلموتر فاصله دارد وسعت این فرودگاه 575 هکتار می باشد فرودگاه بین المللی یزد در حال حاضر دهمین فرودگاه کشور از نظر ترافیک هوایی و مسافری است.این فرودگاه از شمال به ایستگاه فرعی راه آهن و شهر شاهدیه، از غرب و جنوب غربی به جاده کنار گذر یزد، از شرق به بلوار آزادگان و از جنوب شرقی به جاده خضرآباد منتهی می گردد.

 

سؤالات متداول درباره بلیط هواپیما یزد 

 

– قیمت بلیط یزد چقدر است؟

قیمت بلیط یزد به عوامل بسیاری مانند: نوع بلیط، شرکت هواپیمایی و کلاس پروازی بستگی دارد و نمی‌توان بازه نرخی دقیق برای آن تعیین کرد.

 

– بلیط ارزان هواپیما یزد چقدر است؟

اگر می خواهید تا با بلیط هواپیما ارزان یزد به این شهر تاریخی و جذاب سفر کنید؛ باید بیشتر از همه به زمان سفرتان توجه کنید. یزد همانند هر شهر دیگری در مواقعی که تعطیلات رسمی نیست و حتی در فصل تابستان به دلیل آب و هوای گرم خشک بازدیدکنندگان کمتری را خواهد داشت. بنابراین در این مواقع از سال می‌توانید بلیط یزد را به قیمتی مناسب رزرو کرده و سفری کم هزینه تر را تجربه کنید.

 

– فاصله فرودگاه بین المللی یزد تا مرکز شهر چقدر است؟

از فرودگاه یزد تا مرکز شهر، 10 کیلومتر فاصله است.

 

– یزد دارای چند فرودگاه است؟

فرودگاه بین المللی شهید آیت الله صدوقی یزد تنها فرودگاه شهر یزد می باشد.