فرودگاه یزد، برنامه هفتگی و لیست پروازها

خرید بلیط یزد به نجف

فرودگاه بین المللی یزد، که با نام فرودگاه شهید صدوقی نیز شناخته می شود یکی از ترمینال های هوایی کشور است که در سال ۱۳۴۸ در شهر یزد تاسیس شد. این فرودگاه در ۱۰ کیلومتری مرکز شهر قرار دارد و نزدیک به دهستان فجر است.

فرودگاه یزد به لحاظ جغرافیایی در قسمت های غربی شهر یزد قرار داد و مساحتی ۵۷۵ کیلومتری را به خود اختصاص داده است. از مزیت های فرودگاه یزد این است که فاصله خیلی زیادی با ایستگاه راه آهن ندارد و دسترسی آن به جاده اصلی شهر یزد هم نزدیک است. ایستگاه قطار نزدیک به فرودگاه یزد، به نام ایستگاه شاهدیه شناخته می شود.

 

ترمینال های فرودگاه یزد

فرودگاه یزد دهمین فرودگاه شلوغ کشور می باشد. فرودگاه یزد دارای دو ترمینال مجزا برای پروازهای خود است و هر کدام با توجه به نوع فعالیتشان دارای خدمات و امکانات متفاوتی هستند. همانطور هم که انتظار دارید یکی از این ترمینال های برای پرواز های داخلی و دیگری برای پرواز های خارجی است.

 

برنامه هفتگی پروازهای فرودگاه یزد

دانلود برنامه هفتگی پروازهای فرودگاه یزد

 

اطلاعات پرواز فرودگاه یزد امروز

جهت مشاهده پروازهای ورودی و خروجی فرودگاه یزد اینجا را کلیک کنید.

 

امکانات فرودگاه یزد

فرودگاه یزد به عنوان یک فرودگاه بین‌المللی دو ترمینال برای پروازهای داخلی و خارجی دارد که امکانات رفاهی مناسبی در آن‌ها برای مسافران تعبیه شده است. این امکانات شامل آسانسور، رستوران، کافی‌شاپ، نمازخانه، بخش خدمات بانکی، تاکسی فرودگاهی، سرویس بهداشتی جداگانه بانوان و آقایان، کلینیک اورژانس شبانه‌روزی، دستگاه عابر بانک، نمازخانه، خدمات ویژه افراد دارای معلولیت جسمانی و بخش بسته‌بندی و حمل بار است.

علاوه بر آن برای آن دسته از افرادی که با خودروی خود به فرودگاه یزد تردد کرده‌اند، نیز یک پارکینگ اختصاصی با فضای پارک کافی وجود دارد. مانند دیگر فرودگاه‌های کشور این فرودگاه نیز در محوطه عمومی ترمینال‌های خود تعداد زیادی فروشگاه و غرفه فروش بلیط دارد. از این رو اگر مسافران در زمان ورود به فرودگاه تمایل داشته باشند تا برای رزرو بلیط هواپیما به مسیر برگشت اقدام کنند می‌توانند به راحتی اقدام به این کار کنند. آن دسته از مسافرانی که در حال بازگشت به منزل خود هستند نیز می‌توانند پیش از ترک این شهر، سوغات یزد آن را از غرفه‌های فرودگاه خریداری کنند و سفر خود را تکمیل کنند.

 

شرکت های هواپیمایی فعال در فرودگاه یزد

از جمله شرکت های هواپیمایی که درحال حاضر مشغول به خدمت رسانی در فرودگاه بین المللی یزد هستند می توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:

 

شرکت‌ های هواپیمایی مقصدهای پروازی
هواپیمایی آتا    شهید هاشمی‌ نژاد مشهد، مهرآباد
ایران ایر  بغداد, شهید هاشمی‌نژاد مشهد، مهرآباد، نجف
هواپیمایی ایران ایرتور  شهید هاشمی‌ نژاد مشهد، مهرآباد
هواپیمایی آسمان    بندرعباس، شهید هاشمی‌نژاد مشهد، مهرآباد
هواپیمایی نفت ایران اهواز، بندرعباس، مهرآباد، پروازهای فصلی به کیش
کیش ایر  شهید هاشمی‌نژاد مشهد، مهرآباد، پروازهای فصلی به کیش
هواپیمایی تابان شهید هاشمی‌ نژاد مشهد
هواپیمایی زاگرس شهید هاشمی‌ نژاد مشهد

 

لیست پروازهای فرودگاه یزد

مقاصد پروازی فرودگاه یزد

لیست پروازهای خروجی فرودگاه یزد

پرواز یزد تهران

پرواز یزد مشهد

پرواز یزد اهواز

پرواز یزد کیش

پرواز یزد بندرعباس

پرواز یزد نجف

پرواز یزد بغداد

پرواز یزد جده

پرواز یزد مدینه

پرواز یزد کرج

 

لیست پروازهای ورودی فرودگاه یزد

پرواز تهران یزد

پرواز مشهد یزد

پرواز اهواز یزد

پرواز کیش یزد

پرواز بندرعباس یزد

پرواز نجف یزد

پرواز بغداد یزد

پرواز جده یزد

پرواز مدینه یزد

پرواز کرج یزد

 

آیا یزد فرودگاه بین المللی دارد؟

فرودگاه یزد به عنوان فرودگاه بین المللی می باشد و پرواز های خارجی آن برای حجاج و عتبات عالیات انجام می شود.

 

پروازهای خارجی فرودگاه یزد

پروازهای خروجی این فرودگاه که در مسیرهای هوایی در خارج از ایران انجام می‌شوند به چند مقصد محدود هستند که شامل پرواز نجف، بغداد، جده و مدینه می‌شوند. از این رو می‌توان این‌طور نتیجه‌گیری کرد که گردشگران خارجی که برای بازدید از شهر تاریخی یزد راهی آن شده‌اند و قصد بازگشت به جایی به جز این چند شهر گردشگری مذهبی را دارند بهتر است برای بازگشت ابتدا بلیط هواپیما یزد تهران را خریداری کنند. بعد از آن از پایتخت می‌توانند به مقاصد دیگر پرواز داشته باشند. در خصوص گردشگران تور یزد و همشهریان یزدی، آن‌ها می‌توانند بلیط هواپیما از مبدأ این فرودگاه را برای مقاصد مهم سفرهای داخلی و چند مقصد گردشگری مذهبی مهم در خارج از ایران تهیه کنند.

 

پیگیری اشیاء گمشده فرودگاه یزد

در صورت پیدا شدن اشیاء متعلق به مسافرین در سالن عمومی به پلیس تحویل داده می شود.
در صورت پیدا شدن اشیاء متعلق به مسافرین در سالن ترانزیت به سپاه و سپس به دفتر امانات تحویل داده می شود.
در صورت پیدا شدن اشیاء متعلق به مسافرین در هواپیما به امور جامه دان شرکت مربوطه تحویل داده می شود.
مسافرانی که وسایل خود را در محدوده فرودگاه گم کرده‌اند می‌توانند جهت پیگیری دریافت این وسایل به دفتر مدیریت ترمینال مراجعه نمایند.

اگر از افراد دیگر باری را برای حمل پذیرفته اید، به منظور بازرسی بار مذکور، در کانتر پذیرش یا گیت بازرسی مسافران، موضوع را اعلام نمایید. ( احتمال دارد شما در حال حمل کالا یا اشیاء خطرناک یا … باشید ، اشیایی که می تواند شما را در معرض خطر قرار داده یا شما را ناخواسته در ارتکاب جرمی شریک نماید و مورد پیگرد قانونی قرار دهد)

لازم به توضیح است در خصوص اشیاء گمشده و خسارت وارده به بار مسافران در طول پروازها، فرودگاه هیچگونه مسئولیتی ندارد و مسافران جهت اعلام مفقودی یا خسارت وارده، باید به دفتر جامه‌دان شرکت هواپیمایی مربوطه مراجعه نمایند.

تلفن سپاه حفاظت هواپیمایی : 37234440-035

تلفن پلیس فرودگاه : 37218260-035

 

راه های دسترسی به فرودگاه یزد

فرودگاه یزد در فاصله ۱۰ کیلومتری شهر قرار دارد.
دسترسی به فرودگاه یزد با خودروی شخصی: شما می توانید از طریق بلوار آزادگان خود را به فرودگاه شهید صدوقی یزد برسانید. بلوارهای 17 شهریور، کارگر، ولایت و صدوقی به این بلوار دسترسی دارند که انتخاب آن به موقعیت شما در شهر بستگی دارد.
دسترسی به فرودگاه با اتوبوس: علاوه بر خودروی شخصی می توانید با اتوبوس مسیر 85 به فرودگاه بروید. این مسیر از پایانه امام علی شروع شده و پس از عبور از بلوار جانباز و میدان همافر وارد بلوار آزادگان و نهایتا فرودگاه شهید صدوقی یزد می شود.

 

اطلاعات پرواز فرودگاه یزد

نام فرودگاه بین المللی یزد:Yazd Airport

نوع فرودگاه: همگانی (عمومی)

کد یاتا: AZD

کد ایکائو: OIYY

ترمینال ها: ۲ ترمینال مجزا

آدرس : یزد، میدان صنعت، انتهای بلوار آزادگان، فرودگاه بین المللی شهید آیت الله صدوقی

کد پستی : 8917391654

 

شماره فرودگاه یزد

مرکز تلفن : 31010 – 035

اطلاعات پرواز : 199

دورنگار : 31018888-035

 

سایت رسمی فرودگاه یزد

https://yazd.airport.ir