فرودگاه یاسوج، برنامه هفتگی و لیست پروازها

یاسوج

فرودگاه یاسوج (با کد یاتا: YES; ایکائو: OISY) در دو کیلومتری جاده یاسوج به اصفهان واقع شده است. این فرودگاه با مساحت 303 هکتار در قسمت شمالی شهر و در ارتفاع 1810 متری از سطح دریا واقع شده است. این فرودگاه جزو مرتفع ترین فرودگاه های کشور محسوب می‌شود. فرودگاه دارای یک باند است که طولی برابر با 2598 متر و ظرفیت پذیرش هواپیماهای سبک وزن و متوسط را دارد.

در سال 2016 میلادی طبق آماری که منتشر شد این فرودگاه 514 پرواز داشته که طی این پروازها ۲۶٬۰۵۵ نفر مسافر و ۱۱۴٬۳۰۵ کیلوگرم بار منتقل شده است. پارکینگ های هواپیما در این فرودگاه سه عدد می‌باشد. کاربری آن مسافربری، نظامی و داخلی است. مالکیت این فرودگاه را شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوائی ایران دارد و گردانندگی آن بر عهده دولت می باشد. از طرح های توسعه ای این فرودگاه می‌توان به پروژه توسعه و بهسازی سطوح پروازی فرودگاه یاسوج، پروژه روشنایی باند و طراحی و به کارگیری طرحهای پروازی جدید و مبتنی بر ماهواره اشاره کرد.

 

 

آیا یاسوج فرودگاه بین المللی دارد؟

خیر، فرودگاه یاسوج تنها به شهر تهران و بالعکس پرواز دارد.

 

 

لیست پروازهای فرودگاه یاسوج

مقاصد پروازی فرودگاه یاسوج

لیست پروازهای خروجی فرودگاه یاسوج

پرواز یاسوج تهران

 

لیست پروازهای ورودی فرودگاه یاسوج

پرواز تهران یاسوج

 

 

برنامه هفتگی فرودگاه یاسوج

پرواز یاسوج تهران روزهای شنبه و چهارشنبه ساعت 13:50 است.

پرواز تهران یاسوج روزهای شنبه و چهارشنبه ساعت 11:30 است.

 

 

پارکینگ فرودگاه یاسوج

پارکینگ فرودگاه یاسوج با ظرفیت بیش از 100 خودرو در اختیار مسافران گرامی قرار می گیرد. این پارکینگ در فاصله 20 متری از ترمینال فرودگاه قرار گرفته است.

 

 

ترمینال‌ فرودگاه یاسوج

این فرودگاه تنها یک ترمینال برای مسافران دارد که نشست و برخاست هواپیماها در آن انجام می‌شود. در این ترمینال‌ها‌، انواع خدمات رفاهی مختلفی برای مسافرانی که به این فرودگاه می‌آیند فراهم شده است که به شرح زیر است:

بخش چک این (Check-in) به بخشی گفته می‌شود که به بررسی مدارک پرواز مثل پاسپورت، ویزا و بلیط هواپیما توسط مسئولین ایرلاین می‌پردازد.

بخش بسته بندی بار

بخش قسمت اشیا گمشده

فروشگاه‌ها‌ی سوغاتی و پوشاک رستوران و کافی شاپ‌ها‌ی مختلف

دستگاه‌ها‌ی خودپرداز بانک‌ها‌ی مختلف

پارکینگ اختصاصی

 

 

امکانات فرودگاه یاسوج

فرودگاه بر اساس میزان پرواز و ترددی که در آن انجام می‌شود دارای امکانات قابل قبولی است. از این امکانات می توان به اتاق کودک و مادر، شعبات بانک‌ها، پارکینگ، وسایل حمل و نقل عمومی و رستوران و بوفه اشاره کرد. اتاق مادر کودک جهت انجام امورات کودک در اختیار مادر قرار خواهد گرفت. در صورت نیاز می‌توانید از پارکینگ روباز فرودگاه با ظرفیت 100 عدد خودرو که در روبروی ترمینال داخلی و در فاصله 20 متری از آن واقع شده است، استفاده کنید. برای استفاده از آن احتیاج به پرداخت هزینه ای نمی‌باشد.

 

 

راه‌ها‌ی دسترسی به فرودگاه یاسوج

این فرودگاه 6 کیلومتری غربی شهر یاسوج و در جاده یاسوج- اصفهان واقع شده است. شما برای رسیدن به این فرودگاه باید به بلوار شهید ابل حسن ولی پور بروید، همچنین شما می‌توانید با تاکسی به راحتی خودتان را به این فرودگاه برسانید.

 

 

اطلاعات فرودگاه یاسوج

آدرس : استان کهگیلویه و بویراحمد، یاسوج، کیلومتر 2 جاده اصفهان

شماره فرودگاه یاسوج : 2- 33310200 – 074

سایت فرودگاه : yasouj.airport.ir