فرودگاه کیش، برنامه هفتگی و لیست پروازها

پرواز کیش سنندج

در سال 1349 جزیره کیش با توجه به موقعیت جغرافیایی و استراتژیکی مناسب مورد بازدید هیات‌های کارشناسی ایران و آمریکا قرار گرفت. در این سال هیاتی از مشاوران ایرانی و آمریکایی، جزیره کیش را مورد بازدید قرارداد و با توجه به ویژگی‌های طبیعی، سواحل زیبای مرجانی و آب‌های زلال اطراف آن، به عنوان مرکز توریستی بین‌المللی انتخاب شد.

به منظور جلب جهانگردان به این جزیره و تامین آسایش و رفاه آنان، در مهر 1351 سازمان عمران کیش به ثبت رسید. این اتفاق موجب شد توسعه این جزیره در دستور کار قرار بگیرد از همین رو در سال 1352 روستایی به نام ماشه در شمال شرقی کیش برای ساخت فرودگاهی مجهز در این جزیره انتخاب شد. عملیات ساختمانی اصلی فرودگاه کیش در سال ۱۳۵۶ به پایان رسید و پس از چند نوبت افتتاح خصوصی، این فرودگاه در هفتم آبان ماه سال ۱۳۵۶ با فرود اولین هواپیمای مسافربری کنکورد به طور رسمی افتتاح شد.

فرودگاه بین المللی کیش تحت مالکیت سازمان منطقه آزاد کیش است. این فرودگاه 9 کیلومتر مربع مساحت دارد و در ارتفاع 31 متری از سطح دریا بنا شده است. وجود 4 ترمینال در فرودگاه کیش موجب شده تا این فرودگاه یکی از مهمترین فرودگاه های کشور بوده و به سادگی پاسخگوی جمع کثیری از مسافران پروازهای داخلی و خارجی باشد.

جالب است بدانید مساحت ترمینال های داخلی فرودگاه کیش 9500 متر مربع و مساحت ترمینال های خارجی آن نیز 4000 متر مربع می باشد. سالن CIP این فرودگاه نیز مساحتی برابر با 500 متر مربع دارد. فرودگاه بین المللی کیش به دو باند موازی مجهز است که پهنای هر یک از آنها 45 متر است و طول هر باند نیز به 3650 متر می رسد. 14 مسیر تاکسی وی نیز برای این فرودگاه در نظر گرفته شده و 200,000 متر مربع مساحت نیز به پارکینگ هواپیماها اختصاص یافته است.

فرودگاه بین المللی کیش دارای تجهیزاتی نظیر VOR, NDB, RADAR, RCAG, DME است و روشنایی سطوح پروازی نیز در آن تامین شده است. این فرودگاه همچنین دارای اداره آتش نشانی و نجات فرودگاهی می باشد. شایان ذکر است ترمینال پروازهای داخلی از ساعت ۶ صبح تا ۲۴ پذیرای مسافران می باشد. همچنین پروازهای بین المللی نیز در این فرودگاه دارای دو ترمینال هستند که ترمینال شماره یک جهت پروازهای خروجی و ترمینال شماره دو جهت پروازهای ورودی استفاده می شوند.

 

امکانات فرودگاه کیش

فرودگاه کیش به عنوان یک فرودگاه بین المللی امکاناتی از قبیل اورژانس پزشکی، رستوران، پارکینگ، خدمات حمل و بسته بندی بار، خدمات بانکی و صرافی، خدمات پستی و همچنین فروشگاه های مخصوص برای خرید سوغاتی های این جزیره را برای مسافران خود مهیا ساخته است. این فرودگاه قابلیت هایی همچون دسترسی به اینترنت پر سرعت، خدمات ویژه پاویون، خدمات لیموزین، امانت بار، بخش اشیا گمشده، خدمات سی آی پی، خدمات برگزاری جلسات و … نیز دارد.

 

ترمینال های فرودگاه کیش

فرودگاه کیش به عنوان یکی از فرودگاه‌های بین‌المللی کشور فعالیت می‌کند که مقصد پروازهای داخلی و خارجی بسیاری است و به همین دلیل ترمینال‌های جداگانه‌ای برای پروازهای داخلی و خارجی در نظر گرفته شده که شامل ۴ ترمینال مختلف است که به طور همزمان جهت سرویس‌دهی به پروازهای داخلی و خارجی فعالیت می‌کنند.

ترمینال‌های فرودگاه کیش شامل یک ترمینال مخصوص برای پروازهای داخلی که دارای مساحت ۹۵۰۰ متر مربع است و از ساعت ۶ صبح تا ۱۲ شب به طور یکسره فعال است و دو ترمینال مخصوص پروازهای خارجی که دارای ۴۰۰۰ متر مربع مساحت است که ترمینال یک برای پروازهای خروجی مورد استفاده قرار می‌گیرد و ترمینال دو مخصوص پروازهای ورودی فرودگاه است.

 

اطلاعات پروازهای فرودگاه کیش

از طریق لینک زیر می توانید اطلاعات پرواز فرودگاه کیش را مشاهده نمایید.

اطلاعات پرواز ورودی و خروجی فرودگاه کیش

 

لیست پروازهای فرودگاه کیش

مقاصد پروازی فرودگاه کیش

لیست پروازهای خروجی فرودگاه کیش

پرواز کیش تهران

پرواز کیش شیراز

پرواز کیش مشهد

پرواز کیش اصفهان

پرواز کیش بندرعباس

پرواز کیش کرمان

پرواز کیش اهواز

پرواز کیش تبریز

پرواز کیش یزد

پرواز کیش همدان

پرواز کیش بوشهر

پرواز کیش رشت

پرواز کیش کرمانشاه

پرواز کیش ساری

پرواز کیش کاشان

پرواز کیش گرگان

پرواز کیش عسلویه

پرواز کیش ارومیه

پرواز کیش سنندج

پرواز کیش دبی

پرواز کیش مسقط

پرواز کیش نوشهر

 

 

پروازهای ورودی کیش

لیست پروازهای ورودی فرودگاه کیش

پرواز تهران کیش

پرواز نوشهر کیش

پرواز همدان کیش

پرواز یزد کیش

پرواز تبریز کیش

پرواز اهواز کیش

پرواز کرمان کیش

پرواز بندرعباس کیش

پرواز اصفهان کیش

پرواز مشهد کیش

پرواز شیراز کیش

پرواز بوشهر کیش

پرواز رشت کیش

پرواز کرمانشاه کیش

پرواز ساری کیش

پرواز کاشان کیش

پرواز گرگان کیش

پرواز عسلویه کیش

پرواز ارومیه کیش

پرواز سنندج کیش

پرواز زنجان کیش

پرواز کرج کیش

 

آیا کیش فرودگاه بین المللی دارد؟

فرودگاه کیش به عنوان فرودگاه بین المللی می باشد و پرواز های خارجی آن به دبی و مسقط انجام می شود.

 

شرکت‌های هواپیمایی فعال در فرودگاه کیش

شرکت هواپیمایی آتا

شرکت هواپیمایی ایران ایر

شرکت هواپیمایی ایران ایرتور

شرکت هواپیمایی آسمان

شرکت هواپیمایی تابان

شرکت هواپیمایی زاگرس

شرکت هواپیمایی ساها

شرکت هواپیمایی سپهران

شرکت هواپیمایی فلای پرشیا

شرکت هواپیمایی قشم

شرکت هواپیمایی کاسپین

شرکت هواپیمایی کارون

شرکت هواپیمایی کیش

شرکت هواپیمایی ماهان

شرکت هواپیمایی معراج

شرکت هواپیمایی وارش

 

پارکینگ فرودگاه کیش

فرودگاه بین المللی کیش دارای سه پارکینگ عمومی با مشخصات ذیل می باشد :

پارکینگ شماره یک : به ابعاد 5000 متر مربع و با ظرفیت 134 خودرو می باشد. این پارکینگ روبروی برج مراقبت پرواز و ترمینال پروازهای داخلی قرار دارد و مجهز به سایه بان و کارواش می باشد.

پارکینگ شماره دو : به ابعاد 6000 متر مربع و با ظرفیت 250 خودرو بوده و این پارکینگ در کنار پایگاه پلیس فرودگاه قرار دارد.

پارکینگ شماره سه : به ابعاد 3000 متر مربع و با ظرفیت 100 خودرو بوده و این پارکینگ در کنار پایگاه پلیس فرودگاه قرار دارد.

 

اطلاعات فرودگاه کیش

نام فرودگاه بین المللی کیش: Kish International Airport

کد یاتا : KIH

کد ایکائو : OIBK

ترمینال: ۴ ترمینال

اطلاعات پرواز: ۱۹۹

مرکز تلفن: ۴۴۴۴۳۲۰۰-۰۷۶ و ۴۴۴۴۳۳۰۰-۰۷۶

آدرس فرودگاه کیش: هرمزگان، جزیره کیش، فرودگاه بین‌المللی کیش