فرودگاه کاشان، برنامه هفتگی و لیست پروازها

خرید بلیط تهران به کاشان

فرودگاه کاشان را جزو قدیمی ترین فرودگاه های ایران به حساب آورد. ساخت این فرودگاه به سال 1373 بر می گردد. در قسمت جنوب شرقی کاشان و بیرون از شهر زمینی به مساحت 800 هکتار برای ساخت فرودگاه کاشان در نظر گرفته شد. در همان سال احداث این فرودگاه شروع شد. باندی به طول 2700 متر و با عرض 45 متر ساخته شد. در کنار این باند تاکسی وی یعنی مسیرهایی که قسمت های مختلف فرودگاه را به هم متصل می کند نیز تعبیه شده است. پارکینگ هواپیما که ظرفیت چندین هواپیمای نیمه سنگین و سبک را دارد نیز برای آن بوجود آمد. ساختمان پاویون (ساختمانی برای پذیرائی از مهمانان رسمی) به صورت هم زمان برای فرودگاه ایجاد شد.

اولین هواپیمائی که در این فرودگاه به زمین نشست هواپیمای فوکر 28 در سال 1374 که حامل رییس جمهور وقت آن زمان بود. که باعث افتتاح و بهره‌برداری رسمی از فرودگاه کاشان شد. در ادامه این ساخت و ساز ها که توسط شهرداری کاشان انجام گرفت ترمینال مسافربری به وسعت 800 متر مربع برای آن ایجاد شد. پس از آن با توجه به شرایط این فرودگاه به سپاه پاسدران تحویل داده شد. اولین پرواز مسافربری این فرودگاه در سال 1395 و به مقصد مشهد انجام گرفته است.

 

آیا کاشان فرودگاه بین المللی دارد؟

خیر، فرودگاه کاشان تنها به شهرهای مشهد و کیش پرواز دارد.

 

لیست پروازهای فرودگاه کاشان

لیست پروازهای خروجی فرودگاه کاشان

پرواز کاشان کیش

پرواز کاشان مشهد

 

لیست پروازهای ورودی فرودگاه کاشان

پرواز مشهد کاشان

پرواز کیش کاشان

پرواز تهران کاشان

 

فرودگاه کاشان به چه شهرهایی پرواز دارد؟

این فرودگاه در حال حاضر تنها یک مسیر پروازی به مشهد و برعکس آن دارد. هر هفته سه پرواز رفت و برگشت از این فرودگاه به فرودگاه شهید هاشمی‌نژاد مشهد انجام می‌شود. و قرار است در آینده نزدیک مسیر‌های پروازی دیگری برای این فرودگاه در نظر گرفته شود. تهران، شیراز و کیش مقاصد تازه‌ای هستند که پرواز به آنها از فرودگاه کاشان در دستور کار قرار دارد. از مهمترین مسیر‌های پروازی در دست راه‌اندازی در فرودگاه، مسیر کاشان به کربلاست.

 

امکانات فرودگاه کاشان

امکانات فرودگاه به نسبت این که فرودگاهی کوچک محسوب می شود قابل قبول می باشد. از این امکانات می توان به پارکینگ، دستگاه های خودپرداز و کافی شاپ اشاره کرد. از آن جائی که این فرودگاه مساحت زیادی ندارد نیازی به پارکینگ با ظرفیت بالا و یا مسقف نیست و پارکینگ با ظرفیت پائین نیز جوابگوی نیاز مسافران می باشد.

در داخل ترمینال این فرودگاه و سالن عمومی دستگاه های خود پرداز برای انجام هرگونه عملیات بانکی و همینطو دریافت پول نقد قرار گرفته است. در صورت احتیاج به پول نقد می توانید از این دستگاه ها استفاده کنید. دستگاه های خود پرداز هم در سالن عمومی و هم در سالن ترانزیت قرار داده شده اند. در صورتی که زمان زیادی برای پرواز منتظر باشید می توانید از کافی شاپ این فرودگاه که در سالن عمومی قرار دارد استفاده کنید.

هر گونه خوراکی و نوشیدنی را می توانید از این کافی شاپ تهیه کنید. یکی دیگر از امکاناتی که می توانید از آن استفاده کنید اینترنت می باشد. در این فرودگاه می توانید از وای فای رایگان استفاده کنید البته برای استفاده از آن نیاز به ثبت نام دارید. چندین شرکت هواپیمائی در این فرودگاه مستقر هستند، که در صورت لزوم می توانید از هر یک از این دفاتر برای خرید بلیط استفاده کنید.

 

شرکت­های هواپیمایی فعال در فرودگاه کاشان

هواپیمایی آتا : فرودگاه مشهد

هواپیمایی آسمان : فرودگاه مشهد

هواپیمایی ایران ایرتور : فرودگاه مشهد – فرودگاه کیش

هواپیمایی تابان : فرودگاه مشهد

هواپیمایی معراج : فرودگاه مشهد – فرودگاه کیش

 

راه های دسترسی فرودگاه کاشان

برای رفت و آمد به فرودگاه کاشان می توانید از تاکسی های فرودگاه استفاده کنید. با استفاده از این تاکسی ها به هر قسمتی از شهر که تمایل دارید می توانید بروید.

 

اطلاعات فرودگاه کاشان

نوع فرودگاه: همگانی (عمومی)/نظامی

کد یاتا: KKS

کد ایکائو: OIFK

آدرس : کاشان، کیلومتر ۱۲ جاده قدیم نطنز

کد پستی : ۸۷۳۵۱۷۶۶۱۸

تلفن : ۳-۰۳۱۵۵۴۴۴۸۵۲

وب‌سایت رسمی : airport.kashan.ir