فرودگاه چابهار، برنامه هفتگی و لیست پروازها

خرید بلیط زاهدان به چابهار

اگر با هواپیما به چابهار بروید، مستقیم در کنارک فرود خواهید آمد. این فرودگاه تا بندر چابهار چیزی حدود ۴۰ کیلومتر فاصله دارد. جالب است بدانید که فرودگاه کنارک چابهار را آمریکایی‌ها در دهه ۵۰ شمسی ساخته بودند و کارکرد آن فقط نظامی بوده است. امروزه این فرودگاه با وجود وسعت کمی که دارد، یکی از پر رفت‌و‌آمدترین فرودگاه‌های کشور محسوب می‌شود. با این حال قرار است در آینده نزدیک فرودگاهی بین‌المللی در منطقه آزاد بندر چابهار تاسیس شود و زیرساخت‌های گسترده‌تری نسبت به فرودگاه فعلی داشته باشد.اما این فرودگاه کوچک،‌ فرودگاهی بین‌المللی است و ماهانه حدود ۱۰۰ پرواز در آن جریان دارد. فرودگاه چابهار دو باند پروازی به طول ۲۷۴۳ و ۳۷۸۵ متر دارد که عرض آن‌ها به ۴۵ متر می‌رسد، این یعنی هواپیمای بزرگی مثل ایرباس ۳۸۰ هم می‌تواند در باند آن فرود بیاید.

در حال حاضر پروازهای داخلی و خارجی به چابهار در فرودگاه کنارک انجام می‌شود. فرودگاه کنارک در شهرستان کنارک قرار گرفته است و میزبان پروازهای داخلی و خارجی به چابهار است. از آنجایی که فرودگاه کنارک کوچک است و امکانات محدودی دارد، امکان توسعه آن برای گسترش فعالیت‌های فرودگاه وجود ندارد. به همین دلیل تصمیم گرفته شده که فرودگاه بین‌المللی چابهار در منطقه آزاد چابهار احداث شود.

 

ترمینال های فرودگاه چابهار

در حال حاضر ۵ ایرلاین در فرودگاه چابهار رفت و آمد دارند؛ این هواپیمایی‌ها شامل هواپیمایی کاسپین، هواپیمایی ایران‌ایر، هواپیمایی آسمان، هواپیمایی کیش و هوایپمایی قشم است.فرودگاه کنارک دو ترمینال مجزا برای سفرهای داخلی و خارجی دارد.

 

لیست پروازهای فرودگاه چابهار

پروازهای داخلی فرودگاه چابهار

لیست پروازهای خروجی فرودگاه چابهار

پرواز چابهار تهران

پرواز چابهار مشهد

پرواز چابهار زاهدان

پرواز چابهار ایرانشهر

پرواز چابهار شیراز

پرواز چابهار بندرعباس

پرواز چابهار مسقط

پرواز چابهار دبی

 

لیست پروازهای ورودی فرودگاه چابهار

پرواز تهران چابهار

پرواز مشهد چابهار

پرواز زاهدان چابهار

پرواز گرگان چابهار

پرواز ایرانشهر چابهار

پرواز بندرعباس چابهار

پرواز شیراز چابهار

پرواز کرمانشاه چابهار

پرواز مسقط چابهار

پرواز دبی چابهار

 

آیا چابهار فرودگاه بین المللی دارد؟

فرودگاه چابهار به عنوان فرودگاه بین المللی می باشد و پرواز های خارجی آن به مسقط و دبی انجام می شود.

 

پروازهای خارجی فرودگاه چابهار

از طرفی پروازهای بین‌المللی فرودگاه چابهار تنها به دو مقصد انجام می‌شود. فرودگاه مسقط در عمان و فرودگاه شهر دبی در امارات. همچنین اضافه شدن مقاصد فرودگاهی شهر کابل در افغانستان و شهر کراچی در پاکستان به فهرست پروازهای خارجی در دستور کار قرار دارد.

 

فاصله فرودگاه کنارک تا چابهار

بندر کنارک در بخش غربی خلیج چابهار و به فاصله حدود ۵۰ کیلومتری چابهار واقع شده است.

 

ایرلاین های فرودگاه چابهار

در فرودگاه چابهار، پروازهای داخلی و بین‌المللی توسط پنج ایرلاین انجام می‌شوند‌. این شرکت‌های هواپیمایی شامل ایران ایر، هواپیمایی قشم، هواپیمایی کیش، هواپیمایی آسمان و هواپیمایی کاسپین می‌شوند.

 

هتل های نزدیک به فرودگاه چابهار

برای بسیاری از مسافران این موضوع اهمیت دارد که در هتلی اقامت داشته باشند که علاوه بر شرایط مطلوب و امکانات معقول برای اقامت، دسترسی مناسبی به فرودگاه داشته باشد. هر چه دسترسی هتل به فرودگاه بهتر باشد مسافر اطمینان خاطر بیشتری دارد و از طرفی هزینه های رفت و آمد نیز کاهشش پیدا می کند. تعدادی از هتل های چابهار که در موقعیت مناسبی نسبت بله فرودگاه چابهار واقع شده اند عبارتند از:
هتل فردوس، هتل لاله، هتل لیپار و هتل ونوس.

 

اطلاعات فرودگاه چابهار

نوع فرودگاه: همگانی-نظامی
کد یاتا: ZBR
کد ایکائو: OIZC
فاصله هوایی تا تهران: ۱۴۵۱ کیلومتر معادل دو ساعت و هجده دقیقه پرواز
آدرس : شهرستان کنارک، 50 کیلومتری بندر چابهار
شماره‌های تماس: ۲۲۲۱۴۵۶ (۰۵۴۵)
نمابر: ۲۲۲۱۵۷۴
کدپستی: ۹۹۷۱۶۴۶۵۷۳