فرودگاه همدان، برنامه هفتگی و لیست پروازها

قیمت بلیط هواپیما کیش همدان

آنچه که بیشتر افراد راجع به فرودگاه همدان نمی‌دانند این است که این فرودگاه در ابتدا در سال ۱۳۱۷ احداث شد اما فقط پروازهای نظامی در آن انجام می‌گرفت. در سال ۱۳۴۵ بود که شهردار همدان دستور ساخت یک فرودگاه جدید در حوالی همان فرودگاه قدیمی را صادر کرد. پروژه احداث این فرودگاه در کل چهار سال طول کشید و در سال ۱۳۵۱ به بهره‌وری رسید.

فرودگاه همدان گرچه شهرت چندان زیادی در میان فرودگاه‌های کشور ندارد، اما باید بدانید که این فرودگاه از مجهزترین و مهم‌ترین فرودگاه‌های غرب ایران است. برج مراقبت این فرودگاه نیز یکی از بلندترین برج‌های مراقبت ایران به حساب می‌آید. علاوه بر این، سیستم هوشمند اداره این فرودگاه باعث شده تا بیشتر کارها با سرعت قابل قبولی انجام گیرد و مشکلات زیادی در این مورد گریبان‌گیر مسافران نشود.

بیشتر پروازهایی که در این فرودگاه انجام می‌شود، داخلی است؛ اما برنامه سفرهای خارجی مانند سفر به کربلای معلا نیز در میان پروازهای خارجی این فرودگاه وجود دارد. نکته‌ای که در این میان وجود دارد این است که علت برگزاری پروازهای متنوع خارجی در این فرودگاه به خاطر پهنای باند کم این فرودگاه است و هواپیماهای عریض امکان رفت و آمد در این فرودگاه را ندارند.

 

 

لیست پروازهای فرودگاه همدان

فرودگاه همدان به چه شهرهایی پرواز دارد

لیست پروازهای خروجی فرودگاه همدان

پرواز همدان مشهد

پرواز همدان تهران

پرواز همدان کیش

 

 

لیست پروازهای ورودی فرودگاه همدان

پرواز مشهد همدان

پرواز تهران همدان

پرواز کیش همدان

 

آیا همدان فرودگاه بین المللی دارد؟

خیر، فرودگاه همدان تنها به شهرهای تهران، مشهد و کیش پرواز دارد.

 

امکانات فرودگاه همدان

این فرودگاه امکانات رفاهی قابل قبولی دارد. مسافران می‌توانند از رستوران و بوفه‌های آنجا استفاده کنند. علاوه بر این، پارکینگ روباز این فرودگاه با ظرفیت حدود ۷۰۰ خودرو نیز از امکانات آنجاست. مسافران عزیز می‌توانند از تاکسی‌های خطی فرودگاه نیز برای رفتن به همه نقاط شهر استفاده کنند. برخی از شرکت‌های هواپیمایی نیز در این فرودگاه دفتر دارند که در صورت بروز هرگونه مشکلی می‌توانید به آنها مراجعه کنید.

همچنین در صورتی که نیاز به مکانی برای نماز خواندن دارید، باید بگوییم که این فرودگاه دارای چهار نمازخانه زنانه و مردانه است که علاوه بر اقامه نماز، می‌توانید از آنجا برای استراحت هم استفاده کنید. از دیگر امکانات فرودگاه بین‌المللی همدان می‌توان به پاوین دولتی آن‌جا اشاره کرد که جهت پذیرایی از مقامات دولتی و لشگری فراهم شده است.

 

ترمینال های فرودگاه همدان

فرودگاه همدان دارای یک ترمینال همگانی می باشد که تمامی پروازهای ورودی و خروجی به آن انجام می شود. در ترمینال فرودگاه امکاناتی مانند دفاتر خدمات هوایی، بوفه ی تغذیه، دستگاه های خودپرداز و پارکینگی روباز با ظرفیت ۷۰۰ خودرو با به همراه پارکبان و البته تاکسی های ویژه ی فرودگاه می باشد.

 

راه های دسترسی به فرودگاه همدان

اگر بخواهید از تاکسی استفاده نمایید می توانید از تاکسی های فرودگاه و یا تاکسی های گذری استفاده نمایید.

 

اطلاعات پرواز فرودگاه همدان

نوع فرودگاه: همگانی (عمومی)

کد یاتا: HDM

کد ایکائو: OIHH

آدرس : ایران، استان همدان، 5 کیلومتری ضلع شمال شرقی شهر همدان، جاده اصلی تهران-همدان

اطلاعات پرواز : 199

مرکز تلفن : 13-32569011 – 081

سامانه پیامک : 10007069

سایت فرودگاه : hamedan.airport.ir