فرودگاه لامرد، برنامه هفتگی و لیست پروازها

خرید بلیط شیراز به لامرد

فرودگاه مرز هوایی لامرد یکی از فرودگاه های استان فارس می باشد که در فاصله 193 کیلومتری فرودگاه شیراز و شمال شهر لامرد قرار گرفته است. در سال ۱۳۳۶ توسط دولت وقت با توجه به شناسایی و پی بردن به نیاز احداث فرودگاه در منطقه جنوب استان فارس پس از شناسایی موقعیت مناسب عملیات راه اندازی این مجموعه در پهن دشت لامرد آغاز شد.

در ابتدای احداث، این فرودگاه بیشتر به عنوان فرودگاه کمک‌ رسان مطرح بود ولی با بعدتر فرودگاه لامرد تغییر کاربری داد و به یک پایانه مسافربری تبدیل شد، اولین نشست و برخاست هواپیما در سال ۱۳۵۳ به مقصد شیراز انجام شد. از فروردین ماه ۱۳۹۶ مدیریت فرودگاه از فرودگاه شیراز جدا شد و به صورت مستقل و زیر نظر تهران به صورت مستقیم اداره می‌ گردد.

در سال 1356 توسط دولت وقت با توجه به شناسایی و پی بردن به نیاز احداث فرودگاه در منطقه جنوب استان فارس پس از شناسایی موقعیت مناسب عملیات راه اندازی این مجموعه در پهن دشت لامرد آغاز شد.از مرداد ماه ۱۳۹۹ با ابلاغ مشاور اجرایی مدیرعامل شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران فرودگاه بین‌المللی لامرد به نام شهدا مزین گردید و نام فرودگاه به «فرودگاه بین‌المللی شهدای لامرد» تغییر کرد.

 

آیا لامرد فرودگاه بین المللی دارد؟

خیر، فرودگاه لامرد تنها به شهرهای تهران، شیراز و بالعکس پرواز دارد.

 

لیست پروازهای فرودگاه لامرد

مقاصد پروازی فرودگاه لامرد

لیست پروازهای خروجی فرودگاه لامرد

پرواز لامرد تهران

پرواز لامرد شیراز

پرواز لامرد دوحه

لیست پروازهای ورودی فرودگاه لامرد

پرواز تهران لامرد

پرواز شیراز لامرد

 

اطلاعات فرودگاه لامرد

نام : فرودگاه بین‌ المللی شهدای لامرد

یاتا: LFM

ایکائو: OISR

آدرس : استان فارس، لامرد، جاده فرودگاه

شماره تلفن : 52720093 – 071

نوع فرودگاه : عمومی