فرودگاه ساری، برنامه هفتگی و لیست پروازها

معرفی فرودگاه ساری

زمان تاسیس فرودگاه بین‌المللی دشت ناز ساری به سال 1326 برمی‌گردد. این فرودگاه در 20 کیلومتری شمال شرقی شهر و در ارتفاع 11 متری از سطح دریا بنا شده است. محل بنای این فرودگاه در نزدیکی منطقه ای به نام دشت ناز قرار دارد دلیل نام گذاری آن نیز همین منطقه است.

مالکیت این فرودگاه را شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران دارد و گرادننده آن شرکت مادر تخصصی فرودگاه‌های کشور است. این فرودگاه خدمات خود را به استان مازندران و شهرهای اطراف ارائه می‌دهد.

مساحت آن در حال حاضر 120 هکتار می‌باشد. این فرودگاه دارای یک باند پرواز به طول 2648 و عرض 45 متر و جهت 34-16 است. در سال ۲۰۱۶ میلادی ۱۵۰۰ نشست و برخاست هواپیما در این فرودگاه انجام گرفته است که طی آن ۴۵۵ نفر مسافر و ۳۵٬۰۶۰ کیلوگرم بار جابجا شدند.

 

لیست پروازهای فرودگاه ساری

فرودگاه ساری به چه شهرهایی پرواز دارد؟

لیست پروازهای خروجی فرودگاه ساری

پرواز ساری تهران

پرواز ساری اصفهان

پرواز ساری مشهد

پرواز ساری اهواز

پرواز ساری شیراز

پرواز ساری تبریز

پرواز ساری عسلویه

پرواز ساری بندرعباس

پرواز ساری کیش

پرواز ساری مدینه

پرواز  ساری نجف

 

لیست پروازهای ورودی فرودگاه ساری

پرواز تهران ساری

پرواز اصفهان ساری

پرواز مشهد ساری

پرواز اهواز ساری

پرواز شیراز ساری

پرواز تبریز ساری

پرواز عسلویه ساری

پرواز بندرعباس ساری

پرواز کیش ساری

 

پروازهای خارجی فرودگاه ساری

پروازهای خارجی فرودگاه دشت ناز ساری به مقصد مدینه، جده و عتبات عالیات است که بیشتر این پروازها توسط شرکت هواپیمایی سعودی یا ایران‌ایر صورت می‌گیرد. البته طرح انجام پروازهایی به مقصد استانبول، تفلیس و دبی در حال بررسی و اجراست.

 

آیا ساری فرودگاه بین المللی دارد؟

فرودگاه ساری به عنوان فرودگاه بین المللی می باشد و پرواز های خارجی آن برای حجاج ، عتبات عالیات و… انجام می شود.

 

شرکت‌های هواپیمائی فعال در فرودگاه ساری

شرکت های هوائی متعددی در این فرودگاه پروازهائی را ارائه می‌دهند. شرکت هواپیمائی ایران ایر، شرکت هواپیمائی کاسپین، شرکت هواپیمائی آسمان، شرکت هواپیمائی آتا، شرکت هواپیمائی کیش ایر و شرکت هواپیمائی وارش از جمله این شرکت ها هستند. این شرکت ها هم پروازهای داخلی و هم پروازهای خارجی را پشتیبانی می‌کنند.

 

امکانات فرودگاه ساری

امکانات کلی فرودگاه ساری وجود نمازخانه، کافی‌شاپ، رستوران، فروشگاه‌های اغذیه، چرخ دستی برای حمل بار، آسانسور، پله برقی، سالن ترانزیت، سالن عمومی، سرویس بهداشتی و جایگاه شارژ تلفن همراه می‌باشد. از دیگر امکانات این فرودگاه موارد زیر هستند.

پارکینگ: یکی از موارد مورد نیاز برای هر فرودگاه پارکینگ است. در فرودگاه ساری یک فرودگاه 24 ساعته قرار دارد و دیگر نیازی نیست شما نگران محل پارک خودروی خود در فرودگاه باشید.

بسته‌بندی بار: از آنجایی که وسایل و خریدهای شما در هواپیما در قسمت مخصوص حمل بار قرار می‌گیرد و شما به آن‌ها دسترسی ندارید باید وسایل مورد نیاز را بسته‌بندی کنید (مثلا وسایلی که از جنس شیشه و شکستنی است)، این کار در فرودگاه ساری انجام می‌شود و مسئولین مربوطه لوازم شما را بر اساس نوع آن (با استفاده از سلفون یا کارتن) بسته‌بندی می‌کنند.

خدمات پست: زمانی که شما قصد سفر نداشته باشید و تنها بخواهید بسته‌ای را به مقصد دیگری ارسال کنید مسئولین این بخش در فرودگاه بار شما را تحویل گرفته و برای ارسال آماده می‌کنند. همچنین اگر بسته‌ای برای شما فرستاده شده باشد با مراجعه به این بخش می‌توانید آن‌ را تحویل بگیرید.

شعبه بانک و دستگاه خودپرداز: گاهی مواقع کارهای بانکی ضروری برای آدم پیش می‌آید، شعبه بانک ملی و دستگاه‌های خودپرداز موجود در فرودگاه دسترسی به بانک و انجام این قبیل از کارها را برای مسافران گرامی آسان کرده است.

خدمات الکترونیکی: میز خدمات الکترونیکی فرودگاه مواردی مانند اعلان پروازها، خدمات ترافیک هوایی، ارایه مجوز تردد دستی است.

خدمات تاکسیرانی: داخل فرودگاه تعداد زیادی تاکسی به صورت شبانه روزی قرار دارد و شما می‌توانید به راحتی و بدون معطلی از ترمینال پرواز خود، سوار تاکسی شده و به مقصد موردنظرتان بروید.

فروشگاه‌های تجاری: در این فروشگاه‌ها سوغات و صنایع دستی شهر ساری به فروش می‌رسد.

قسمت اشیاء گمشده: اگر وسایل شما در داخل هواپیما مفقود شود باید به جامه‌دان فرودگاه مراجعه کنید، اگر در سالن عمومی فرودگاه وسایلتان مفقود شده باشد باید به دفتر پلیس فرودگاه مراجعه و در صورتی که وسایل شما در سالن ترانزیت مفقود شود برای یافتن آن باید به حراست فرودگاه مراجعه نمایید.

کتابخانه: یکی از امتیازات فرودگاه ساری داشتن کتابخانه است. شما می‌توانید با بازدید از کتابخانه، کتاب‌های مختلفی را انتخاب و بخرید. یا زمانی که پرواز شما همراه با تاخیر است وقت با ارزش خود را هدر نداده و مشغول مطالعه شوید.

خدمات خاص افراد معلول: در فرودگاه ساری جهت رفاه حال افراد معلول خدمات خاصی مانند ویلچر، راه عبور جداگانه و سرویس‌بهداشتی ویژه معلولین قرار دارد.

نزدیکی به هتل: بسیاری از مسافران این شهر به خصوص کسانی که به قصد تجارت به این شهر می‌آیند، محل اقامتشان را نزدیک به فرودگاه انتخاب می‌کنند از این رو در نزدیکی فرودگاه هتل‌های ترنج، عرب، بادله و دو هتل دیگر قرار دارد.

در فرودگاه بین‌المللی دشت ناز ساری از آنجایی که سلامت مسافران حائز اهمیت است یک اورژانس 24 ساعته با کادر پزشکی به منظور خدمت‌رسانی به مسافران گرامی در نظر گرفته شده است. در این اورژانس امداد رسانی‌های اولیه صورت گرفته و در صورت نیاز بیمار با آمبولانس به بیمارستان شهر منتقل می‌شود.

 

تاکسی فرودگاه ساری

ناوگان تاکسی رانی فرودگاه شامل خودروهای سمند , پژو 405 می باشد.

در صورت هرگونه شکایت ، انتقاد و پیشنهاد با شماره ذیل تماس حاصل نمائید:

شماره تلفن تاکسی فرودگاه: 01133723700

 

هتل‌های فرودگاه ساری

این فرودگاه دارای 5 هتل با نام های بادله، اسرم، نارنج، عرب و سالاردره است. این هتل ها در مناطق مختلفی از استان مازندارن قرار دارند که سرپرستی و مالکیت آن ها به فرودگاه ساری تعلق دارد. هتل بادله در 10 کیلومتری فرودگاه و در نزدیکی شهر ساری واقع شده است.

هتل اسرم نیز در 15 کیلومتری فرودگاه در نزدیکی پل تجن واقع شده است. هتل نارنج نیز در منطقه صفر آباد در فاصله 30 کیلومتری از فرودگاه قرار دارد. هتل عرب در جاده فرودگاه به ساری واقع شده است.

هتل سالاردره بیشترین فاصله را از فرودگاه دارد. این هتل در منطقه دروار قرار دارد. تمامی این هتل ها دارای امکانات مناسب و بالائی هستند. برای استفاده از این هتل ها می‌توانید از داخل فرودگاه اقدام به رزرو هتل نمائید.

 

اطلاعات فرودگاه ساری

کد سه رقمی: ۰۱۱

تعداد ترمینال: ۵

جهت باند: ۱۶-۳۴

عرض باند: ۴۵ متر

تعداد باند: ۱

مساحت ترمینال داخلی: ۳٬۲۵۰ متر مربع

مساحت ترمینال خارجی: ۱٬۶۵۰ متر مربع

مساحت فرودگاه: ۱۲۰ هکتار

درجه بین المللی بودن: ۴D

طول باند: ۲٬۶۵۰ متر

مساحت ترمینال حجاج: ۲٬۷۰۰ متر

آدرس فرودگاه ساری: مسیر اتوبان ساری-نکا در شهرستان میاندرود، روبروی هتل بادله در انتهای بزرگراه جدید فرودگاه در بلوار شاه آباد

شماره تلفن فرودگاه ساری: ۰۱۱۳۳۷۱۸۱۹۹