فرودگاه بوشهر، برنامه هفتگی و لیست پروازها

خرید بلیط بندرعباس به بوشهر

یکی از قدیمی‌ترین فرودگاه‌های ایران فرودگـاه بین المللی بوشهر است که نزدیک به یک قرن قدمت دارد و در بخش مرکزی بوشهر قرار دارد و از سمت شمال، جنوب و غرب توسط خلیج فارس احاطه شده است. فرودگاه ابتدا با پروازهای بین‌المللی که با هواپیماهای کوچک انجام می‌شد شروع به کار کرد و بعدها در سال ۱۳۰۸ اولین پرواز خارجی با فرود هواپیمای انگلیسی شرکت هواپیمایی بریتیش ایرویز به فرودگاه بوشهر انجام شد و چند ماه بعد دومین پرواز خارجی که متعلق به هواپیمایی KLM هلند با هواپیمای کوچک مسافربری بود برای سوختگیری درآن نشست. این فرودگاه در دوران خود به قدری اهمیت داشت که از مهم‌ترین فرودگاه‌های زمان قبل از انقلاب محسوب می‌شد.

این فرودگاه دو باند پروازی به طول ۴۴۷۰ و ۴۴۶۹ متر دارد که از بلندترین باندهای پروازی فرودگاه‌های کشور به شمار می‌روند و به دلیل پروازهای بسیاری که در این فرودگاه انجام می‌شود در لیست پرترددترین فرودگاه‌های کشور قرار دارد.

همچنین فرودگاه بوشهر تنها فرودگاه در جنوب کشور است که سال‌هاست انجام پروازهای آمبولانس هوایی از این فرودگاه انجام می‌گیرد. اکثر پروازهای آمبولانس‌هایی که از فرودگاه بوشهر انجام می‌گیرد به مقصد تهران و با هواپیماهای F20 و AN74 است که هر دو هواپیما از بهترین‌ها برای انتقال هوایی بیماران از بوشهر به تهران است.

ترمینال های فرودگاه بوشهر

فرودگاه بوشهر دارای ۲ ترمینال برای پروازهای داخلی و خارجی است و دارای دو باند است که هر دو باند از بلندترین باندهای فرودگاهی کشور به شمار می‌روند. ترمینال‌های فرودگاه بوشهر دارای امکانات متنوع برای آسایش مسافران است و بیشترین امکانات در بخش ترمینال داخلی که به دلیل پروازهای بسیار پرترددترین بخش فرودگاه در طول روز است در این ترمینال قرار دارد.

از جمله امکانات ترمینال داخلی می‌توان به وجود غرفه‌های فروش سوغات، خوراکی و تغذیه، نمازخانه، خدمات باربری، سرویس بهداشتی، کافی شاپ، غرفه چای و قهوه، دفاتر شرکت‌های هواپیمایی و خدمات تلفن همراه اشاره کرد. از امکانات موجود در ترمینال خارجی هم وجود غرفه فروش قهوه، چای و نسکافه، چرخ دستی، پارکینگ و سرویس بهداشتی است چه برای راحتی مسافران فراهم شده است.

 

لیست پروازهای فرودگاه بوشهر

مسیرهای پروازی فرودگاه بوشهر

لیست پروازهای خروجی فرودگاه بوشهر

پرواز بوشهر تهران

پرواز بوشهر اصفهان

پرواز بوشهر مشهد

پرواز بوشهر کیش

پرواز بوشهر اهواز

پرواز بوشهر خارک

پرواز بوشهر سیری

پرواز بوشهر دبی

پرواز بوشهر تفلیس

پرواز بوشهر نجف

پرواز بوشهر شیراز

 

 

لیست پروازهای ورودی فرودگاه بوشهر

پرواز تهران بوشهر

پرواز اصفهان بوشهر

پرواز مشهد بوشهر

پرواز کیش بوشهر

پرواز اهواز بوشهر

پرواز خارک بوشهر

پرواز سیری بوشهر

پرواز دبی بوشهر

پرواز تفلیس بوشهر

پرواز نجف بوشهر

پرواز کرمانشاه بوشهر

پرواز شیراز بوشهر

 

آیا بوشهر فرودگاه بین المللی دارد؟

فرودگاه بوشهر به عنوان فرودگاه بین المللی می باشد و پرواز های خارجی آن برای حجاج ، عتبات عالیات و پرواز به دبی و … انجام می شود.

 

پیگیری اشیاء گمشده در فرودگاه بوشهر

در مورد پیگیری اشیا گمشده مسافرین عزیز می توانند در صورت گم کردن اشیاء در محیط ترمینالها با واحد اشیاء گمشده پلیس با33333291- 077 (داخلی 3325) و در صورت گم شدن اشیاء در سالن ترانزیت با (داخلی 3347) و در صورتی که اشیاء در داخل هواپیما به جا مانده باشند با دفتر شرکت هواپیمایی مربوطه در فرودگاه تماس یا به صورت حضوری مراجعه فرمایند.

همچنین جهت دریافت اطلاعات بیشتر و هرگونه راهنمایی در این خصوص مسافرین عزیز می توانند با واحد مدیریت ترمینال با شماره تلفن 33555384- 077 تماس حاصل فرمایند.

 

شرکت‌های هواپیمایی فعال در فرودگاه بوشهر

طبق اطلاعات پرواز بوشهر، در فرودگاه این شهر، شرکت‌های هواپیمایی مختلفی فعال هستند. از جمله این شرکت‌های هواپیمایی داخلی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

شرکت هواپیمایی ایران ایر

شرکت هواپیمایی آسمان

شرکت هواپیمایی ایران ایر تور

شرکت هواپیمایی تابان

شرکت هواپیمایی زاگرس

شرکت هواپیمایی وارش

شرکت هواپیمایی آتا

شرکت هواپیمایی ماهان

شرکت هواپیمایی قشم ایر

 

راه های دسترسی به فرودگاه بین المللی بوشهر

فرودگاه بین المللی بوشهر در بخش مرکزی شهر و میدان فرودگاه واقع شده و برای رفتن به فرودگاه بوشهر چند راه وجود دارد که از بهترین راه‌های دسترسی به این فرودگاه می‌توان به استفاده از سیستم حمل و نقل عمومی مثل تاکسی‌های فرودگاه یا تاکسی‌های گذری که بیرون از فرودگاه توقف دارند استفاده کنید. همچنین برای عزیمت به فرودگاه می‌توانید با ماشین شخصی بروید و ماشین را در پارکینگ فرودگاه پارک کنید.

ادرس فرودگاه بوشهر

 

اطلاعات فرودگاه بوشهر

آدرس : بوشهر، میدان فرودگاه ، فرودگاه بین المللی بوشهر

تعداد باند فرودگاه: ۲ باند آسفالت

فاصله فرودگاه تا تهران: 747 کیلومتر

فاصله فرودگاه تا مرکز شهر: حدود ۸ کیلومتر

نوع کاربری فرودگاه: مسافربری و مرز هوایی

کد یاتا فرودگاه بوشهر: BUZ

کد ایکائو فرودگاه: OIBB

مرکز تلفن: ۰۷۷۳۳۳۳۳۲۹۱

روابط عمومی فرودگاه:۰۷۷۳۱۷۷۸۰۱۴

اطلاعات پرواز (از شهر بوشهر): ۱۹۹

اطلاعات پرواز (از سایر شهرها): ۰۷۷۳۱۷۷۳۳۱۶

 

سایت فرودگاه بوشهر

https://bushehr.airport.ir