فرودگاه بندرلنگه، برنامه هفتگی و لیست پروازها

خرید بلیط شیراز به بندر لنگه

بندرلنگه به دلیل موقعیت مخصوص جغرافیایی ، از گذشته های دور بعنوان یک ایستگاه ترانزیتی بار و مسافر فعالیت می نموده است. در کتابهای متعدد که توسط منابع انگلیسی ، هلندی و عربی در مورد بنادر خلیج فارس و فعالیتهای بندری آن چاپ شده به فعالیتها و موقعیت بندرلنگه اشاره شده است . در ارتباط با ترابری زمینی ، کامیونهای حامل کالا که بین استانهای فارس و اصفهان و همچنین در امتداد راه ساحلی جنوب کشور تردد می نمایند از بندرلنگه عبور می نمایند . در ترابری هوائی در حدود 92 سال قبل فرودگاه بندر لنگه در شهر بندر لنگه و استان هرمزگان واقع شده‌است. این فرودگاه در سال ۱۲۹۷ شمسی پرواز های بین‌المللی خود را به مقاصد انگلستان و هند آغاز کرد .

فرودگاه آن زمان در میان دو شهر بندرکنگ و بندرلنگه در منطقه حسین آباد فعلی شهر بندرلنگه تاسیس شده بود . فرودگاه بندر لنگه بعد از فرودگاه بوشهر دومین مقصد، شرکت های هواپیمایی بریتیش ایرویز انگلستان و کی ال ام هلند در ایران بوده است .در حد فاصل سالهای 1330 الی 1346 فرودگاه بندرلنگه یک ایستگاه سازمانی فرود هواپیمائی 3 ـ DC و CESNA پستی بوده است که در امتداد نوار ساحلی و همچنین حد فاصل شیراز ـ بندرعباس پرواز داشته و الان در صدد اخذ مجوز برای پروازهای بین المللی است .

از نظر ترابری دریایی ، بندرلنگه بهترین پایانه لجستیکی برای جزایر ابوموسی ، تنب بزرگ و کوچک و جزیره فارسی بوده و دارای حداقل فاصله با شیخ نشینهای متفاوت امارات متحده عربی از جمله دبی و ابوظبی و شارجه است . ضمن آنکه دارای سابقه دیرینه قابل توجه ترابری مسافر و کالا از این بندر به کشورهای قطر ، بحرین و کویت نیز می باشد .در سال 1353 هواپیمائی ملی ایران اولین پرواز جت بوئینگ خود را به بندرلنگه انجام داد و از سال 1358 کار هندلینگ پرواز توسط خود شرکت و با بکارگیری پرسنل در واحدهای مختلف فعالیتهای ”همـا“ را در این خطه از میهن اسلامی به جهت خدمات رسانی به مناطق محروم آغاز نمود .

شهرستان بندرلنگه دارای سه فرودگاه می باشد. در بندرلنگه ،کیش و لاوان. فرودگاه بین المللی بندرلنگه در 5 کیلومتری جنوب غربی شهر واقع شده است. از ۱۴ شهریور ۱۳۸۵ فرودگاه بندرلنگه با پرواز بین‌المللی بندرلنگه ـ دبی به عنوان مرز مجاز هوایی شناخته شد که دارای یک ترمینال با زیربنای 3860 مترمربع می باشد.

 

آیا بندرلنگه فرودگاه بین المللی دارد؟

فرودگاه بندرلنگه به عنوان فرودگاه بین المللی می باشد و پرواز خارجی آن تنها به مقصد دبی انجام می شود.

 

لیست پروازهای فرودگاه بندرلنگه

مسیر های پرواز فرودگاه بندرلنگه

لیست پروازهای خروجی فرودگاه بندرلنگه

پرواز بندرلنگه شیراز

پرواز بندرلنگه تهران

پرواز بندرلنگه دبی

 

لیست پروازهای ورودی فرودگاه بندرلنگه

پرواز شیراز بندرلنگه 

پرواز تهران بندرلنگه 

پرواز دبی بندرلنگه

 

اطلاعات فرودگاه بندرلنگه

یاتا: BDH

ایکائو: OIBL

تلفن : 44223444 – 44223111 076

سایت : bandarlengeh.airport.ir