فرودگاه بندرعباس، برنامه هفتگی و لیست پروازها

پرواز چابهار بندرعباس

فرودگاه بین المللی بندرعباس (یاتا: BNDایکائو: OIKB) در مرکز استان هرمزگان و همانطور که از اسمش بر می آید از اسمش در شهر بندرعباس قرار گرفته است. این فرودگاه شاید به عنوان یکی از مهم ترین فرودگاه های ایران به خاطر موقعیت استراتژیک و بندری این شهر در جنوب کشور باشد. در واقع می توان گفت که فرودگاه بندرعباس به عنوان مهم ترین دروازه ی هوایی ایران در زمینه ی ورود کالا و مسافران است.

در این فرودگاه امروزه انواع هواپیماهایی همچون:۷۲۷ B ، ۱۳۰ C، ۷۴AN، ۱۰۰F، IL۷۶، A۳۰۰، A۳۱۰، ATR، F۵۰، TU۱۵۴، A۳۲۰، B۷۴، Y۱۲، AN۲۶، FA۲۰، F۲۸، AN۲۶ و… در این فرودگاه پرواز می نمایند. اگر بخواهیم به مشخصات فنی فرودگاه بین المللی بندرعباس اشاره نماییم باید بگوییم که این فرودگاه دارای طول جغرافیایی برابر با ۵۶۲۲۳۹ E و عرض جغرافیایی ۲۷۱۳۰۷N می باشد و فاصله ی آن تا مرکز شهر نیز در حدود ۵.۸ کیلومتر است. زمینی که این فرودگاه در آن بنا شده است برابر ۴.۴۸۱ هکتار می باشد.

 

آیا بندرعباس فرودگاه بین المللی دارد؟

فرودگاه بندرعباس به عنوان فرودگاه بین المللی می باشد و پرواز های خارجی آن برای حجاج ، عتبات عالیات و پرواز به دبی انجام می شود.

 

 

لیست پروازهای فرودگاه بندرعباس

لیست پروازهای خروجی فرودگاه بندرعباس

پرواز بندرعباس تهران

پرواز بندرعباس شیراز

پرواز بندرعباس اصفهان

پرواز بندرعباس تبریز

پرواز بندرعباس یزد

پرواز بندرعباس رشت

پرواز بندرعباس آبادان

پرواز بندرعباس کرمانشاه

پرواز بندرعباس اهواز

پرواز بندرعباس مشهد

پرواز بندرعباس چابهار

پرواز بندرعباس ساری

پرواز بندرعباس بوشهر

پرواز بندرعباس کیش

پرواز بندرعباس دبی

پرواز بندرعباس گرگان

پرواز بندرعباس جزیره ابوموسی

 

لیست پروازهای ورودی فرودگاه بندرعباس

پرواز تهران بندرعباس

پرواز شیراز بندرعباس

پرواز اصفهان بندرعباس

پرواز تبریز بندرعباس

پرواز یزد بندرعباس

پرواز رشت بندرعباس

پرواز آبادان بندرعباس

پرواز کرمانشاه بندرعباس

پرواز اهواز بندرعباس

پرواز مشهد بندرعباس

پرواز چابهار بندرعباس

پرواز ساری بندرعباس

پرواز بوشهر بندرعباس

پرواز کیش بندرعباس

پرواز دبی بندرعباس

پرواز گرگان بندرعباس

پرواز جزیره ابوموسی بندرعباس

 

ترمینال‌های فرودگاه بندرعباس

این فرودگاه دارای دو ترمینال خارجی و داخلی است. مورد استفاده هر یک از ترمینال ها بر اساس پرواز هایی است که از انجام گرفته می‌شوند. در ترمینال داخلی پرواز هایی برای مقاصد داخلی انجام می‌گیرد و از ترمینال خارجی پروازهایی برای شهرهای خارجی که بیشتر شامل کشورهای همسایه و حاشیه خلیج فارس می‌شوند انجام می‌گیرد. ترمینال داخلی یا ترمینال شماره 2 همانطور که اشاره شد به پروازهای داخل کشور تعلق دارد به همین دلیل بیشترین تردد در این فرودگاه در این ترمینال انجام می‌شود. این ترمینال از دو سالن عمومی و ترانزیت تشکیل می‌شود.

از امکانات موجود در این ترمینال می توان غرفه های فروشگاهی، بوفه، نمازخانه، سرویس بهداشتی و دستگاه‌های خودپرداز را بیان کرد. محل ورود و خروج پرواز های ورودی و خروجی متفاوت است. ترمینال شماره یک یا همان ترمینال خارجی نیز دارای امکاناتی متناسب با نیازهای مسافران خود دارد. یکی از این امکانات شعبه بانک برای دریافت عوارض خارجی در ترمینال خارجی است. از دیگر امکانات موجود در آن می‌توان سرویس بهداشتی، نمازخانه و دستگاه خودپرداز برشمرد. این ترمینال نیز مانند ترمینال داخلی از سالن عمومی و ترانزیت تشکیل شده است.

 

شرکت‌های هواپیمائی فعال در فرودگاه بندرعباس

شرکت های هواپیمایی مختلفی در این فرودگاه پروازهای خود را برنامه ریزی و اجرا می کنند. از جمله می‌توان به شرکت هواپیمایی ایران ایرتور، شرکت هواپیمایی آسمان، شرکت هواپیمایی نفت ایران، شرکت هواپیمایی کیش ایر، شرکت هواپیمایی معراج، شرکت هواپیمایی قشم، شرکت هواپیمایی زاگرس، شرکت هواپیمایی آتا، شرکت هواپیمایی اترک، شرکت هواپیمایی کاسپین و شرکت هواپیمایی ایران ایر را بیان کرد. علاوه بر شرکت‌های هواپیمایی داخلی که از آنها نام برده شد، یک شرکت هواپیمایی خارجی نیز در این فرودگاه فعال است. شرکت هواپیمایی فلای دبی پروازهایی به مقصد دبی دارد.

 

هتل‌های نزدیک به فرودگاه بندرعباس

هتل ایران بندرعباس: بندر عباس – بلوار امام خمینی – میدان هفده شهریور – جنب بانک ملی فاصله تا فرودگاه ۲۲ دقیقه با ماشین

هتل هرمز بندرعباس: بندر عباس – میدان انقلاب، فاصله تا فرودگاه ۱۵ دقیقه با ماشین

هتل هما بندرعباس: بندرعباس- بلوار پاسداران, خیابان معراج,هتل هما بندرعباس، فاصله تا فرودگاه ۲۰ دقیقه با ماشین

هتل خلیج فارس بندرعباس: بندر عباس کیلومتر ۱۳ اتوبان شهید رجائی، خون سرخ، فاصله تا فرودگاه ۴۲ دقیقه با ماشین

 

مسیرهای پروازی فرودگاه بندرعباس 

در این فرودگاه پرواز برای مسیر های پر تقاضا و همین طور پر تردد داخل کشور برقرار است. این مقاصد شامل فرودگاه مهرآباد تهران، فرودگاه شهید بهشتی اصفهان، فرودگاه شهید دستغیب شیراز، فرودگاه شهید مدنی تبریز، فرودگاه شهید هاشمی نژاد مشهد، فرودگاه بین المللی کیش، فرودگاه جزیره سیری، فرودگاه بین المللی زاهدان، فرودگاه آیت الله جمی آبادان، ابوموسی، فرودگاه دشت ناز ساری، فرودگاه رشت، فرودگاه شهید اشرفی اصفهانی کرمانشاه، فرودگاه آیت الله رفسنجانی کرمان و فرودگاه شهید صدوقی یزد می‌شود. این پروازها به صورت رفت و برگشت انجام می شوند. علاوه بر مسیرهای داخلی از این فرودگاه برای مقاصد بین المللی که بیشتر کشورهای حاشیه خلیج فارس را شامل میشود پروازهائی دایر است. از جمله می‌توان دوبی، مسقط و به صورت فصلی برای ملک عبدالعزیز و شاهزاده محمد بن عبدالعزیز را نام برد.

 

امکانات رفاهی فرودگاه بندرعباس

این فرودگاه با توجه به بین المللی بودنش دارایی امکانات رفاهی استانداردی است. این امکانات به صورت متوازن و بر اساس نیاز مسافران پروازهای داخلی و خارجی در هر دو ترمینال توزیع شده است. امکاناتی همچون غرفه‌های تجاری، شعبات بانک‌ها، رستوران و بوفه، پارکینگ، حمل و نقل عمومی، نمازخانه و سرویس بهداشتی. غرفه های تجاری شامل فروشگاه خرید مواد خوراکی و وسایل مورد نیاز در ترمینال داخلی موجود می باشد.

این مجموعه دارای رستورانی با منوی غذائی کامل است که هم برای استفاده مسافران ترمینال داخلی و هم مسافران ترمینال خارجی تعبیه شده است. شعبه بانک ملی در کنار ترمینال بین المللی جهت پرداخت عوارض خروج از کشور وجود دارد. دستگاه های خودپرداز اکثر بانک های کشور در هر دو ترمینال موجود می باشد. پارکینگ‌های عمومی این فرودگاه به صورت مسقف می‌باشد. جهت قرار دادن خودرو شخصی خود می توانید از هر یک از پارکینگ ها استفاده کنید. خدمات این پارکینگ ها به صورت 24 ساعته ارائه می‌شوند.

 

اطلاعات فرودگاه بندرعباس

نام فرودگاه بین المللی بندرعباس: Bandar Abbas International Airport

کد یاتا: GDS

کد ایکائو: OIKB

نوع فرودگاه: عمومی و نظامی

سایت رسمی فرودگاه بین المللی بندرعباس: bandarabbas.airport.ir

آدرس فرودگاه بندرعباس: بندرعباس، بلوار امام خمینی، 15 خرداد، فرودگاه بین‌المللی بندرعباس

مرکز تلفن : 16-33611011 076