شرکت هواپیمایی ماهان

هواپیمایی ماهان

شرکت هواپیمایی ماهان به عنوان اولین شرکت خصوصی در صنعت حمل و نقل و ارایه خدمات مسافری و باری ایران در ســـال 1371 تاسیس و شروع به فعالیت نمود. فعالیت این مجموعه در عرصه ملی با پروازهای تهران – کرمان – تهران آغاز و پس از آن توانست با افزایش امکانات و همچنین توسعه ناوگان هوایی رشد مسیرهای مختلف داخلی و بین المللی را دردستور کار قراردهد.جالب است بدایند که نام ماهان ایر به اسم یکی از خاص‌ترین شهرهای استان کرمان یعنی ماهان برمی‌گردد. ماهان شهری فوق العاده زیبا در 15 کیلومتری کرمان است که میزبان باغ شاهزاده و عارف-شاعر نامی قرن هشتم یعنی شاه نعمت‌الله ولی است.

هواپیمایى ماهان ایر از نظر ناوگان هوایی و تعداد مسافر بزرگ‌ترین سیستم هواپیمایی کشور است، در واقع این ایرلاین روزانه به 52 مقصد در نقاط مختلف جهان پرواز مستقیم دارد. ماهان ایر لاین در ابتدا کار خود را با پروازهای داخلی شروع کرد، سپس با توسعه کاری توانست پروازهای مسافربری و باربری به کشورهای دیگر را هم در دستور کار قرار دهد، تا امروزه که پوشش هوایی آن در خاورمیانه بی‌نظیر است.

اولین عملیات پروازی در پرواز های ماهان با دو فروند هواپیمای توپولوف ۱۵۴ و دو فروند هواپیما ایلوشین ۷۶ باری شروع شد، با پروازهای داخلی ماهان محدود به کرمان و مشهد و پرواز خارجی ماهان از مشهد به دمشق. سال 1378 آژانس مسافرتی ماهان با خرید 3 فروند ایرباس A300B4 گامی به جلو نهاد، سپس در سال 1379 با عضویت در انجمن بین‌المللی حمل و نقل هوایی، عملا وارد دوران جدیدی در فعالیت حرفه‌ای خود شد.

در حال حاضر ماهان هواپیمایی دارای ناوگان هوایی شامل 60 فروند هواپیما است که به 24 مقصد بین‌المللی در اروپا، آسیا و آسیای میانه پرواز دارد، مقاصدی مانند: دوسلدرف، مونیخ، میلان، مسکو، کیف، پاریس، کپنهاگ، استانبول، آنکارا، شانگهای، گوانگژو، پکن، بانکوک، کوالالامپور، دهلی، دبی، آتن، آلماتی، ایروان، بغداد، نجف، بیروت، دمّام، دمشق، اربیل، جده، کابل، کویت، … جالب است بدانید پروازهای داخلی ماهان ایر شامل 32 شهر ایران است.

 

مقصد پروازهای داخلی شرکت ماهان ایر

شرکت ماهان ایر هم اکنون دارای برنامه پرواز داخلی به 32 مقصد مختلف در داخل ایران است. مقاصد پروازی ماهان شامل پروازهای تهران مشهد، تهران اهواز، تهران بیرجند، تهران شیراز، تهران زابل، تهران ساری، تهران سیرجان، تهران کرمان، تهران بندرعباس، تهران رفسنجان، تهران کرمانشاه، تهران قشم، تهران سنندج، مشهد اهواز، مشهد اصفهان، مشهد کیش، مشهد کرمان، مشهد بندرعباس، مشهد سنندج، قشم کرمان و همچنین بندر عباس تبریز هستند.

 

مقصد پروازهای خارجی شرکت ماهان ایر

از زمان تاسیس ماهان ایر تا به امروز این شرکت همواره در حال تجهیز ناوگان هوایی خود بوده است. این تجهیزات در مسیر افزایش تعداد مقاصد خارجی نیز می‌باشد.

 متاسفانه در برهه‌هایی از زمان برخی از پروازهای خارجی این خط هوایی به اروپا و به شهرهایی مانند دوسلدورف، منچستر، بارسلون و دیگر شهرهای اروپایی تحریم و گاهاً رفع تحریم شده‌اند. هم اکنون ماهان به بیش از 20 مقصد بین‌لمللی پرواز دارد.

 

 پروازهای شرکت ماهان ایر

مالک هواپیمایی ماهان ایر

سها‌م‌دار اصلی (100 درصد سهام) شرکت هواپیمایی ماهان موسسه خیریه مولی‌الوحدین است. این موسسه در سال 1366 به صورت غیرانتفاعی و وقف عام تاسیس شده است.

 

جوایز بین‌المللی هواپیمایی ماهان

هواپیمایی ماهان در مسیر خدمات رسانی به هموطنان در طول سال‌ها موفق به کسب جوایز بین‌المللی شده که به شرح زیر است:

سال ۲۰۰۸: لوح تقدیر بین‌المللی ارتقاء کیفیت پاریس

سال ۲۰۰۷: گواهینامه‌ بهترین بیزینس کلاس خاورمیانه و لوح

سال ۲۰۰۶: بهترین کارگوی خاورمیانه AFIA

سال ۲۰۰۶: بهترین ایرلاین ایران ـ مجله مسافرت انگلستان

سال ۲۰۰۶: بهترین ارتقای کیفیت خدمات ـ آلمان

سال ۲۰۰۵: بهترین هواپیمایی در میسر Arab Travel

سال ۲۰۰۴: هدیه‌ دوستی با کشور تایلند

 

فعالیت‌های جانبی هواپیمایی ماهان

شرکت هواپیمایی ماهان فعالیت‌های عمرانی نیز دارد. پروژه‌ بزرگ مجتمع تفریحی توریستی لالیم ساری که در فاصله‌ هفت کیلومتری از فرودگاه بین‌المللی ساری، شامل هتل پنج ستاره و واحدهای اقامتی در زمینی به وسعت ۱۵هکتار است و با زیربنای ۶۰ هزار مترمربع با همکاری هواپیمایی ماهان در حال انجام است.

 

کلاس های پروازی هواپیمایی ماهان

کلاس های پرواز این ایرلاین به دو قسمت تجاری (بیزنس) و معمولی (اکونومی) تقسیم می‌شود.

پروازهای اکونومی که پرفروش‌ترین و متداول‌ترین کلاس‌ پروازی حساب می‌شود از ویژگی های این کلاس پروازی می‌توان به قیمت مقرون به صرفه تر و تعداد صندلی های بیشتر اشاره کرد. به‌علاوه اینکه یکسری موارد مثل جمله پذیرایی مختصر و مطالعه مجلاتی که در اختیارتان قرار می‌دهند نیز از خدمات کلاس اکونومی هست.

پروازهای تجاری(بیزنس کلاس) برای مسافرانی که ترجیح می‌دهند در یک محیطی آرام و راحت مشغول پیگیری کار خود باشند. این کلاس پرواز از صندلی های راحت تر با تعداد کمتر و همچنین خدمات بیشتر مثل غذای ایرانی بین المللی و انواع نوشیدنی، تلویزیون 42 اینچ، مجلات برای مطالعه و خدمات دیگر که همگی توسط مهمانداران حرفه ای ماهان ایر برای مسافران مهیاست.

 

خرید بلیط هواپیمایی ماهان

فلایت گیت بلیط تمامی پروازهای شرکت هواپیمایی ماهان داخلی و خارجی را به صورت آنلاین ارائه می کند. در بخش خرید بلیط هواپیما با جستجوی مقصد پروازی خود و مشاهده لیست پروازها از قسمت فیلتر شرکت های هواپیمایی با انتخاب شرکت ماهان فقط لیست پروازهای این شرکت با مشاهده و رزرو کنید.

همچنین برای خرید بلیط ماهان می توانید به سایت هواپیمایی ماهان بروید و اطلاعات پروازی خود را به دست آورده و اقدام به خرید بلیط هواپیمایی ماهان کنید، توجه داشته باشید که این تنها راه رزرو بلیط هواپیما ماهان نیست، شما با مراجعه به دفتر هواپیمایی ماهان نیز می‌توانید اقدام به خرید بلیط ماهان کنید، این موضوع حتی می‌تواند ساده‌تر هم شود اگر شما با داشتن شماره تلفن شرکت هواپیمایی ماهان با ترمینال هواپیمایی ماهان تماس گرفته و بلیط هواپیما ماهان را رزرو کنید.

از دیگر روش‌ها این است که عباراتی مثل ماهان ایر بلیط اینترنتی، ماهان ایر خرید اینترنتی، خرید اینترنتی بلیط هواپیما ماهان، خرید بلیط ماهان ایر، خرید اینترنتی بلیط ماهان، رزرو بلیط ماهان هواپیمایی ماهان رزرو بلیط، خرید اینترنتی بلیط هواپیمایی ماهان، رزرو اینترنتی بلیط هواپیما ماهان، خرید بلیط اینترنتی هواپیمایی ماهان، رزرو پرواز ماهان، رزرو صندلی هواپیمایی ماهان را در گوگل جستجو کنید تا تمام سایت‌های مرتبط با خرید آنلاین بلیط هواپیما ماهان نمایش داده شود.

 

 

اطلاعات و آدرس شرکت هواپیمایی ماهان

آدرس دفتر مرکزی : تهران، بزرگراه جناح ، خیابان آزادگان (روبروی مترو صادقیه) ، شماره 21 ، برج ماهان

تلفن : 48384848 9821+

دفتر فروش ولیعصر:

آدرس: خیابان ولیعصر، بالاتر از پارک ساعی، نبش کوچه مردوخی، پلاک 3, طبقه اول

تلفن: 982188675810+

دفتر فروش مهرآباد:

آدرس: ترمینال 4 فرودگاه مهرآباد

تلفن: 982148386218+