فرودگاه قشم، برنامه هفتگی و لیست پروازها

خرید بلیط کرمانشاه به قشم

فرودگاه قشم  (یاتا: GSM، ایکائو: OIKQ) در 50 کیلومتری شهر ساحلی قشم واقع شده است. علت نامگذاری آن به دیرستان به دلیل نزدیکی به روستای دیرستان در 20 کیلومتری فرودگاه است. فاصله فرودگاه قشم تا مرکز شهر که اکثر هتل ها و اقامتگاه ها در آن واقع شده، حدودا 50 دقیقه است.در سال ۱۳۰۴ اقدامات اولیه برای ساخت فرودگاه قشم مهیا شد و در سال ۱۳۳۵ به‌طور رسمی پروژه احداث این مجموعه کلید خورد.

چندین سال بعد در سال ۱۳۴۹، فرودگاه شروع به فعالیت کرد و حمل‌ونقل مسافران و باربری آغاز شد. هواپیماهای DC6 در مسیر تهران به قشم و برعکس، خدمات مسافری را ارائه می‌دادند.فرودگاه قشم در ابتدای احداث، ۶۰۰ مترمربع مساحت داشت و طول باند اصلی آن ۲۶۰۰ متر و عرض آن ۴۵ متر بود. باند فرعی این فرودگاه، ۲۰۰۰ متر طول و ۴۵ متر عرض داشت؛ اما در سال ۱۳۶۰ این باندها را گسترش دادند و طول آن به ۳۸۴۵ متر و عرض آن به ۶۰ متر رسید. درنهایت در سال ۱۳۶۹ این بازسازی تمام و آماده استفاده شد. در حال حاضر سطح آسفالت باندهای این فرودگاه طولی برابر با ۴۲۲۶ متر دارد.

 

ترمینال‌های فرودگاه قشم

ترمینال های داخلی و خارجی: یکی از بخش های فرودگاه قشم، وجود دو پایانه مجزا برای پروازهای داخلی و پروازهای خارجی می باشد که با توجه به مقصد خود باید وارد آن پایانه شوید.

ترمینال حجاج فرودگاه: ترمینال حجاج در سال 1369 طبقه دوم ساختمان فرودگاه احداث شد. این پایانه خدمات متفاوتی را نسبت به پایانه های دیگر برای حجاج ارائه می کنند.

 

چه ایرلاین‌هایی به فرودگاه بین‌المللی قشم رفت و آمد دارند؟

شرکت های هواپیمایی بسیاری از جمله معراج، آسمان، ایران ایر، قشم ایر، تابان، ایران ایرتور، قشم ایر، تابان و… از مبدا فرودگاه های مختلف کشور به این فرودگاه رفت و آمد دارند.

 

آیا قشم فرودگاه بین المللی دارد؟

فرودگاه قشم به عنوان فرودگاه بین المللی می باشد و پرواز های خارجی آن به دبی و مسقط انجام می شود.

 

امکانات فرودگاه قشم

با توجه به تعداد زیاد گردشگرانی که وارد جزیره می شوند، فرودگاه قشم امکانات مختلفی جهت رفاه حال مسافران فراهم کرده است. این امکانات شامل موارد زیر می باشد.

در این فرودگاه، پایگاه اورژانسی تعبیه شده است تا در صورت بروز حوادث بتوان از آن استفاده کرد. همچنین به منظور کنترل افراد در شرایط کرونا نیز اقدامات لازم را انجام می دهند.

همچنین شعبه بانکی و ارزی در این فرودگاه قرار دارد که در صورت لزوم به دریافت ارز نیازی به سفر به شهر قشم را نداشته باشید.

بسته بندی بار نیز یکی دیگر از امکانات این فرودگاه بوده که بار و وسایلی که در قسمت بار هواپیما نگهداری می شوند را از مسافران تحویل می گیرند.

رستوران و کافی شاپ نیز جهت رفاه حال مسافرین در فرودگاه واقع شده است که به ویژه در هنگامی که پرواز با تاخیر روبه رو می شود، می تواند مکان مناسبی برای استراحت باشد.

با توجه به دور بودن فرودگاه از شهر قشم، تعدادی غرفه فروش مواد غذایی و غرفه صنایع دستی در فرودگاه ایجاد شده است تا بتوانید لوازم موردنیاز و صنایع دستی قشم را خریداری کنید. همچنین پارکینگ فرودگاه قشم به صورت شبانه روزی فعال بوده می باشد.

یک ایستگاه تاکسی در نزدیکی پارکینگ فرودگاه وجود دارد که پس از ورود به فرودگاه قشم می توانید از این تاکسی های مخصوص جهت تردد در جزیره استفاده کنید. انواع مختلفی از تاکسی های لوکس و ون هایس در مرکز تاکسی های فرودگاهی قشم واقع شده است.

 

 

لیست پروازهای فرودگاه قشم

مقاصد پروازی فرودگاه قشم

لیست پروازهای خروجی فرودگاه قشم

پرواز قشم تهران

پرواز قشم مشهد

پرواز قشم شیراز

پرواز قشم اصفهان

پرواز قشم گرگان

پرواز قشم دوبی

پرواز قشم مسقط

پرواز قشم کرمانشاه

پرواز قشم تبریز

 

لیست پروازهای ورودی فرودگاه قشم

پرواز گرگان قشم

پرواز مشهد قشم

پرواز تبریز قشم 

پرواز تهران قشم 

پرواز کرمانشاه قشم

پرواز شیراز قشم 

پرواز اصفهان قشم

 

برنامه پروازهای فرودگاه قشم

پروازهای ورودی فرودگاه را از لینک زیر مشاهده کنید.

پروازهای ورودی

 

پروازهای خروجی فرودگاه قشم

پروازهای خروجی فرودگاه قشم را از لینک زیر مشاهده کنید.

پروازهای خروجی

 

اطلاعات پرواز فرودگاه قشم

نام فرودگاه: فرودگاه بین‌المللی قشم (Qeshm International Airport)
نوع فرودگاه: مسافربری
کد یاتا: GSM
کد ایکائو: OIKQ
سایت رسمی فرودگاه قشم: qeshmairport.ir
آدرس: استان هرمزگان، جزیره قشم، فرودگاه بین‌المللی قشم
شماره تماس فرودگاه قشم: 07635335040