چگونه از استانبول به آلانیا برویم؟

چگونه از استانبول به آلانیا برویم؟

برای رفتن از استانبول به آلانیا می توانیم با اتوبوس یا هواپیما سفر کنیم. سفر با اتوبوس حدود 15 ساعت طول می کشد و قیمت بلیط اتوبوس 31.5 دلار است. پرواز استانبول به آلانیا حدود 1 ساعت و 35 دقیقه طول می کشد و قیمت بلیط هواپیما از 30 دلار (بسته به شرکت هواپیمایی) شروع می شود. فاصله استانبول تا آلانیا 785 کیلومتر است.

اتوبوس استانبول به آلانیا پر هزینه ترین و در عین حال طولانی ترین گزینه سفر است. با این حال، چند حرکت شبانه نیز در این مسیر وجود دارد تا بتوانید در طول سفر بخوابید. در مورد سفر با هواپیما، به این سادگی نیست: فرودگاه قاضی پاشا (Gazipasa Airport) نزدیکترین فرودگاه به آلانیا است و فاصله بین آنها 37 کیلومتر است. بنابراین باید 1 ساعتی را که برای رسیدن به شهر صرف می کنید نیز به زمان سفر با هواپیما (1.5 ساعت) اضافه کنید. هواپیماهای استانبول به آلانیا در شب پرواز ندارند.

 

آلانیا، ترکیبی از دوران باستان و مدرنیته

بر کسی پوشیده نیست که بیشتر گردشگران برای ساحل خوب، آب تمیز و آب و هوای معتدل به آلانیا می آیند. اما علاوه بر تعطیلات ساحلی، مسافران می توانند از پیاده روی در شهر و بازدید از تعداد زیادی از مناظر مختلف لذت ببرند. بنابراین، شما قطعا باید از کاپادوکیا دیدن کنید – مکانی که شما را به دوران باستان می برد. یکی دیگر از دیدنی های محلی پاموکاله یا به قول مردم ترکیه «قلعه پنبه» است. آب اینجا واقعاً سالم است و هیچ کس نسبت به زیبایی طبیعت بی تفاوت نخواهد ماند. به هر حال، شما همچنین می توانید رفتینگ را تجربه کنید و در آلانیا سوار قایق تفریحی شوید.

 

اتوبوس از استانبول به آلانیا

 

اتوبوس از استانبول به آلانیا

اتوبوس های استانبول به آلانیا از ایستگاه اتوبوس بایرامپاشا که 15 کیلومتر تا فرودگاه آتاتورک و 54 کیلومتر تا فرودگاه سابیها گوکچن فاصله دارد، حرکت می کنند. می توانید از اتوبوس پاموکاله استفاده کنید که 6 بار در روز حرکت دارند. اتوبوس ها نیز در شب در دسترس هستند – دو حرکت در یک شب وجود دارد. مدت زمان سفر 12.5 ساعت و قیمت بلیط 31.5 دلار است. سفر طولانی است، با این حال اتوبوس ها دارای سوکت شارژ، تلویزیون و صندلی های راحت هستند.

 

اتوبوس از استانبول به آلانیا:

اتوبوس مستقیم پاموکاله

 

جدول زمانی اتوبوس از استانبول به آلانیا

4 حرکت روزانه: 12:30 بعد از ظهر، 05:00 بعد از ظهر، 07:00 بعد از ظهر، 09:00 بعد از ظهر.
2 حرکت شبانه: 01:00 صبح، 05:30 بامداد.

 

مسیر اتوبوس استانبول به آلانیا:

ایستگاه اتوبوس اتوگار استانبول – کوتاهیا – بوردور – آنتالیا – ماناوگات – آلانیا

 

زمان سفر:

13 ساعت و 10 دقیقه

(40 دقیقه – حمل و نقل عمومی از فرودگاه تا ایستگاه اتوبوس و 12 ساعت و 30 دقیقه – اتوبوس به آلانیا)

 

زمان انتظار:

از 2 ساعت

 

میزان راحتی:

متوسط: کابین جادار، صندلی تاشو، تلویزیون، سوکت شارژ.

 

قبمت بلیط اتوبوس:

32.5 دلار

(1 دلار – حمل و نقل عمومی از فرودگاه تا ایستگاه اتوبوس و 31.5 دلار – بلیط اتوبوس به آلانیا)

 

مشتریان:

خانواده های بدون بچه، گردشگران بدون چمدان بزرگ، کسانی که از پرواز می ترسند.

 

نحوه پیدا کردن ایستگاه اتوبوس در فرودگاه استانبول:

می توانید ازفرودگاه صبیحه گوکچن (Sabiha Gokcen) با اتوبوس Havatas (به میدان تقسیم) و سپس با اتوبوس №830 به ایستگاه اتوبوس بروید.

 

پرواز از استانبول به آلانیا

 

پرواز از استانبول به آلانیا

نزدیکترین فرودگاه به آلانیا در 37 کیلومتری آنتالیا قرار دارد. دو شرکت هواپیمایی پگاسوس و ترکیش ایرلاینز در مسیر استانبول – آلانیا هستند. هواپیماهای پگاسوس دو بار در روز صبح و عصر از فرودگاه صبیحه گوکچن (Sabiha Gokcen) پرواز می کنند. این خطوط هوایی ارزان قیمت هستند و قیمت بلیط هواپیما از 30 دلار و مدت زمان سفر 1 ساعت و 35 دقیقه است. توجه داشته باشید که در هواپیماهای ارزان قیمت باید هزینه اضافی برای چمدان خود بپردازید، در حالی که خود هواپیماها چندان راحت نیستند. علاوه بر این، پروازها اغلب با تاخیر انجام یا لغو می شوند.

هواپیمایی ترکیش ایرلاین از فرودگاه آتا تورک پرواز می کند و مدت زمان پرواز 1 ساعت و 40 دقیقه، قیمت بلیط هواپیما از 158 دلار است. تنها دو پرواز در روز وجود دارد و هیچ پروازی در شب انجام نمی شود.

 

شرکت های هواپیمایی استانبول به آلانیا :

هواپیمایی پگاسوس و ترکیش ایرلاینز

 

جدول زمانی پرواز هواپیمایی استانبول به آلانیا :

ساعت 06:10 و 20:05

13:30 و 22:25

 

مسیرپروازی:

فرودگاه صبیحه گوکچن استانبول – فرودگاه قاضی پاشا آلانیا

 

زمان سفر:

2 ساعت و 35 دقیقه (1 ساعت و 35 دقیقه با هواپیما، 1 ساعت با اتوبوس از فرودگاه به آلانیا)

 

زمان انتظار:

از 9 ساعت بین پروازها

 

میزان راحتی:

پایین (شرکت های هوایی اقتصادی): کابین تمیز، صندلی های راحت.

 

قیمت بلیط هواپیما استانبول به آلانیا :

164-36 دلار (158-30 دلار هواپیما و 6 دلار اتوبوس از فرودگاه به آلانیا)

 

مشتریان:

بازرگانان، گردشگران سالخورده، کسانی که می خواهند در اسرع وقت به آلانیا برسند.

 

چگونه از فرودگاه قاضی پاشا به آلانیا برویم

با شاتل Havas می توانید به شهر بروید. انتقال مشترک 25 دقیقه پس از ورود هواپیما انجام می شود. به سمت مرکز شهر می رود و در ایستگاه اتوبوس محلی توقف می کند. مدت زمان سفر 1 ساعت می باشد.

 

حمل و نقل و تاکسی در آلانیا

 

گرفتن تاکسی از فرودگاه تا آلانیا

برای رسیدن به آلانیا از فرودگاه بدون توقف و تا حد امکان راحت، می توانید با تاکسی تماس بگیرید یا ترانسفر انفرادی از فرودگاه به آلانیا را رزرو کنید. مزیت این گزینه این است که گردشگر نیازی به برنامه ریزی دقیق مسیر ندارد. علاوه بر این سفر با ماشین برای گردشگرانی که با تمام خانواده سفر می کنند، وسایل زیادی با خود می آورند راحت است. زمان سفر 50 دقیقه است.

 

زمان انتظار:

در فرودگاه آلانیا باید چند دقیقه به دنبال تاکسی بگردید.

 

هزینه:

از 40 دلار برای خودروهای کلاس اقتصادی