هواپیمایی پیام

هواپیمایی پیام

شرکت خدمات هوایی پیام پس از توافق بین شرکت مخابرات ایران و شرکت پست ایران جهت تسهیل در ارائه خدمات مخابراتی و پستی شکل گرفت. از سال ۱۳۶۹ مرکز خدمات هوایی پیام با ارائه خدمات هوایی، حمل ونقل و توزیع بار، ارسال کالاهای پستی و ارائه خدمات هلیکوپتری به نقاط صعب العبور و پشتیبانی از عملیات توسعه، تجهیز و نگهداری مراکز، دستگاه‌ها و امکانات پستی و مخابراتی مشغول بوده است.پس از سال ۱۳۹۰ علاوه بر فعالیت‌های ذکر شده، شرکت پیام مشغول به استقرار صنایع سبز و پردازش واردات و صادرات در منطقه ویژه اقتصادی پیام (حمل و نقل بار هوایی و پستی، فرآوری کالا، انبارداری، خدمات سردخانه‌ای، صنایع ICT و صادرات) نیز کمک شایانی نموده است.

یکی از مزیت های اصلی این شرکت هواپیمایی دسترسی نزدیک به شهر تهران و نزدیک بودن به شهرهای صنعتی بسیار در استان البرز می باشد. همچنین  موقعیت جغرافیایی این فرودگاه باعث شده محل تلاقی ۱۲ استان در ناحیه شمال و شمال غربی ایران قرار بگیرد که سبب صادرات و واردات در منطقه ویژه اقتصادی این فرودگاه شده است.مهم ترین کاربرد فرودگاه پیام حمل بار می باشد ولی به علت استقبال و درخواست بیش از حد مسافران در استان البرز مسیر رفت و برگشت کرج-مشهد و مشهد-کرج با کاربری مسافربری به این فرودگاه افزوده شده است.

البته باید بدانید مسافران در حال حاضر فقط در دو روز چهارشنبه و جمعه قادر به خرید بلیط هواپیما کرج مشهد می باشند. ولی مسئولان این شرکت امید این را به مسافران داده که به زودی و در سال های آینده امکان پرواز به مشهد را برای مسافرین خواهند گذاشت و سطح خدمات خود را ارتقا خواهد داد.یک نکته جالب که باید بدانید این است که در آغاز سال ۱۳۹۷ فرودگاه پیام مرزهای داخلی خود را شکست و اولین پرواز بین المللی مسافربری خود را به مقصد نجف اشرف انجام داد.هم اکنون تنها مسیر مسافربری در  فرودگاه و شرکت هواپیمایی پیام محدود به مسیر رفت و برگشت کرج به مشهد خواهد بود اما تا روزهای پایانی سال مقصد های جدیدی برای حمل و نقل مسافران در این فرودگاه اضافه خواهد شد.

 

خرید بلیط هواپیمایی پیام

فلایت گیت بلیط تمامی پروازهای شرکت هواپیمایی پیام را به صورت آنلاین ارائه می کند. در بخش خرید بلیط هواپیما با جستجوی مقصد پروازی خود و مشاهده لیست پروازها از قسمت فیلتر شرکت های هواپیمایی با انتخاب شرکت پیام فقط لیست پروازهای این شرکت با مشاهده و رزرو کنید.

 

مدرسه خلبانی هواپیمایی پیام

شرکت هواپیمایی پیام به عنوان بزرگترین مرکز خدمات آموزش خلبانی در سطح کشور فعالیت می کند. در حال حاضر در این فرودگاه ۱۰ مدرسه ویژه برای آموزش های هوایی و خلبانی به صورت فعال در حال خدمت گزاری به هنرجویان است.البته در این مرکز خدمات هوانوردی عمومی، پروازهای تفریحی و خدمات بالگرد نیز ارائه می شود. گفتنی است یاند این فرودگاه ظولی۴۱۵۰ متری و  عرضی ۶۰ متری دارد. همچنین یکی دیگر از ویژگی های این فرودگاه مقاومت بالای باند است که  باعث شده این فرودگاه را در دسته بهترین فرودگاه های کشور قرار دهد. چرا که توانایی میزبانی از انواع هواپیماهای غول پیکر را دارد.

 

ناوگان هواپیمایی پیام

ناوگان هوایی شرکت هواپیمایی پیام شامل هواپیماهای زیر است:

۵ عدد هواپیمای امبرائر ئی‌ام‌بی ۱۱۰ باندیرانته

همچنین تا ژانویه ۲۰۰۵ از ناوگان زیر بهره گرفته است.

۲ هواپیمای ایلیوشین ایل-۷

 

مسیرهای پروازی هواپیمایی پیام

پر تقاضا ترین مسیرهای ایرلاین پیام تهران و تهران- مشهد است که معمولا در طول هفته 10 ها پرواز به این مسیر پر تردد دارند.

 

فعالیت‌ های شرکت هواپیمایی پیام

خدمات ویژه اقتصادی منطقه ای – اجاره زمین – صدور پایان کار – صدور پروانه بهره برداری – صدور پروانه سرمایه گذاری – صدور پروانه احداث بنا – صدور مجوز فعالیت – خدمات فرودگاهی و هوانوردی – خدمات فرودگاه – گمرگ فرودگاه پیام

 

اطلاعات تماس هواپیمایی پیام

دفتر تهران : خیابان سهروردی شمالی ، خیابان توپچی ، پلاک ۳، طبقه زیر همکف

شماره تماس : ۸۸۴۶۸۰۱۸-۰۲۱