هواپیمایی پویا

هواپیمایی پویا

شرکت هواپیمایی پویا یکی از جوانترین ایرلاین‌های ایرانی است که در سال 2008 تاسیس شد. قطب اصلی این شرکت هواپیمایی، در فرودگاه مهرآباد تهران است. این ایرلاین که در ابتدا با نام پارس ایر کارگو شناخته می‌شد،‌ در زمینه حمل ونقل بار به صورت بین‌المللی فعال بود و وظیفه حمل بار به 5 قاره جهان را داشت. پس از آن، نام خود را به یاس ایر تغییر داد و سرانجام در سال 2012 نام پویا ایر را برای خود برگزید.

هدف اصلی پویا ایر حمل بارهای سنگین در مسافت‌های طولانی است، به طوریکه حمل انواع بار از جمله محموله‌های بزرگ،‌ حیوانات زنده،‌ و انواع کالاها را به 5 قاره دنیا بر عهده دارد. اما در کنار حمل بار، این شرکت هواپیمایی تعدادی از هواپیماهای خود را تغییر داده تا قابلیت جابجایی مسافر نیز داشته باشند. هواپیماهای ایر پویا با داشتن محیطی عالی و صندلی‌های راحت و تاشو و بسته‌های خدماتی مخصوص، قابلیت جابجایی 52 مسافر را دارند. از دیگر خدمات این شرکت هواپیمایی، می‌توان به ایرتاکسی اشاره کرد. این قابلیت از تابستان سال 1396 به خدمات پویا ایر اضافه شد. هواپیماهای این بخش قابلیت جابجایی 17 مسافر را دارند و برای سفرهای خانوادگی بسیار مناسب هستند.

 

هواپیمایی پویا چطوره

اگر بخواهیم تا فعالیت های این شرکت را در بخش های اصلی کارش مورد توجه قرار دهیم باید بگوییم که این کارگو یکی از حرفه ای ترین ایرلاین ها می باشد که توانسته در مسیرهای بسیار طولانی با بارهای بسیار سنگین و با شرایط خاص و ویژه آن ها را جا به جا کند.

لازم به ذکر است که برای شرکت هواپیمایی پویا این قابلیت را دارد که می تواند حیوانات زنده را با امکانات و شرایط خاص جا به جا کند. یکی از دیگر زمینه های فعالیت این شرکت هواپیمایی ایرلاین، در زمینه ی عرضه ی جت تجاری است. با بیزینس می توان انسان و یا افراد به صورت ویژه جا به جا کرد. همانطور که در مطالب بالا اشاره کرده بودیم که فعالیت ایرلاین پویا در زمینه ی کارگو بسیار قوی تر از دیگر بخش هایش می باشد.ولی از آن جایی که این شرکت در بخش های گوناگون، خدماتی را عرضه می کند پس هواپیما های متفاوتی را هم در ناوگان پروازی خود نیز ارائه می دهد.

تجهیزات و امکاناتی که در پروازهای تجاری شرکت هواپیمایی پویا برای شما در عرضه می شود، امکاناتی از جمله: صوتی و تصویری، ۲ عدد صندلی بزرگ ، رستوران و غذای آماد، خدمات جا به جایی ویژه و … است. این پرواز در کل برای مسافران CIP و VIP می‌باشد.

اگر با دقت به لگوی‌ طراحی شده شرکت هواپیمایی پویا توجه کنید یک پرنده بر فراز آسمان خواهید دید که در دنباله بال های او از سه رنگ سبز و سفید و قرمز استفاده شده که بیانگر پرچم کشور عزیزمان می باشد.

 

خرید بلیط هواپیمایی پویا

فلایت گیت بلیط تمامی پروازهای شرکت هواپیمایی پویا را به صورت آنلاین ارائه می کند. در بخش خرید بلیط هواپیما با جستجوی مقصد پروازی خود و مشاهده لیست پروازها از قسمت فیلتر شرکت های هواپیمایی با انتخاب شرکت پویا فقط لیست پروازهای این شرکت با مشاهده و رزرو کنید.

 

بار مجاز هواپیمایی پویا

مقدار بار مجاز قابل حمل به داخل کابین در پروازهای پویا ایر در کلاس‌های اکونومی 5 کیلوگرم است.

بار مجاز برای مسافران پویا ایر در پروازهای داخلی 20 کیلوگرم است.

در صورتی که مقدار بار شما از حد مجاز بیشتر شود باید هزینه اضافه بار را بپردازید. همچنین شما می توانید برای حمل بار از خدمات فریت بار و کارگو پویا ایر استفاده کنید. برای پیگیری بار نیز می توانید به وب سایت خدمات بار مراجعه کنید.

حمل بار تخصص پویا ایر است. این شرکت هواپیمایی قادر به حمل حیوانات زنده و سنگین تحت شرایط ویژه است.

 

ناوگان هواپیمایی پویا

در کنار حمل بار، پویا ایر به منظور قابلیت جابجایی مسافر تعدادی از هواپیماهای خود را تغییر داده است. هواپیماهای مخصوص مسافربری ایر پویا با داشتن محیطی عالی و صندلی‌های راحت و تاشو و بسته‌های خدماتی مخصوص، قابلیت جابجایی ۵۲ مسافر را دارند. در حال حاضر تعداد ۷ فروند هواپیما در ناوگان هوایی پویا ایر در شرایط پرواز هستند. هواپیماهای پویا ایرلاین قابلیت حمل و نقل ۵۲ مسافر را در فاصله ۲۷۵۰ کیلومتری دارند و در فاصله ۹۵۰ کیلومتری می‌توانند ۱۰ تُن بار حمل کنند. هواپیماهای مسافربری شرکت هواپیمایی پویا دارای کابین‌های بسیار تمیز و صندلی‌های تاشو هستند. خدمه پروازی مجرب و خوش برخورد در پروازهای هواپیمایی پویا همراه شما می‌باشند و سفری امن را برای مسافران فراهم می‌کنند.

 

مقاصد پرواز داخلی هواپیمایی پویا

هواپیمایی پویا ایر به شهرهای برخی شهرهای ایران پرواز دارد. برنامه پرواز داخلی هواپیمایی پویا ایر را در زیر مشاهده می کنید:

تهران بندرعباس – تهران گرگان – تهران شیراز – تهران مشهد – تهران یزد

 

مقاصد پرواز خارجی هواپیمایی پویا

پرواز به مقاصد خارجی هواپیمایی پویا ایر در حال حاضر فعال نیست.

 

انواع کلاس های پروازی هواپیمایی پویا 

هواپیمایی پویا ایر سه کلاس پروازی اکونومی ( اقتصادی) و کلاس (بیزینس) و فرست کلاس را ارائه می دهد.

کلاس اکونومی هواپیمایی پویا 

کابین کلاس اکونومی فضای راحتی دارد.خدمات معمول پذیرایی انجام می شود و قیمت بلیط مهمترین نکته این  کلاس پرواز است.

کلاس بیزینس هواپیمایی پویا 

کلاس بیزینس جت پویا ایر با خدمات اختصاصی همراه است.تعداد کم صندلیها و ابعاد مناسب آن، پروازی راحت را برای مسافران به همراه دارد. فضای کابین دو صندلی بیزنس کلاس با امکانات اینترنت، پذیرایی و استراحت کیفیت بالایی دارد.

فرست کلاس هواپیمایی پویا

بهترین گزینه برای پروازهای طولانی با طراحی مدرن و راحت و کابین اختصاصی، اینترنت و صفحه نمایشگر بهترین کلاس پرواز را به مسافران عرضه می کند.

 

حمل حیوان در هواپیما پویا

بر اساس مقررات سازمان هواپیمایی کشور، ورود هرگونه حیوان زنده به داخل کابین هواپیما پویا ایر ممنوع است.حمل حیوان زنده باید از طریق انبار بار هواپیما و براساس مقررات یاتا صورت گیرد و علاوه بر آن، قوانین دولت کشورهای مقصد و ترانزیت باید مد نظر قرار گرفته شود. همچنین حمل حیوانات زنده مستلزم پرداخت هزینه است.

 

دفتر مرکزی هواپیمایی پویا

آدرس: تهران، فرودگاه مهرآباد، بین ترمینال 4 و 6

شماره تماس: 02166021616