هواپیمایی پارس

هواپیمایی پارس

هواپیمایی پارس یا «پارس ایر» یکی از ایرلاین‌‌های تازه‌ تاسیس ایران است. این شرکت هواپیمایی در سال 1394 با عنوان «پارس اقیانوس کیش» در قالب شرکت سهامی‌خاص ثبت شده است و هدف آن راه‌اندازی اولین خط هوایی تمام منطقه‌ای ایران، برقراری پرواز از مبادی جدید داخل کشور به مقاصد بین المللی، خدمات‌رسانی به مناطق کمتر توسعه یافته و ایجاد ارتباط بین فرودگاه‌های منطقه‌ای کشور با فرودگاه‌های اصلی می‌باشد.

 

مالک هواپیمایی پارس ایر

قبل از انقلاب شرکت هواپیمایی پارس ایر با شرکت «سهامی‌ هواپیمائی ایران» ادغام شده و «شرکت هواپیمایی متحد ایران» را تشکیل دادند؛ این شرکت کوتاه عمرترین شرکت هواپیمایی ایران محسوب می‌شود؛ اما از سال 1394، پارس ایر با جذب سرمایه از بخش خصوصی و افزایش سرمایه، بار دیگر فعالیت مستقل خود را از سر گرفت و در نهایت با رعایت الزامات مربوطه و اخذ مجوز AOC از سازمان هواپیمایی کشوری پروازهای عملیاتی خود را از فروردین سال 1400 آغاز نمود.

هم اکنون این شرکت دارای سه دفتر در شهرهای تهران، شیراز و کیش می‌باشد و دفتر کیش، دفتر مرکزی پارس ایر است و قطب اصلی این هواپیمایی نیز فرودگاه بین المللی کیش می‌باشد. شرکت هواپیمایی پارس ایر برای اجرایی کردن فاز اول طرح خود، 3 فروند هواپیمای جت بمباردیه CRJ200 ساخت کشور کانادا را به کار گرفت و بدین ترتیب خود را به عنوان تنها اپراتور این تایپ هواپیما در ایران مطرح کرد.

 

هواپیمایی پارس ایر چطوره

شرکت هواپیمایی پارس ایر برای رسیدن به اهداف مشخص شده، تلاش کرده در کنار متخصصین داخلی و خارجی از نیروهای جوان، کوشا و با استعداد کشورمان نیز استفاده کند و از این طریق بهترین خدمات را به مسافران خود ارائه نماید. بدون شک تجربه سفر با هواپیمایی پارس ایر برای هر مسافری لذت‌بخش خواهد بود زیرا کادر پرواز عالی و نیروهای متخصص فنی و عملیاتی کاملاً حرفه‌ای این شرکت تلاش می‌کنند تا مسافران را با پروازی راحت و ایمن به مقصد برسانند.

 

خرید بلیط هواپیمایی پارس

فلایت گیت بلیط تمامی پروازهای شرکت هواپیمایی پارس را به صورت آنلاین ارائه می کند. در بخش خرید بلیط هواپیما با جستجوی مقصد پروازی خود و مشاهده لیست پروازها از قسمت فیلتر شرکت های هواپیمایی با انتخاب شرکت پارس فقط لیست پروازهای این شرکت با مشاهده و رزرو کنید.

 

مقاصد پرواز داخلی هواپیمایی پارس

هواپیمایی پارس به برخی شهرهای پرواز داخلی دارد. برنامه های پرواز داخلی هواپیمایی پارس شامل این مقاصد است: تهران، مشهد، یاسوج، شیراز و رشت

 

مقاصد پرواز خارجی هواپیمایی پارس

هواپیمایی پارس به برخی کشورهای پرواز دارد. برای پاسخ به این سوال که هواپیمایی پارس به کدام کشورها پرواز دارد می توانید برنامه و مسیر پرواز های خارجی هواپیمایی پارس را ببینید شامل مقاصد : عمان، دبی، نجف و استانبول

 

ناوگان پروازی هواپیمایی پارس

هواپیمایی پارس ایر برای پروازهای خود از 15 فروند هواپیمای گوناگون که همگی آن‌ها در مالکیت این شرکت هستند، استفاده می‌کند؛ این هواپیماها شامل هواپیماهای ایرباس، ایرباس 320، فوکر و امبرائر بوده و با شماره ریجستر EP-PAA, EP-PAB و EP-PAC در ایران ثبت شده‌اند. نکته حائز اهمیت درباره هواپیماهای پارس ایر، جوان بودن این ناوگان عملیاتی است زیرا ساخت تمامی ‌وسائط پرنده این شرکت مربوط به سال 2000 میلادی به بعد هستند.

 

شرایط باطل کردن بلیت پرواز هواپیمایی پارس

55درصد قیمت پایه بلیت های یکطرفه مشمول جریمه خواهد شد اگر مسافری 24 ساعت یا بیشتر، قبل از پرواز، اقدام به باطل کردن یا تعویض تاریخ بلیت خود کند.

65درصد قیمت پایه بلیت های یکطرفه مشمول جریمه خواهد شد اگر مسافری از 24 ساعت قبل از پرواز تا 3 ساعت مانده به پرواز، اقدام به باطل کردن یا تعویض تاریخ بلیت خود کند.

75درصد قیمت پایه بلیت های یکطرفه مشمول جریمه و به اصطلاح No show خواهد شد اگر مسافری از 3 ساعت مانده به پرواز، سفر خود را لغو کند.

 

شرایط هواپیمایی پارس برای حمل موجود زنده

با این خدمات، مسافران قادر خواهند بود با رعایت نکات زیر حیوانات خانگی خود را در پرواز همراه داشته باشند.

– حیوان می بایست اهلی و خانگی (سگ، گربه، خرگوش، همستر، پرنده و …) باشد.

– همراه داشتن مدارک پزشکی و شناسنامه ای حیوان الزامی است.

– ابعاد قفس نباید بیش تر از 40*40*60 باشد.

– سن حیوان نباید کم تر از 4 هفته باشد.

 

شرایط هواپیمایی پارس برای مسافر توانخواه

منظور از مسافر توانخواه، مسافری است که به علت شرایط فیزیکی یا روحی خاص، به مراقبت های ویژه نیازمند است. استفاده این مسافران از پروازهای پارس ایر با شرایط زیر ممکن خواهد بود:

– مسافرانی که دوران نقاهت پس از جراحی را می گذارنند، در صورتی که به دستگاه های پزشکی احتیاج نداشته باشند.

– خانم های باردار تنها تا انتهای هفته 32 بارداری با مدرک پزشکی ممهور به پزشک متخصص زنان و زایمان

– نوزادان از ده روزگی به بعد در صورت عدم نیاز به خدمات خاص پزشکی

– درخواست ویلچیر مسافر، می بایست هنگام رزرو بلیط ثبت گردد.

 

شرایط هواپیمایی پارس برای کودک بدون همراه

کودکان بین 5 تا 12 سال با مدنظر قراردادن ملاحظات می تواند بدون همراهی از پروازهای هواپیمایی پارس ایر استفاده کند، بطوری که:

– هزینه بلیط معادل هزینه بزرگسال محاسبه می شود.

– مهماندار پرواز مسئولیت کودک را در تمام طول پرواز بر عهده خواهد داشت.

– فرم مربوط به کودک بدون همراه می بایست از طرف ولی، قیم و یا شخصی که از طرف ولی یا قیم وکالتنامه معتبر دارد، به پرسنل فرودگاه تحویل داده شود.

 

بار مجاز در سفر با هواپیمایی پارس

شرایط پذیرش چمدان و وسایل مجاز مسافر پس از انجام تشریفات امنیتی و ایمنی به شرح ذیل است:

حداکثر بار مجاز هر مسافر بزرگسال در پروازهای داخلی هواپیمایی پارس ایر 20 کیلوگرم و در پروازهای خارجی 25 کیلوگرم است. همچنین به‌ازای هر مسافر نوزاد (زیر 2 سال) 10کیلوگرم است. لیست اشیا مجاز همراه مسافر که می‌‏تواند آن‌ها را به داخل هواپیما پارس ایر حمل کند، داخل سایت پارس ایر درج شده است؛

توجه داشته باشید کیف دستی مجاز همراه در داخل کابین هواپیما بایستی تا 7 کیلوگرم و در ابعاد متعارف کیف دستی یا کوله پشتی باشند.

به منظور رعایت اصول ایمنی و امنیتی، ورود کالاهای خطرناک و کالاهای ارزشمند به داخل هواپیما ممنوع است.

چنانچه وزن بار مسافر بیش از حد مجاز تعیین‌شده در بلیت باشد، مسافر بایستی هزینه حمل هر کیلوگرم اضافه بار خود را پرداخت کند.

 

اطلاعات تماس هواپیمایی پارس

آدرس: جزیره کیش، بلوار ایران، ساختمان اداری بندرگاه، پلاک B28، طبقه دوم، واحد 8.

تلفن تماس: 09021285459