هواپیمایی وارش

هواپیمایی وارش

هواپیمایی وارش جوان‌ترین شرکت هواپیمایی ایرانی است که در سال 1396 در استان مازندران کلنگ آن زده شد. وارش ایر در خردادماه سال ۱۳۹۷ با مرکزیت فرودگاه دشت‌ناز ساری رونمایی شد. وارش کلمه‌ای طبری است که به معنای باران می‌باشد. این شرکت جزو شرکت‌های با مالکیت خاص است که به بخش خصوصی تعلق دارد. مدیرعامل ایرلاین وارش هم کاپیتان فرهنگ رمضانپور نام دارد. وارش با شعار “با شکوه نام ایران در طلوع آرامش بر فراز آسمان‌ها می‌درخشد” کار خود را آغاز کرد و هم اکنون نیز در راستای این شعار روز به روز سعی به گسترش کار خود دارد.

پس از گذشت چند ماه از افتتاح وارش، این ایرلاین نخستین پرواز خود در مهرماه سال ۱۳۹۷ با پرواز یک فروند هواپیمای بوئینگ 737 از فرودگاه مهرآباد تهران به سمت فرودگاه دشت‌ناز ساری با موفقیت به پایان رسانید. این شرکت که به چهار شهر بوشهر، تهران، مشهد، ساری و کیش پرواز داشت اولین پرواز خارجی خود را در روز ۱۶ خرداد۹۸ با ۹۰ مسافر انجام داد. این پرواز از مبدا مشهد به سمت شهر دوشنبه در کشور تاجیکستان صورت گرفت.

شرکت هواپیمایی وارش چک این آنلاین برای مسافران ندارد و مسافران باید در فرودگاه پذیرش شوند. برای چک این در فرودگاه، هواپیمایی وارش توصیه می کند مسافران در پروازهای بین المللی سه ساعت قبل از حرکت و در پروازهای داخلی 90 دقیقه قبل از پرواز، وارد فرودگاه شوند. در پروازهای داخلی 20 دقیقه و در پروازهای خارجی 60 دقیقه قبل از زمان پرواز، باجه های پذیرش مسافر بسته می شوند برای پیگیری بلیط می توانید به وب سایت تریپ یا هواپیمایی وارش مراجعه کنید.گفتنی است که پرواز هواپیمایی وارش در فرودگاه مهرآباد از ترمینال شماره 1 و 2 انجام می شود.

 

خرید بلیط هواپیمایی وارش

فلایت گیت بلیط تمامی پروازهای شرکت هواپیمایی وارش را به صورت آنلاین ارائه می کند. در بخش خرید بلیط هواپیما با جستجوی مقصد پروازی خود و مشاهده لیست پروازها از قسمت فیلتر شرکت های هواپیمایی با انتخاب شرکت وارش فقط لیست پروازهای این شرکت با مشاهده و رزرو کنید.

 

کلاس‌های پرواز هواپیمایی وارش

وارش دو کلاس پرواز اکونومی (اقتصادی) و بیزینسی (تجاری) را تحت پوشش خود دارد که بیشترین پروازهای این ایرلاین اکونومی هستند. در حال حاضر هواپیمایی وارش قادر به ارائه خدمات فرست‌کلاس به مسافران داخلی و خارجی خود نیست.

 

ناوگان هواپیمایی وارش

هواپیمایی وارش ایرلاین در ابتدا با سه هواپیما کار خود را شروع کرد حالا یعنی در نیمه‌ی تول سال 1398 دارای ۵ فروند هواپیمای بوئینگ ۷۳۷ کلاسیک می‌باشد. پروازهای وارش ایرلاین تماما اقتصادی و به اصطلاح اکونومی هستند. در اینجا قصد داریم به معرفی این نوع هواپیما برای شما عزیزان می‌پردازیم تا اطلاعات مختصر و مفیدی را در مورد این هواپیما خدمت شما عزیزان قرار بدهیم: بوئینگ ۷۳۷ هواپیمایی وارشبوئینگ ۷۳۷ که به بچه بوئینگ مشهور شده، یک هواپیمای مسافربری باریک‌پیکر و تک‌راهرو توسط شرکت بوئینگ کشور آمریکا ساخته شده است.

طراحی این هواپیما از از دهه 70 میلادی شروع شد و به پرواز درآمد. یک سال بعد با به کارگیری در ناوگان لوفتانزا ، کاربرد تجاری آن آغاز شد. مدل ابتدایی ظرف مدت کوتاهی با مدلی طویل تر جایگزین شد. بوئینگ ۷۳۷ هواپیمایی کارا و محبوب است. تاکنون بیش از هفت هزار مورد سفارش ساخت آن به بوئینگ داده و بیش از پنج هزار فروند از آن ساخته شده است. بوئینگ ۷۳۷ دو موتور توربوفن در زیر بال‌هایش دارد.

طول و ارتفاع این هواپیما به ترتیب ۳۰٫۵ و 11.3 می‌باشد ظرفیت حمل حدود 130 مسافر را دارد. بوئینگ 737 حداکثر می‌تواند 890 کیلوکتر بر ساعت پرواز کند و محدوده‌ی پرواز آن 4700 متری زمین می‌باشد. در حال حاضر هواپیمای بوئینگ ۷۳۷ در بیش از ۵۰۰ خط هوایی فعالیت می‌کند. تا پایان سال ۲۰۱۷ برای بوئینگ ۷۳۷ (در تمامی مدل‌ها) بیش از ۱۴۲۰۰ فروند سفارش قطعی ثبت شده‌ که ۹۸۰۲ فروند از آن توسط ۲۸۵ ایرلاین دریافت شده‌است. 

در هر زمان به‌طور میانگین ۱۲۵۰ تا از آن در آسمان در حال پرواز است. در سال ۲۰۰۶ به‌طور متوسط در هر ۵ ثانیه یک ۷۳۷ در جایی فرود می‌آمد. از سال ۱۹۶۸ (زمان شروع فعالیت تاکنون) ۷۳۷ بیش از ۱۲ میلیارد مسافر را جابه‌جا کرده و بیش از ۷۴ میلیارد مایل (۱۲۰ میلیارد کیلومتر) پرواز کرده‌، و بیش از ۲۹۶ میلیون ساعت در هوا بوده‌است. چرخ بیش از ۲۵ درصد از ناوگان تجاری هوایی جهان توسط این هواپیما می‌گردد. 

البته بوئینگ 737 دارای انواع و مدل‌های متعددی است که شرکت هواپیمایی وارش دو مدل از آن را دارد. مدل ۷۳۷–۳۰۰ سری کلاسیک که یک مدل استاندارد با بدنه بزرگتر است و مدل 737–۵۰۰ سری کلاسیک مدلی دارای بدنه کوتاه‌تر می‌باشد.

 

مقاصد پروازی داخلی هواپیمایی وارش

هواپیمایی وارش اکنون بیش از 20 مقصد در داخل کشور را از مبدا های مختلفی را پوشش می دهد. شما می توانید بلیط هواپیما قشم، تهران، شیراز، مشهد، کیش، ساری، اصفهان، اهواز، رشت، بندرعباس، گرگان، رامسر را از این ایرلاین تهیه کنید.

 

مقاصد پروازی خارجی هواپیمایی وارش

ایرلاین وارش با کد ایتا VR، نیز علاوه بر مقاصد داخلی، 2 تا از مقاصد خارجی را نیز پوشش می دهد که از مبدا تهران و مشهد به سمت تاجیکستان و قرقیزستان پرواز دارند.

 

بار مجاز هواپیمایی وارش

مقدار بار مجاز قابل حمل به داخل کابین در پروازهای وارش در کلاس‌های اکونومی 5 کیلوگرم است.

بار مجاز برای مسافران هواپیمایی وارش در پروازهای داخلی 20 کیلوگرم است.

بار مجاز برای مسافران هواپیمایی وارش در پروازهای خارجی کلاس اکونومی 20 کیلوگرم است.

در صورتی که مقدار بار شما از حد مجاز بیشتر شود باید هزینه اضافه بار را بپردازید. همچنین شما می توانید برای حمل بار از خدمات فریت بار و کارگو هواپیمایی وارش استفاده کنید. برای پیگیری بار نیز می توانید به وب سایت خدمات بار مراجعه کنید.

در هواپیمایی وارش حمل حیوان ها به داخل کابین مجاز نیست و باید حیوان خانگی خود را در قفس به مسئولین خدمات بار تحویل دهید. همچنین باید به مقصد توجه داشته باشید زیرا بعضی کشورها حیوانات را فقط از طریق کارگو می پذیرند.

 

قوانین استرداد بلیط هواپیمایی وارش

طبق قوانین تعریف‌شده توسط ایرلاین وارش، برای استرداد بلیط اگر تا 12 ظهر 3 روز قبل از پرواز نسبت به استرداد اقدام کنید، 10درصد از مبلغ بلیط به عنوان جریمه کسر خواهد شد. از ساعت 12 ظهر 3 روز قبل از پرواز تا 2 ساعت مانده به پرواز، 30درصد جریمه و تا زمان پرواز و مواجه‌شدن با وضعیت no show مبلغ 50درصد از هزینه بلیط به‌عنوان جریمه استرداد کسر شود.

 

اطلاعات تماس هواپیمایی وارش

آدرس:  تهران، اکباتان، خیابان نفیسی، خیابان کیوان، پلاک 4

تلفن دفتر مرکزی : 02149743

کد پستی : 1393783173