هواپیمایی سپهران

هواپیمایی سپهران

شرکت هواپیمایی سپهران شرکت هواپیمایی سپهران یکی از شرکت‌های هواپیمایی تازه تاسیس داخلی است، در سال 1395 تاسیس شد و در بهمن همان سال شروع به فعالیت نمود. تقریبا در اوایل سال 1390، شرکت هواپیمایی سپهران به عنوان یک شرکت سهامی خاص ثبت شد، سپس بعد از 5 سال، یعنی در سال 1395 موفق شد گواهینامه صلاحیت پرواز را از سازمان هواپیمایی کشوری برای حمل و نقل پستی، باربری و مسافربری دریافت کند.

شرکت هواپیمایی سپهران (سهامی خاص) در سال ۱۳۹۰ با اساس‌نامه‌ای مشتمل بر ۷۱ ماده و ۹ تبصره پس از تصویب مجمع عمومی به ثبت رسید و از تاریخ بیستم تیرماه ۱۳۹۵ مجوز پرواز خود را بر اساس استاندارهای مدون سازمان هواپیمایی کشوری جمهوری اسلامی ایران و سازمان بین‌المللی هواپیمایی کشوری ایکائو دریافت کرد.

هواپیمایی سپهران تنها ایرلاین بومی استان فارس است. رنگ سازمانی این شرکت هواپیمایی نارنجی است و لوگوی آن با الهام از پرنده اساطیری «ققنوس» طراحی شده است.

عملکرد سپهران طی چند ساله گذشته، نسبتاً مطلوب گزارش شده است. چهار فروند هواپیمای فعال ناوگان این شرکت هواپیمایی، بویینگ 737 هستند. این هواپیماها جزء بهترین‌ها محسوب می‌شوند و در شرایط مطلوبی نیز قرار دارند. هواپیمای دیگر، هواپیمای ملخی دورنیر است. این هواپیمای در کشور آلمان تولید می‌شد. در حال حاضر دورنیر از خط تولید خارج شده است و عمر آن به حدود 20 سال می‌رسد. با این وجود هنوز عملکرد مطلوبی دارد. البته باید بدانید که سپهران از این هواپیما برای مقاصد کوتاه استفاده می‌کند.

 

هواپیمایی سپهران چطوره؟

بر اساس نظرات مشتریان، این شرکت خدمات مطلوبی را ارائه می‌دهد. به علاوه اینکه خوشبختانه طی چند سال اخیر، هیچ سانحه‌ای در این شرکت هواپیمایی رخ نداده است. به همین خاطر می‌توان عملکرد شرکت سپهران را مطلوب دانست. در ضمن بنا بر ادعای این شرکت، تمام خدمه اعم از خلبان‌ها تا مهمان‌دارها، در دوره‌های مخصوص آموزشی شرکت می‌کنند.

 

قوانین بار همراه مسافر هواپیما سپهران

در سفرهای هوایی میزان بار مجاز همراه مسافر که به ازای آن هزینه اضافه دریافت نمی شود در دو قالب بار در قسمت کابین که بالای سر صندلی مسافران قرار دارد و قسمت بار هواپیما قابل حمل است. مقدار بارهای داخل کابین و قسمت بار هواپیما با توجه به شرکت هواپیمایی، مسیر و نوع کابین (بیزنس یا اکونومی) متغیر است و لازم است قبل از خرید بلیط حتما این قوانین را مطالعه کنید. البته این موضوع را نیز مد نظر داشته باشید که اغلب ایرلاینها بارهای بیشاز حد مجاز را نیز به واسطه دریافت هزینه آن تقبل می کنند اما در صورتیکه سفر خارجی داشته باشید هزینه آنها بعضا آنقدر زیاد است که ممکن است شمار را از به همراه بردن برخی وسایل منصرف کند. بیشتر ایرلاین‌ها دارای 2 نوع کلاس پروازی اکونومی و بیزینس هستند، اما از آن‌جا که هواپیمایی سپهران خیلی جوان است هنوز کلاس‌های مختلف پرواز ایجاد نکرده است، در نتیجه قوانین حمل بار آن در هر پروازی یکسان و به صورت زیر است:در یک پرواز توسط هواپیمایی سپهران میزان بار مجاز 20 کیلوگرم و میزان بار مجاز داخل کابین 7 کیلوگرم می‌باشد.

 

ناوگان سپهران

در حال حاضر این شرکت هواپیمایی، دارای شش فروند هواپیما در ناوگان هواپیمایی کشور است.

هواپیماهای شرکت هواپیمایی سپهران عبارتند از:

2 عدد هواپیمای بوئینگ 737-300 با ظرفیت 150 مسافر

3 عدد هواپیمای بوئینگ 737-500 با ظرفیت 130 مسافر

1 عدد هواپیمای دورنیه 328-300 با ظرفیت 33 مسافر

 

کلاس بندی پروازهای هواپیمایی سپهران

به طور کلی هواپیماهای بوئینگ به که به نسبت هواپیماهای ایرباس فضای محدودتری دارند، تنها یک مدل کلاس پرواز دارند. پروازهای ایرلاین سپهران نیز که دارای هواپیمای بوئینگ می‌باشد نیز تنها پرواز اکونومی است. پروازهای اکونومی از سری کلاس پروازهای عادی یا معمولی هستند که اکثر مسافران از آن استفاده می‌کنند. اما شرکت سپهران با توجه به امکانات محدود خود به رفاه بیشتر مسافران توجه ویژه‌ای داشته است.

بر همین اساس علاوه بر صندلی‌های عادی پرواز نوعی دیگر صندلی که به آن کامفورت نام دارد را به صندلی‌های خود اضاغه کرده است. این صندلی‌ها بزرگ‌تر و راحت‌تر هستند و فضای کلی مسافر بیشتر است.

 

مسیرهای پرواز ایرلاین سپهران

با توجه به این که تنها 6 سال از آغاز فعالیت شرکت سپهران می‌گذرد، این شرکت نوپا در حال حاضر تنها پروازهای داخلی را حمایت می‌کند. اما دور از انتظار نیست که شرکت موفق و محبوب سپهران در سال‌های نه چندان دور در مسیر پروازهای خارجی نیز پا بگذارد. این مجموعه هوایی 13 مسیر استانی را در این سال‌ها ساپورت می‌کند.

مسیر پروازهای شرکت هواپیمایی سپهران شامل تهران بزرگ، مشهد، شیراز، اصفهان، ماهشهر، اردبیل، کرمانشاه، آبادان، گرگان، رشت، کرمانشاه، زاهدان، بندرعباس، چاهبهار، اهواز، کیش و عسلویه می‌شود.

 

خرید بلیط اینترنتی هواپیمایی سپهران

فلایت گیت بلیط تمامی پروازهای شرکت هواپیمایی سپهران را به صورت آنلاین ارائه می کند. در بخش خرید بلیط هواپیما با جستجوی مقصد پروازی خود و مشاهده لیست پروازها از قسمت فیلتر شرکت های هواپیمایی با انتخاب شرکت سپهران فقط لیست پروازهای این شرکت با مشاهده و رزرو کنید.

 

قوانین و مقررات سپهران ایرلاین

این شرکت هواپیمایی با پیروی از قوانین بین‌المللی، قوانین مخصوصی دارد که قبل از خرید بلیط حتما باید به آن‌ها توجه کرد.

یکی از این موارد به افرادی با بیماری‌های خاص مربوط می‌شود و قبل از سفر حتما باید با پزشک فرودگاه در مورد بیمار هماهنگی‌های لازم به علم آید. بانوان باردار، حتما باید نامه‌ای معتبر با ذکر تخمینی زمان وضع حمل را همراه خود داشته باشند؛ اگر در مورد مجاز بودن استفاده از هواپیما برای فرد باردار مطمئن نیستید، بهتر است قبل از خرید بلیط پرواز داخلی، در این زمینه اطلاعات کافی کسب کنید.

از آنجایی که کانتر پرواز‌های داخلی، ۳۰ دقیقه قبل از پرواز بسته می‌شود، لازم است مسافران حداقل یک ساعت و نیم پیش از پرواز در فرودگاه حضور داشته و برای دریافت کارت پرواز، اقدام کنند. برای پرواز‌های خارجی هم توصیه می‌شود حداقل ۲ ساعت و نیم زودتر در فرودگاه باشید چرا که طی شدن مراحل تشریفات، کمی زمان‌بر خواهد بود. اگر به تاکسی و اتوبوس دسترسی ندارید و می‌خواهید به‌موقع به فرودگاه برسید، می‌توانید از سرویس درخواست خودروی اسنپ استفاده کنید.

پیش از خرید بلیط هواپیما باید در مورد قوانین مربوط به بار هم اطلاعات کاملی کسب کنید. برای داخل کابین، همراه داشتن وسایلی مانند فندک و کبریت، اشیای فلزی، وسایل تیز مانند قیچی و چاقو یا ناخن‌گیر و مواردی از این دست، کاملا ممنوع است؛ مسافران می‌توانند علاوه بر گوشی موبایل، فقط وسایلی مثل پالتو، لپ‌تاپ، کیف دستی، کتاب، دوربین کوچک و … را با خود به کابین هواپیما ببرند. طبق قوانین فرودگاهی، در بار اصلی شما هم نباید چیز‌هایی مثل پول نقد و جواهرات، وسایل شکستنی، مواد اشتعال‌زا و مواد سمی وجود داشته باشد.

 

دفتر هواپیمایی سپهران

آدرس: تهران, اکباتان, بلوار نفیسی, نبش کوچه شهید خادم, پلاک71, هواپیمایی سپهران

تلفن پشتیبانی: 4011 855 513 98+ – 4010 855 513 98+

فکس: 44641797 21 98+

کدپستی: ۱۳۸۹۸۱۹۹۷۹

پشتیبانی 24 ساعته : 1640 550 915 98+ – 1650 550 915 98+

پست الکترونیک :  info@flysepehran.com

 

سایت هواپیمایی سپهران

https://flysepehran.ir