هواپیمایی زاگرس

هواپیمایی زاگرس

هواپیمایی زاگرس درسال 1384 در منطقه آزاد اروند به ثبت رسید و کار خود را با وارد کردن 2 فروند هواپیمای توپولوف آغاز کرد، سپس در سال 1386 با اضافه کردن 2 مدل هواپیمای بویینگ MD ناوگان هوایی خود را توسعه داد. در سال 1387 بود که این ایرلاین با پرواز در مسیر تهران_دمشق اولین پرواز بین‌المللی خود را آغاز نمود.

در حال حاضر این شرکت هوایی، ناوگانی شامل 20 فروند هواپیما دارد، که متشکل است از 7 فروند ایرباس ای320، ۱ فروند ایرباس ای۳۱۹، ۲فروند ایرباس ای۳۲۱، ۳ فروند مک‌دانل داگلاس ام‌دی۸۳ و ۶ فروند مک‌دانل داگلاس ام‌دی-۸۲. در تاریخ 1 تیر ماه 1396 این شرکت هواپیمایی قراردادی مبنی بر خرید 28 فروند هواپیمای جدید با ایرباس منعقد نمود. اولین پرواز بین المللی شرکت هواپیمایی زاگرس در سال 1387 و در مسیر تهران – دمشق صورت گرفت.

هواپیمایی زاگرس به تدریج جایگاه خود را میان سایر ایرلاین های داخلی تثبیت کرد و با افزودن هواپیماهای جدید به ناوگان خود، توانست سهم به سزایی در حمل و نقل هوایی کشور داشته باشد. شرکت هواپیمایی زاگرس در یک سال اخیر توانست با رشد 30 درصدی در مسیرهای داخلی و خارجی و همچنین رشد 70 درصدی مسافران، بیش از 4 میلیون مسافر را جابجا کند. این ایرلاین از لحاظ سورت پروازی در سال 96، توانست جایگاه چهارم را در میان ایرلاین های ایرانی به خود اختصاص دهد.

 

خرید بلیط هواپیمایی زاگرس

فلایت گیت بلیط تمامی پروازهای شرکت هواپیمایی زاگرس را به صورت آنلاین ارائه می کند. در بخش خرید بلیط هواپیما با جستجوی مقصد پروازی خود و مشاهده لیست پروازها از قسمت فیلتر شرکت های هواپیمایی با انتخاب شرکت زاگرس فقط لیست پروازهای این شرکت با مشاهده و رزرو کنید.

 

ناوگان هواپیمایی زاگرس

این ناوگان در حال حاضر شامل 19 فروند هواپیمای مسافربری است که در اغلب مسیر های پروازی داخلی و بین المللی فعالیت می کنند. هواپیماهای این شرکت در مجموع شامل 3400 صندلی می باشند و سالانه قادر به جابجایی بیش از 4 میلیون نفر مسافر هستند.
2 فروند هواپیمای ایرباس 321 – 7 فروند هواپیمای ایرباس 320 – 1 فروند هواپیمای ایرباس 319 – 8 فروند هواپیمای ام دی

 

کلاس‌های پرواز هواپیمایی زاگرس

زاگرس دو کلاس پرواز اکونومی (اقتصادی) و بیزینسی (تجاری) را تحت پوشش خود دارد که بیشترین پروازهای این ایرلاین اکونومی هستند. در حال حاضر هواپیمایی زاگرس قادر به ارائه خدمات فرست‌کلاس به مسافران داخلی و خارجی خود نیست.

 

بار مجاز در سفر با هواپیمایی زاگرس

میزان بار مجاز و رایگان همراه مسافر در سفرهای داخلی با زاگرس، به‌ازای بلیط اکونومی 20 کیلوگرم و برای بلیط بیزینسی 25 کیلوگرم است. همچنین به‌ازای هر مسافر بدون صندلی (نوزاد) می‌توان تا سقف 10 کیلوگرم بار حمل کرد. ازطرفی میزان حداکثر بار دستی همراه مسافر برای حمل در کابین هواپیما، 6 کیلوگرم است. میزان بار مجاز در سفرهای خارجی زاگرس، به‌ازای بلیط اکونومی 30 کیلوگرم و به‌ازای بلیط بیزینسی 35 کیلوگرم است.

به این نکته که در سایت زاگرس نوشته شده است توجه کنید: «توصیه می‌شود مسافران گرامی، از قراردادن دوربین، موبایل، نوت بوک، اشیای گران‌بها و مدارک مهم در بسته‌های تحویلی به هواپیما خودداری کنند. در غیر این صورت، هواپیمایی زاگرس در خصوص مفقود و یا مخدوش‌شدن لوازم فوق هیچ مسئولیتی را به عهده نخواهد گرفت.»

توجه داشته باشید اگر در سفر با هواپیمایی زاگرس، مشکلی برای بارتان پیش آمد، در بدو ورود به فرودگاه مقصد این موضوع را به اطلاع مسئولین شرکت برسانید. بدیهی است هرگونه ادعای مسافر پس از خروج از سالن فرودگاه هیچ مسئولیتی را متوجه شرکت هواپیمایی زاگرس نخواهد کرد.

مسیرهای پرواز هواپیمایی زاگرس

مقاصد پروازی زاگرس متنوع و گسترده است. در ادامه با 10 مقصد محبوب این ایرلاین آشنا شوید.

مشهد : مشهد از پرطرفدارترین مقاصد پروازی تمام ایرلاین‌های داخلی از جمله زاگرس است. 

کیش : کیش با داشتن امکانات گردشگری و تفریحی فراوان دیگر مقصد محبوب هواپیمایی زاگرس است.

قشم : بعد از کیش، قشم دیگر جزیره خلیج فارس است که از امکانات تفریحی فراوان برخوردار است و به همین دلیل به یکی از مقاصد مهم زاگرس تبدیل شده است.

اصفهان : اصفهان به واسطه موقعیت گردشگری و اقتصادی ویژه، در هفته میزبان چند پرواز از ایرلاین زاگرس است.

شیراز : شیراز هم یکی دیگر از مقاصد مهم پروازهای ایرلاین زاگرس است.

بندر ماهشهر : بندر ماهشهر به واسطه برخورداری از منابع گسترده نفت و موقعیت‌های شغلی فراوان، در هفته میزبان چندین پرواز از زاگرس است.

یزد : شهر تاریخی یزد نیز یکی دیگر از مقاصد مهم زاگرس به شمار می‌آید.

اهواز : از آنجایی که هواپیمایی زاگرس در منطقه اروند تاسیس شده، طبیعی است که پروازهای متعددی به مقصد و از مبدا اهواز داشته باشد.

نجف : هواپیمایی زاگرس در هفته پروازهای متعددی را به شهر مقدس نجف، از عتبات عالیات انجام می‌دهد.

استانبول : استانبول هم از محبوب‌ترین مقاصد پروازی ایرلاین‌های داخلی از جمله زاگرس است.

 

اطلاعات تماس هواپیمایی زاگرس

تهران- میدان فردوسی- خیابان سپهبد قرنی- بعد از طالقانی- شماره 85

تلفن : 02188381667