هواپیمایی تابان

هواپیمایی تابان

هواپیمایی تابان یکی از جدیدترین شرکت‌های هواپیمایی خصوصی ایران است که فعالیت خود را از سال 1385 در فرودگاه شهید هاشمی‌نژاد مشهد آغاز کرد و به وسیله‌ی آقای اصغر عبدالله‌پور و با مشارکت منطقه ویژه اقتصادی سرخس و شرکت سهامی توس گستر تاسیس شد.دفتر مرکزی هواپیمایی تابان در شهر مشهد و در فرودگاه شهید هاشمی نژاد آن قرار دارد. فرودگاه بین‌المللی مهرآباد تهران و فرودگاه بین‌المللی شهید بهشتی اصفهان قطب‌های اصلی هواپیمایی تابان ایر هستند. TABAN AIR شناسه‌ی هواپیمایی تابان است و کد یاتا و ایکائو به ترتیب HH و TBN می‌باشد.

 

مسیرهای پروازی هواپیمایی تابان

تابان ایر به ۲۴ مقصد داخلی و خارجی پرواز دارد. پروازهای داخلی ایرلاین تابان به شهرهای اهواز، اصفهان، خرم آباد، جزیره کیش، مشهد، رشت، شیراز، تبریز، تهران، یزد، ماکو، کاشان و زاهدان انجام می‌شود و شهرهای بغداد و نجف در عراق- لاهور و کراچی در پاکستان- مسکو، سن پترزبورگ و آستاراخان در روسیه- استانبول ترکیه، تفلیس گرجستان و ایروان ارمنستان از مقاصد پروازهای داخلی ایرلاین تابان هستند.

مسیرهای پروازی هواپیمایی تابان

 

خرید بلیط هواپیمایی تابان

فلایت گیت بلیط تمامی پروازهای شرکت هواپیمایی تابان را به صورت آنلاین ارائه می کند. در بخش خرید بلیط هواپیما با جستجوی مقصد پروازی خود و مشاهده لیست پروازها از قسمت فیلتر شرکت های هواپیمایی با انتخاب شرکت تابان فقط لیست پروازهای این شرکت با مشاهده و رزرو کنید.

 

ناوگان هواپیمایی تابان

ناوگان هواپیمایی تابان

ناوگان هواپیمایی تابان از 8 فروند هواپیما برخوردار است. این هشت فروند هواپیما شامل 5 فروند مک دانل ام سی، 1 فروند بوئینگ 737 و 1 فروند بی ای ئی 146 می‌شود. سعی می‌کنیم در این بخش به شرح مختصری از هرکدام از هواپیماهای مذکور برای شما خوانندگان عزیز بپردازیم:

 

مک‌دانل داگلاس ام‌دی 88 هواپیمایی تابان

مک‌دانل داگلاس ام‌دی-۸8 (McDonnell Douglas MD) یک هواپیمای مسافربری دو موتوره است که توسط شرکت مک‌دانل داگلاس به بازار ارائه شد. هواپیمای MD 88 در دسته هواپیمای ارزان قیمت برای مسافرت economy قرار می‌گیرد. داگلاس ام‌دی-۸8 نسل جدیدی از هواپیمای قدیمی تر این شرکت، مک‌دانل داگلاس دی‌سی-۹0 است که تشابه زیادی هم با خانواده مک‌دانل داگلاس ام‌دی-۹۰ دارند.مک‌دانل طول این هواپیما ۴۵ متر و ارتفاع آن نیز 9 متر است.این هواپیما ظرفیت 172 مسافر را دارد و اولین پرواز خود را در سال 1987 تجربه کرد. مک‌دانل بیشنیه‌ی سرعت آن هم 925 کیلومتر در محدوده‌ی پرواز 3476 کیلومتری است.

 

ایرباس A310 تابان ایرلاین

این هواپیمای مسافربری محصول شرکت ایرباس و گونه کوچکتر هواپیمای A300 است. ساخت ایرباس ای-۳۱۰ به سفارش شرکت‌های سوئیس ایر و لوفت‌هانزا از سال ۱۹۷۸ آغاز شد و نخستین بار در ۱۴ فروردین ۱۳۶۲ (۳ آوریل ۱۹۸۲) به پرواز درآمد.ظرفیت این پرنده 240 صندلی و وزن آن 83 تن است. این هواپیما تا ارتفاع 12500 متری میتواند پرواز کند و به سرعت 901 کیلومتر بر ساعت برسد. شرکت هواپیمایی تابان در ناوگان خود دارای 1 فروند از این هواپیماست.

 

بوئینگ 737

این شرکت هواپیمایی در آشیانه خود تنها یک مدل از ۷۳۷ را دارد که با نام IEP-TBJ ۷۳۷-۴Q8 شناخته می شود. شرکت هواپیمایی تابان بوئینگ ۷۳۷ خود را در سال ۲۰۱۵ خریداری کرده و به ناوگان هوایی خود اضافه کرد.

 

بار مجاز در سفر با هواپیمایی تابان

میزان بار مجاز و رایگان همراه مسافر در سفرهای داخلی با تابان، به‌ازای بلیط اکونومی، 20 کیلوگرم و برای بلیط بیزینسی، 25 کیلوگرم است. همچنین به‌ازای هر مسافر بدون صندلی (نوزاد) می‌توان تا سقف 10 کیلوگرم بار حمل کرد. میزان بار مجاز دستی قابل حمل به داخل کابین در پروازهای تابان 5 کیلوگرم است.

توجه داشته باشید که کلیه چمدان‌ها، محموله‌ها و بارهای دستی حمل‌شده در تمام هواپیماهای شرکت هواپیمایی تابان توسط ارگان مربوطه فرودگاهی، تفتیش و بازرسی خواهند شد.

هواپیمایی تابان هیچ گونه مسئولیتی در پذیرفتن برای کالاهای شکستنی و فاسدشدنی، پول، جواهرات، نقره جات، اقلام قیمتی، اوراق بهادار، اسناد و مدارک شناسایی ندارد.

اگر مسافری موفق به سوارشدن در هواپیما نشود، قبل از پرواز بار یا چمدانش از داخل هواپیما تخلیه می‌شود.

ورود مایعات، گازهای پخش‌شونده در هوا (اسپری ها/افشانه ها و…) و ژل‌هایی که دارای حجم بیش از 100 میلی لیتر به داخل کابین مجاز نیست.

 

قوانین پرواز در ایرلاین تابان

هواپیمایی تابان نیز همچون سایر شرکت های فعال در این عرصه از قوانین یاتا پیروی می کند بدین ترتیب که ورود اشیایی چون:

انواع مواد آتش زا، منفجره و سریع الاشتعال

انواع کپسول و اسپری های شیمیایی تحت فشار مانند گاز اشک آور، بیهوش کننده و…

انواع مواد اسیدیی و خورنده مانند اسید، سرکه و…

به تمامی هواپیماهای مسافربری هواپیمایی تابان ممنوع می باشد. ایرلاین تابان همچنین مسئولیتی در پذیرفتن کالاهای شکستنی و فاسدشدنی، پول، زیور آلات و جواهرات، اقلام قیمتی، اوراق بهادار، اسناد و مدارک شناسایی به عهده نمی گیرد.

 

قوانین مربوط به حمل موجودات زنده در هواپیما تابان

حمل موجود زنده درقفس جزء بار مجاز مسافر قرار ندارد. هر مسافر درصورت حمل موجود زنده حتی درصورت نداشتن بارمجاز رایگان موظف است که هزینه جهت کرایه حمل حیوان را پرداخت کند . پس از احراز تمامی شرایط نرخ اضافه بار معمول مسیر به صورت ذیل محاسبه و اخذ شود .در هیچ شرایطی پرندگان و تخم آنها در کابین مسافری قرار نخواهند گرفت .برای محاسبه وزن بار موجودات زنده از روش زیر استفاده خواهد شد:

پرندگان = وزن کامل پرنده به همراه قفس × 4

حیوانات اهلی = وزن کامل حیوان به همراه قفس ×2

 

کیفیت هواپیمایی تابان

 

 

دفاتر فروش هواپیمایی تابان

فروش فرودگاه مهرآباد 02161023799 – 02166073550

دفتر فروش مشهد (سناباد) 05138451636

دفتر فروش تهران (باکری) 0214854

فروش فرودگاه مشهد 05133400260

فروش فرودگاه شیراز 06134447526

فروش فرودگاه اصفهان 03135275015

 

اطلاعات دفتر هواپیمایی تابان

آدرس دفتر تهران: تهران، بلوار فردوس غرب، خیابان سازمان برنامه مرکزی، خیابان 17 مرکزی، نبش باکری، پلاک 505، دفتر شرکت هواپیمایی تابان

آدرس جزیره کیش: فرودگاه جزیره کیش، دفتر ایستگاه شرکت هواپیمایی تابان

کد پستی: 1483713519

تلفن: 021404412140 ، 0214854