فرودگاه کلاله، برنامه هفتگی و لیست پروازها

خرید بلیط تهران به کلاله

معرفی فرودگاه کلاله

فرودگاه شهرستان کلاله با کد یاتا KLM و ایکائو OINE در حدود اوایل سالهای دهه 1350 بعنوان فرودگاه اختصاصی یکی از وابستگان رژیم طاغوت جهت پروازهای اختصاصی و پروازهای شرکت خدمات هوایی ویژه وابسته به وزارت کشاورزی تاسیس گردیده و بسیاری از زیرساخت های پروازی بدنه متوسط از زمان تاسیس را شامل باند به طول 2 کیلومتر و عرض 30 متر و دستگاه کمک ناوبری NDB، برج مراقبت پرواز و ساختمان اداری و آتش نشانی و پایانه کوچک مخصوص مسافران اختصاصی را دارا بوده است .

پس از پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی تا سال 1384 توسط هیئت امناﺀ اداره شده که هیئت مذکور در سال 1374 اقدام به برقراری پرواز توسط شرکت هواپیمایی صها با هواپیمای فوکر 27 نمودند که این امر منجر به فعال شدن فرودگاه شده است . شرایط خوب فرودگاه مسئولان و مقامات ارشد شرکت فرودگاههای کشور را ترغیب به تحویل گرفتن از هیئت امناﺀ کرد .

لذا در اوایل سال 1384 فرودگاه کلاله بطور رسمی تحویل شرکت فرودگاه های کشور شد تا از آن تاریخ به بعد اقدامات اساسی و پایدار زیرساختی در جهت توسعه ، تکمیل و راه اندازی فرودگاه انجام گیرد.

 

 

لیست پروازهای فرودگاه کلاله

مقاصد پروازی پروازی فرودگاه کلاله

پرواز کلاله تهران و بالعکس در این فرودگاه انجام می شد اما به دلایل مختلف از جمله متنوع نبودن مقاصد پروازی، ساعت پرواز و مهمتر از همه نبود جایگاه سوخت و در نتیجه استقبال کمرنگ ساکنان شرق استان گلستان غیرفعال شده است.

 

شرکت های هواپیمایی فعال در فرودگاه کلاله

پروازهای این فرودگاه توسط هواپیمایی پویا انجام می شد.

 

فاصله فرودگاه کلاله تا مرکز شهر کلاله چقدر است؟

از فرودگاه شهدای کلاله تا مرکز شهر کلاله ،‌ با تاکسی 6 دقیقه فاصله است. 

 

آیا کلاله فرودگاه بین المللی دارد؟

خیر

 

اطلاعات فرودگاه کلاله

آدرس : استان گلستان ،‌ 3 کیلومتری شمال غرب کلاله ،‌ فرودگاه شهدای کلاله

شماره تماس : 01735443800