فرودگاه شهرکرد، برنامه هفتگی و لیست پروازها

شهرکرد

فرودگاه شهرکرد در فاصله چهار کیلومتری از ورودی شهر بر بام ایران به مساحت 350 هکتار واقع شده است. طرح مطالعاتی احداث فرودگاه شهرکرد در سال 72 آغاز و در سال 73 پس از تملک اراضی و تکمیل مطالعات در سال 74 عملیات اجرایی شروع و در سال78با تکمیل عملیات اجرایی فرودگاه عملیاتی گردید. اولین پرواز در تاریخ 78/4/1 توسط شرکت ایران ایرتور به مقصد تهران و اولین پرواز بین المللی در تاریخ 81/7/3 به کشور کویت انجام گردید.

فرودگاه شهرکرد مجهز به تجهیزات ناوبری NDB,DVOR/DME و یک سیستم روشنایی و دارای یک باند به طول 3005 متر و عرض 45 متر با دو شانه 7/5 متری آسفالته و یک تاکسیوی به ابعاد 285*23 می باشد. فرودگاه شهرکرد نیز معروف به مرتفع‌ترین فرودگاه ایران است که با وجود برخورداری از عنوان «بین المللی» عملا پرواز خارجی از طریق آن انجام نمی‌شود و در حال حاضر، سفر به شهرکرد از طریق این فرودگاه تنها با خرید بلیط تهران-شهرکرد و مشهد-شهرکرد امکان‌پذیر است. طبق آمار، در سال ۲۰۱۶ در حدود ۳۶۶ پرواز از طریق این فرودگاه انجام شده و ۳,۰۱۷۹ کیلوگرم بار و ۱۶۵,۱۵۲ نفر مسافر از طریق این پروازها جابه‌جا شده‌‌اند.

 

لیست پروازهای فرودگاه شهرکرد

مقاصد پروازی فرودگاه شهرکرد

لیست پروازهای خروجی فرودگاه شهرکرد

پرواز شهرکرد تهران

پرواز شهرکرد مشهد

 

لیست پروازهای ورودی فرودگاه شهرکرد

پرواز تهران شهرکرد

 

آیا شهرکرد فرودگاه بین المللی دارد؟

خیر، فرودگاه شهرکرد درحال حاضر تنها به شهر تهران و بالعکس پرواز دارد.

 

اشیاء گمشده فرودگاه شهرکرد

در صورت پیدا شدن اشیاء متعلق به مسافرین در سالن های پروازی و یا محوطه فرودگاه به دفتر نیروی انتظامی مستقر در سالن تحویل داده می شود. در صورت پیدا شدن مدارک شناسایی و هویتی مانند کارت ملی به پست تحویل داده می شود. در صورت پیدا شدن اشیاء متعلق به مسافرین در هواپیما به امور جامه دان شرکت مربوطه تحویل داده می شود.

 

امکانات رفاهی فرودگاه شهرکرد

پایانه فرودگاه دارای امکاناتی مانند پارکینگ، غرفه‌های تجاری و شعبه‌های بانکی است. متاسفانه، امکان حمل و نقل عمومی از طریق شرکت اتوبوس‌رانی به فرودگاه وجود ندارد و مسافران باید از طریق تاکسی ‌سرویس‌های موجود در سطح شهر به فرودگاه انتقال پیدا کنند.

 

اطلاعات فرودگاه شهرکرد

آدرس : شهرکرد، کیلومتر 3 جاده فارسان، فرودگاه بین المللی شهرکرد

صندوق پستی : 158-88155

مرکز تلفن : 32270901-038

اطلاعات پرواز : 199

وب سایت رسمی : shahrekord.airport.ir

کد ایکائو : OIFS

کد یاتا : CQD