فرودگاه زنجان، برنامه هفتگی و لیست پروازها

خرید بلیط تهران به زنجان

تاسیس این فرودگاه به سال 1369 برمی‌گردد. این فرودگاه تنها فرودگاه در سرتاسر استان زنجان می باشد. تصمیم به احداث فرودگاه بر حسب نیاز مردم استان گرفته شد. مدت زمان 10 سال از این تصمیم تا زمان افتتاح و گشایش این فرودگاه به طول انجامید. فرودگاه زنجان با ماموریت ارایه خدمات فرودگاهی، ناوبری و هوانوردی جهت پذیرش پروازها، به‌منظورحمل و نقل هوانوردی طراحی و احداث شده است.

در حال حاضر فرودگاه زنجان زیر‌مجموعه شرکت مادر تخصصی فرودگاه‌های کشور می‌باشد. فرودگاه زنجان با مساحت 400 هکتار از نوع مرز هوائی و داخلی محسوب می شود. این فرودگاه در فاصله 15 کیلومتری و در قسمت شمال غربی از شهر زنجان قرار گرفته است و خدمات خود را به کلیه استان زنجان ارائه می دهد. شرکت فرودگاههای کشور مالکیت این فرودگاه را دارد.

این فرودگاه در ارتفاع 5382 پا از سطح دریا قرار گرفته است. فرودگاه زنجان از مجهزترین فرودگاههای جدید الاحداث همسطح خود می باشد که کلیه مجموعه های مورد نیاز یک فرودگاه مرز هوایی با تمامی تجهیزات مربوطه در آن موجود می باشد.از تجهیزات این فرودگاه می توان به دستگاه VHF، دستگاه ناوبری VOR، دستگاه ناوبری DME، دستگاه ناوبری NDB، دستگاه RWY edge light، دستگاه PAPI RWY 12، دستگاه PAPI RWY 30، دستگاه APP light، دستگاه RADAR، دستگاه RCAG اشاره کرد.

این فرودگاه قابلیت پذیرش انواع هواپیماهای پهن پیکر (متناسب با CAT ایمنی زمینی فرودگاه ) و هواپیماهای متوسط و هواپیماهای بدنه باریک و هواپیماهای سبک و انواع هلی‌کوپتر را دارد.هم اکنون هواپیماهای متوسط و پهن پیکر از نوع ایرباس300،310، 320 و BAE در مسیرهای عربستان(حج عمره ، حج تمتع) و مشهد در آن مشغول عملیات می‌باشند. علاوه بر اینها پروازهای ورودی و خروجی غیربرنامه ای نظامی، انتظامی، امدادی، آموزشی و… زیادی نیز در آن پرواز انجام می‌دهند.

 

لیست پروازهای فرودگاه زنجان

فرودگاه زنجان به چه شهرهایی پرواز دارد

لیست پروازهای خروجی فرودگاه زنجان

پرواز زنجان مشهد 

پرواز زنجان کیش

 

 

لیست پروازهای ورودی فرودگاه زنجان

پرواز کیش زنجان

پرواز مشهد زنجان

 

آیا زنجان فرودگاه بین المللی دارد؟

بله، پروازهای خارجی این فرودگاه به مقصد و از مبدا عربستان و نجف انجام می‌گیرد. این پروازها در زمان‌های خاص به صورت فصلی و بر اساس درخواست شرکت‌های هواپیمایی انجام می‌گیرد.

 

برنامه هفتگی پروازهای فرودگاه زنجان

 

روز پرواز مبدا مقصد شماره پرواز شرکت هواپیمایی نوع هواپیما

زمان پرواز

از مبدا

زمان فرود

در مقصد

دوشنبه

زنجان مشهد 1091 ماهان BAE 13:10  
دوشنبه مشهد زنجان 1090 ماهان BAE 12:25

پنج شنبه

زنجان مشهد 1091 ماهان BAE 13:10

پنج شنبه

مشهد زنجان 1090 ماهان BAE 12:25

 

روزهای پرواز زنجان به مشهد

روزهای پرواز زنجان به مشهد روزهای دوشنبه و پنج شنبه است.

 

شرکت های هواپیمایی فعال در فرودگاه زنجان

به علت تعداد پروازهایی که در این فرودگاه انجام می‌شود، شرکتهای هواپیمائی زیادی در این فرودگاه فعالیت ندارند. تنها شرکتهای هواپیمایی که در قسمت پروازهای داخلی فعال است شرکت آتا و شرکت تابان می‌باشند. شرکت هواپیمایی ایران ایر نیز مسئولیت پروازهای خارجی را بر عهده دارد که به صورت فصلی انجام می‌پذیرد.

 

امکانات رفاهی فرودگاه زنجان

این فرودگاه مانند دیگر فرودگاه های کشور دارای امکانات رفاهی در حد ابتدایی است. غرفه های تجاری، دستگاه های خودپرداز، خدمات تاکسی شهری، نمازخانه، بوفه، راهنمای مسافر، دفاتر ترافیک شرکت های هواپیمایی، اطلاعات پرواز، چرخ دستی حمل بار مسافر و اورژانس از جمله امکانات این فرودگاه می باشد. از انیترنت رایگان نیز می توانید در این فرودگاه استفاده کنید تنها نیاز به ثبت نام و انجام تنظیمات لازم دارید.

فرودگاه دارای دو پارکینگ مستقبلین حجاج با مساحت 20000 متر مربع و پارکینگ محوطه که مساحتی برابر با 3000 متر مربع دارد. از پارکینگ حجاج فقط در زمان ورود حجاج می توانید استفاده کنید. هزینه پارکینگ محوطه رایگان بوده و برای عموم آزاد می باشد.

 

اطلاعات پرواز فرودگاه زنجان

نوع فرودگاه: همگانی (عمومی)/نظامی

کد یاتا: JWN

کد ایکائو: OITZ

آدرس : ایران، زنجان، کیلومتر15 جاده قدیم اردبیل

کد پستی : 4538146311

اطلاعات پرواز فرودگاه : 199

شماره تماس فرودگاه زنجان : 5-02433360304

شماره پیامک : 10007069

وب سایت : zanjan.airport.ir