فرودگاه جهرم، برنامه هفتگی و لیست پروازها

فرودگاه جهرم

فرودگاه جهرم یکی از قدیمی ترین فرودگاه های ایران بوده و در سال 1348 تأسیس شده است. این فرودگاه در 10 کیلومتری شهر جهرم واقع شده و به سامانه های کمک ناوبری، مراقبت پرواز، سالن مسافر و هواشناسی مجهز است. طول باند آسفالت این فرودگاه نیز 2048 متر است.

عملیات اجرایی فرودگاه از سال 1346آغاز شد و فرودگاه جهرم سال 1348 رسما افتتاح شد. در سال های قبل از انقلاب، پروازهای پستی و کشاورزی بر قرار بوده بگونه ای که یک هواپیمای بونانزا با قابلیت حمل هشت مسافر به صورت ایرتاکسی عملیات پرواز فرودگاه را انجام می داده، همچنین فرودگاه در عملیات کمک رسانی به زلزله زگان لار وقیروکارزین نقش محوری داشته است، لازم به ذکر است این فرودگاه دومین فرودگاه استان فارس بعد از شیراز بوده است.

در بعد از انقلاب در بحبوحه جنگ از فرودگاه به عنوان پارکینگ هواپیماهای سی یکصد و سی برای دور بودن از دست دشمن بعثی استفاده شد. از سال های 1374تا 1378 پرواز مسافربری جهرم به مقصد تهران به صورت برنامه ای و بدون وقفه در ابتدا هفته ای یکبار و سپس هفته ای دو بار افزایش پیدا کرد،در حال حاضر هفته ای دو پرواز به مقصد تهران و بلعکس به طور مستمر انجام می شود.

 

آیا جهرم فرودگاه بین المللی دارد؟

خیر، فرودگاه جهرم تنها به شهرهای تهران و مشهد پرواز دارد.

 

لیست پروازهای فرودگاه جهرم

لیست پروازهای خروجی فرودگاه جهرم 

پرواز جهرم تهران

پرواز جهرم مشهد

لیست پروازهای ورودی فرودگاه جهرم 

پرواز تهران جهرم 

پرواز مشهد جهرم

 

اطلاعات فرودگاه جهرم

نام : فرودگاه بین المللی شهدای جهرم

یاتا: JAR

ایکائو: OISJ

آدرس : استان فارس، شهر جهرم، نرسیده به جهرم، جنب دانشگاه آزاد

شمار تلفن : 07154373000