فرودگاه بجنورد، برنامه هفتگی و لیست پروازها

خرید بلیط تهران به بجنورد

در سال ۱۳۲۷ ابتدا این محل برای انجام پروازهای سم پاش احداث شد، سپس در سال ۱۳۶۶ تا ۱۳۷۱ با طراحی مجدد این محل به فرودگاه اقماری فرودگاه هاشمی نژاد مشهد تبدیل شد و با اضافه شدند امکانات دیگر نظیر ترمینال و باند مناسب پرواز در سال ۱۳۸۴ خورشیدی به طور رسمی به فرودگاه بین‌المللی بجنورد تبدیل شد.

به طور میانگین در هر سال ۵۷۰ پرواز با ۴۰ هزار مسافر در فرودگاه بجنورد انجام می شود که البته با توجه به عدم استقبال مردم و بومیان در خراسان شمالی تعداد پروازهای فرودگاه بجنورد جدیدا کاهش چشم گیری داشته و تنها مقصد پروازی آن تهران است، مساحت کلی فرودگاه بجنورد ۲۸۶ هکتار و ترمینال تازه تاسیس فرودگاه بجنورد با مساحت ۴۶۰۰ متر مربع جز مناطف پروازی رده پایین ایران قرار دارد.

در حال حاضر هواپیماهای کوچک نظیر ای تی آر، فوکر و برخی پروازهای بوئینگ می توانند در فرودگاه این شهر نشست و برخواست داشته باشند، ترمینال فرودگاه بجنورد دارای امکاناتی نظیر تابلوی پروازی آنلاین، پارکینگ خودروهای سواری، تاکسی سرویس، نگهبانی، گیت انتظامات و بازرسی، خودپرداز، توالت عمومی، نیمکت و بوفه تنقلات از این موارد هستند.

 

کنترل بار فرودگاه بجنورد

مراحل کنترل بار و تحویل و بازپس گرفتن آن طبق مقررات بین المللی هر مسافر می تواند مجاناً حداکثر تا 30 کیلوگرم بار حمل نماید. برای بار اضافه مسافر باید با توجه به وزن بار و فاصله تا مقصد خود مبلغی بپردازد. توشه همراه برای مسافرین آمریکا به صورت بسته ای محاسبه می گردد. در این مسیر ها بار همراه مجاز برای هر مسافر 2 بسته است به شرط آن که مسافر دارای بلیت تائید شده برای مقصد نهائی خود در یکی از کشورهای آمریکا یا کانادا حداکثر 24 ساعت یعد از ورود در نقطه میانی باشد که در ایم صورت بسته های وی برای مقصد نهائی پذیرش خواهد شد.

حداکثر وزن حمل بار رایگان در پروازهای داخلی برای هر مسافر 20 کیلوگرم می باشد. ساک دستی و دیگر بسته هایی را که با خود به داخل هواپیما می برید باید به اندازه کیف دستی بوده و از حد مجاز تجاوز ننماید. در زمان ارایه بلیت و بار به باجه پذیرش باید ساک یا کیف دستی مورد نظر را برای حمل به کابین به مسئول باجه جهت مشاهده تحویل دهید تا در صورت تأیید، بر چسب مخصوص برروی بسته الصاق شود. حداکثر وزن مجاز کیف دستی برای حمل به کابین هواپیما، 4 کیلوگرم و حداکثر مجموع ابعاد آن 115 سانتی متر است.

 

مقررات ورود و خروج حیوانات خانگی همراه مسافر در فرودگاه بجنورد

مقررات ورود و خروج حیوانات خانگی همراه مسافر فرودگاه بجنورد (سگ، گربه، پرندگان و دیگر حیوانات مجاز) ارائه اصل گواهی بهداشتی از دامپزشکی دولتی کشور مبدا که بیش از 7 روز از تاریخ صدور آن نگذشته باشد ( با درج نام صاحب حیوان ) ارائه اصل و کپی شناسنامه حیوان با درج مشخصات کامل آن و کلیه واکسنهای تلقیح شده بخصوص واکسن هاری (با درج نام صاحب حیوان) ارائه اصل و کپی صفحه اول پاسپورت صاحب حیوان دارا بودن میکروچیپ (در مورد پرندگان حلقه پا) تعداد حیوانات خانگی همراه مسافر جهت ورود {سگ و گربه از هر گونه 2 قلاده (حداکثر 4 قلاده) پرنده از هر گونه 2 قطعه (حداکثر 10 قطعه)} ورود وخروج حیوانات غیراهلی و گونه های خاص (CITIS) مستلزم ارایه تاییدیه از سازمان محیط زیست میباشد. خروج حیوان بصورت باربری (CARGO) مستلزم هماهنگی با کشور مقصد بوده و مسئولیت هر گونه عواقب وخسارت ناشی از عدم هماهنگی بعهده صاحب حیوان میباشد. ورود حیوان بصورت باربری (CARGO) ممنوع میباشد. ورود و خروج خزندگان و ابزیان همراه مسافر ممنوع.

 

آیا بجنورد فرودگاه بین المللی دارد؟

خیر، فرودگاه بجنورد تنها به شهر تهران و بالعکس پرواز دارد.

 

شرکت‌های هواپیمایی فعال فرودگاه بجنورد

هم‌اکنون سه شرکت هواپیمایی ماهان و هواپیمایی آسمان و ایران ایر به مقصد تهران و بالعکس در این فرودگاه پرواز دارند 

 

لیست پروازهای فرودگاه بجنورد

مسیرهای پروازی فرودگاه بجنورد

لیست پروازهای خروجی فرودگاه بجنورد

پرواز بجنورد تهران

 

لیست پروازهای ورودی فرودگاه بجنورد

پرواز تهران بجنورد

 

 

اطلاعات فرودگاه بجنورد

نام فرودگاه بجنورد : Bojnord Airport

کد یاتا : BJB

کد ایکائو : OIMN

وب سایت رسمی فرودگاه بجنورد : bojnord.airport.ir

فاصله هوایی تا تهران : 570 کیلومتر معادل 345 مایل

فاصله فرودگاه تا مرکز شهر : در حدود 3 کیلومتر

آدرس فرودگاه : خراسان شمالی، بجنورد، انتهای خیابان طالقانی غربی، فرودگاه بجنورد

تلفن : 32236570 058- 32236571 058