فرودگاه ایلام، برنامه هفتگی و لیست پروازها

خرید بلیط تهران به ایلام

فرودگاه ایلام که با نام «فرودگاه بین المللی شهدای ایلام» شناخته می‌شود یکی از پرترافیک‌ترین فرودگاه‌های ایران است که مرز هوایی نیز محسوب می‌شود. فرودگاه ایلام دارای دو ترمینال مسافری –ترمینال پروازهای داخلی و خارجی (در حال ساخت) با ظرفیت سالانه چهار میلیون نفر مسافر است.هم اکنون فرودگاه شهدای ایلام فرودگاه اصلی و تنها فرودگاه فعال در استان میباشد.

این فرودگاه با 74 پرواز درهفته شانزدهمین فرودگاه پرتردد ایران و دومین فرودگاه پرتردد غرب کشور میباشد.عملیات بهسازی و تطویل باند و کاهش شیب باند در سال 1387 انجام گرفت و هم اکنون فرودگاه دارای طول باند پروازی 3200 متر وعرض 15+45 متر ظرفیت پذیرش هواپیماهای متوسط پیکر A320 و B737 را دارا میباشد.همینطور این فرودگاه مجهز به دستگاه های ناوبری پیشرفته ILS/DME(CAT I) , DVOR/DME,NDB,RVR و همینطور سیستم روشنایی باند و اپرون و PAPI جهت انجام عملیات پروازی شبانه میباشد.

مساحت اپرون حدود 28000 مترمربع بوده که ظرفیت ارائه خدمات به سه پرواز همزمان با تایپ های A320,F100,B146 را دارا میباشد. ترمینال های فرودگاه ایلام این فرودگاه تنها دارای یک ترمینال بوده که میزبان پروازهای داخلی است. با این وجود برخی پروازهای فصلی خارجی نیز که به مقصد نجف است در این فرودگاه انجام می شود. در حال حاضر این ترمنیال دو سالن عمومی و ترانزیت برای پروازهای خروجی دارد. ترمینال پروازهای خارجی این فرودگاه در حال تاسیس است و در آینده ای نزدیک احداث خواهد شد.

 

برنامه هفتگی پروازهای فرودگاه ایلام

 

برنامه هفتگی پروازهای فرودگاه ایلام

 

امکانات فرودگاه ایلام

در این فرودگاه امکانات خاصی وجود ندارد. تنها می توان به فروشگاه صنایع دستی و رستوران و همچنین خدمات بسته بندی بار اشاره کرد. در فروشگاه صنایع دستی این فرودگاه می توان انواع گلیم در اندازه­ های مختلف، کیف و کلاه سنتی ایلام و دستبند را تهیه کرد که سوغاتی های مناسب در بازگشت از ایلام هستند.

 

آیا ایلام فرودگاه بین المللی دارد؟

خیر، فرودگاه ایلام تنها به شهر تهران و بالعکس پرواز دارد.

 

 

لیست پروازهای فرودگاه ایلام

مقاصد پروازی فرودگاه ایلام

لیست پروازهای خروجی فرودگاه ایلام

پرواز ایلام تهران

چرواز ایلام مشهد

 

لیست پروازهای ورودی فرودگاه ایلام

پرواز تهران ایلام

پرواز مشهد ایلام

 

اطلاعات فرودگاه ایلام

آدرس : استان ایلام، شهر ایلام، فرودگاه ایلام

اطلاعات پرواز : 199

شماره تلفن : ۳۲۲۳۶۸۰۰ (۰۸۴) ۳۲۲۳۶۸۹۹ (۰۸۴)

سایت فرودگاه : ilam.airport.ir